HYDE PARK
Like

Tragedia w cyrku

06/05/2014
1063 Wyświetlenia
2 Komentarze
4 minut czytania
Tragedia w cyrku

Do cyrku idzie się z dwu powodów: obejrzeć coś mrożącego krew w żyłach i dla rozrywki. Widzowie cyrku “Ringling Brothers”  podczas przedstawienia w Providence otrzymali raczej nieoczekiwaną dawkę adrenaliny, gdy oberwał się trapez z 8 osobami.

0


 

Artystki podwieszone na trapezie za włosy nie miały żadnych szans ratunku w czasie wypadku tym bardziej że poniżej nich nie było żadnego zabezpieczenia. Nie można uznać przecie za nie gumowej podłogi. Wypadek spowodowany był, jak się wydaje awarią (pęknięciem) stalowego elementu ( tzw. karabińczyk) na którym zawieszony był rekwizyt z wykonawcami.

 

 

 

 

 

Złączkę, zwaną karabińczykiem znaleziono, pękniętą na trzy części. Kiedy to nastąpiło, cała rama w kształcie parasola spadła na ziemię, raniąc osiem akrobatek. Podwieszonych na ramie z a włosy tworzyły strukturę ludzkiego żyrandola. Wykonawca stojący poniżej urządzenia również został ranny.

Sprzęt był zaprojektowany tak że mógł utrzymać ciężar ponad 4 tony. Podwieszona struktura ważyła tylko około 700 kg.

Olinowanie i osiem akrobatek spadło na ziemię z wysokości około dziesięciu metrów.

Do wypadku doszło tuż przed planowana przerwą. Doznane urazy to otwarte złamania kości, urazy głowy, skaleczenia oraz uszkodzenia organów wewnętrznych.

Dwie z dziewięciu rannych osób znajdują się w stanie krytycznym.

Oto wypadek nagrany na wideo ( proszę obejrzeć do końca- różne ujęcia:

Na widowni znajdowało się 3900 osób w większości dzieci.

“Nie wiemy czy to zmęczenie metalu, czy coś nie było prawidłowo ustawione lub coś innego,” powiedział StevenPare., Komisarz Bezpieczeństwa Publicznego z Providence. Po prostu nie wiemy.”
Wszystkie osiem akrobatek trafiło do szpitala z groźnymiurazami, wtym przebitą przez złamane żebra wątrobą, urazami szyi i pleców,złamaniami kończyn, urazami głowy. Na szczęście nie maobrażeń  stanowiących zagrożenie dla życia. Cztery akrobatki były w staniedobrym i cztery były w staniepoważnym.

Kobiety z USA, Brazylii, Bułgarii i Ukrainy, powiedział przedstawiciel cyrku. Tancerka na ziemi również została ranna alezostał następnego dnia została zwolniony ze szpitala.

“W tym zawodzie, zawszepojawia się ryzyko wypadku,” powiedział Roitner Neves ojciec jednej z pań. “To jak zkierowcą wyścigowym lub gimnastykiem. Zawsze istnieje ryzyko.” 

W tym cyrku to nie pierwszy wypadek. ubiegłym roku sąd w Virginii przyznał dwóm braciom   114,400 $ odszkodowania. Bracia, żonglerzy na koniu, twierdziliże kierownictwo cyrku Ringling ignorowało obawy związane z wprowadzeniem aktu koni zaraz po akcie tygrysów podczas gdy oni twierdziliże konie były spłoszone przez obecność i zapach tygrysów, tworząc zagrożenie dla ich bezpieczeństwa.

W 2004 r. akrobata cyrku Ringling występujący przy użyciu chusty został zabity kiedy nastąpiła “awaria” materiału i upadł z wysokości  10 metrów na beton. Wypadek ten nie był badany przez komisjęponieważ ryzyko było częścią aktu, i takie były w tym czasie przepisy. 

Życzmy wszystkim poszkodowanym szybkiego powrotu do zdrowia. 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758