HYDE PARK
Like

Trump uderza w klimatyczne imperium

19/11/2016
1029 Wyświetlenia
2 Komentarze
2 minut czytania
Trump uderza w klimatyczne imperium

Donald Trump wszedł „z buta” w świat globalnego ocieplenia i podporządkowanego mu sektora energii.

0


Po pierwsze – mianował Myrona Ebella z libertariańskiego think tanku Competitive Enterprise Institute, na szefa zespołu przygotowującego przejęcie władzy w agencji środowiskowej (EPA), która tyle szkód wyrządziła w sektorze węglowym i energetyki na nim opartej.

Myron Ebell jest uznawany za wroga nr 1 lobby klimatycznego, gdyż określenie go jako „kłamcę klimatycznego” (na wzór „Holocaust denier”) to już za mało, a zresztą – nie skutkuje. Przez wiele lat krytykował tę globalną zmowę, pokazując jej słabe podstawy naukowe, preparowanie danych i eliminowanie naukowców nie potwierdzających swymi badania tej tezy.

Oto przykład jego wystąpienia:

A tutaj widać, jak subtelnymi i wyrafinowanie intelektualnymi metodami posługują się działacze klimatyczni w dyskusji o tak ważnym problemie:

Myślę, że można się im spokojnie odwzajemnić epitetem „klimatyczne Gestapo”.

To straszliwy cios dla całego biznesu opartego na „ociepleniu klimatu”. Wielkie korporacje, głównie amerykańskie (a jakie inne miałyby być?), protestują. Mondelez, Kellogg, Mars, Gap, General Mills, Intel, Monsanto (razem 68 przedsiębiorstw z obrotami powyżej $100 milionów dolarów) podpisują apel o utrzymanie porozumienia paryskiego.

Szef Levi Strauss & Co. mówi: “Budowa gospodarki efektywnej energetycznie w USA, zasilanej w nisko-węglową energię, zapewni naszemu narodowi konkurencyjność, a amerykańskim firmom zapewni wiodącą pozycję na globalnym rynku.”

Donald Trump’s unlikely climate change foe: corporate America

Oczywista prawda, z którą prezydent Trump się wkrótce zderzy – „ocieplenie klimatu” to gigantyczny biznes, dający przewagi globalnym korporacjom, a niszczący słabo rozwinięte gospodarki, którym (jak Polsce) nie pozwala się wykorzystywać swoich skarbów ziemi.

Andrzej Szczęśniak

Wcześniej o Donaldzie Trumpie: http://www.szczesniak.pl/3142

Andrzej Szczęśniak – specjalista rynku ropy i paliw, gazu płynnego i ziemnego, polityki i bezpieczeństwa energetycznego
Czasami coś napisze o Polsce i świecie.
http://www.szczesniak.pl

http://prawica.net

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2016-11-18)

0

Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758