Bez kategorii
Like

To nie miasto, nie bieda a sposób myślenia

19/12/2012
494 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

W Internecie pojawił się film pokazujący wigilię 2012 w Radomiu, lecz Wigilię nie od fasady, gdzie wszystko było uroczyste i piękne, a od tylnej strony, gdzie pojawiają się prawdziwe twarze ludzi, nie przykryte maską tego co wypada.

0


Cóż na filmie widzimy, ludzi zabierających ze stołu napoje, po jednej, po dwie butelki 2.5 litra. Coś co miało służyć tym, co chcieli wspólnie spotkać się przy opłatku wigilijnym. To co widzimy pokazuje dość smutny obraz. Nie niknie chleb, nie nikną owoce, nikną napoje, rzeczy najmniej wartościowe, toż to woda, cukier i trochę chemii.
 
 
 
 
 
Można populistycznie powiedzieć, to władza do takiej biedy doprowadziła, że Radom to miasto w którym upadły zakłady pracy. Ale czy ci ludzie wyglądają na biednych, czy sięgają po to, co dla biednego najcenniejsze – chleb?  Więc czy to bieda, czy tylko sposób myślenia. Bo co tam święta, czym ma być wspólne spędzanie czasu, śpiewanie kolęd.
 
Dają, trzeba brać, za dużo dla mnie a inny nie dostanie? Nic to, ważne, że ja mam. Mówi się, że człowiek biedny najlepiej zrozumie biednego. Więc czy to biedni byli?
 
Z drugiej strony czy mozna usprawiedliwić organizatora? Chleby popakowane w torby foliowe nie są zachętą do jedzenia, a do rozby tak miała być zaplanowana ta impreza? Rozdanie tego co od sponsorów otrzymano, lub zakupiono z pieniędzy miasta? Z pewnością taką wigilią poszczycić się nie można. 
 
 
Mówiąc szczerze, nie znam Radomia, nie znam ludzi tam mieszkających, ale preferencje wyborcze coś mogą o nich powiedzieć, o wartościach jakie sobą niosą. Pokazują również kto tym miastem rządzi.
 
Zerknąłem  na wyniki ostatnich wyborów: WYBORY 2011: Radom, pow. zwoleński, lipski, kozienicki, białobrzeski, grójecki, okręg nr 17: PiS – 40,15 proc., PO – 26,05 proc., RP – 8,53 proc., SLD – 7,67 proc., PSL – 14,11 proc.
 
 
Czy państwo posłowie, reprezentanci tego regionu potraficie to zjawisko logicznie wytłumaczyć?
 
 
PiS:
1 Kuźmiuk Zbigniew Krzysztof – 29 223 głosów, 11,30% 
2 Suski Marek Witold – 17 251 głosów,  6,67%
3 Wróbel Marzena Dorota – 11 738 głosów,  4,54% 
4 Bąk Dariusz – 10 217 głosów,  3,95% 

RP:
1 Ryfiński Armand Kamil – 7 812 głosów, 3,02%

PSL:
1 Maliszewski Mirosław Wojciech – 9 815 głosów, 3,80%

PO: 
1 Kopacz Ewa Bożena – 41 554 głosów, 16,07% 
2 Witkowski Radosław – 7 285 głosów,  2,82% 
3 Czechyra Czesław Jan – 4 347 głosów,  1,68%

 

Tylko nie dojdźcie do wniosku, że to nagły atak na którąś z partii, na jakieś wartości, bo tak najłatwiej sprawę pod dywan zamieść. Dla mnie to smutny obraz pewnej rzeczywistości, ale niech wnioski wyciągnie każdy sam.

Bo przecież gdzieś jest granica między tym, co do wspólnego użytku i wziecie w całości dla siebie jest zwykłą kradziezą, a tym co mogę sobie wziąć ze wspólnego. Zastanawia mnie tylko, czy w innych miastach naszego kraju też tak by było?. 

 

 

0

Zawisza Niebieski

Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuje, chce rozmawiac lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Prosze tylko, by nie obrazac gosci mego bloga.

64 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758