Bez kategorii
Like

To warto brać pod uwagę

13/05/2011
248 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Prof. Ryszard Terlecki ogłosił bardzo ważny tekst. Warto wziąć to co pisze do serca w dziele naprawy Rzeczypospolitej.

0


Nie dawno wspomniałem o historii pytając co z niej wynika. Czytam:

"Nie ma wolności bez pamięci. Tak jak nie ma niepodległości bez historii. Ci, którym Polska przeszkadza w ich planach, przede wszystkim zechcą zniszczyć nasze zakorzenienie w przeszłości, nasze poczucie dumy z własnej historii. Gdy im się to uda, staniemy się społecznością nomadów przeganianych w poszukiwaniu pracy gdzieś po ubogich peryferiach Europy.

(…)

Nasza cywilizacja zbudowana jest na szacunku wobec pamięci. Fundamentem naszej wiary i naszego Kościoła jest historia Zbawiciela. Przywiązanie do Ojczyzny, czyli patriotyzm, dotyczy dnia dzisiejszego, ale odwołuje się do wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości. Utrata pamięci oznacza utratę wolności. Kolejne pokolenia Polaków wiedziały, że Polska zniknie z mapy Europy, jeżeli nie będzie wierna swojej dumnej przeszłości. Dziś historia, a z nią Polska, staje się coraz bardziej zagrożona.
Mali ludzie chcą podeptać naszą pamięć. Jeżeli im na to pozwolimy, zgodzimy się na utratę własnego państwa, zgodzimy się na utratę wolności. Jeżeli nie obronimy naszych szkół, naszych symboli, naszej historii, to nasze dzieci będą musiały przelewać krew w cudzej sprawie i ciężko pracować na bogactwo cudzych państw."
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110513&typ=my&id=my02.txt

Dodam jeszcze coś własnego: Nie ma dziejów piękniejszych

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Szeremietiew

Jaki jestem każdy widzi (każdy kto zechce).

200 publikacje
107 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816