Bez kategorii
Like

Think Tank – pralnia wyświechtanych ideologii

05/11/2011
267 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Zaczynamy: zbierać, analizować, segregować, wartościować.

0


p { margin-bottom: 0.21cm; }a:link { color: rgb(0, 0, 128); text-decoration: underline; }

Jeśli chcesz, aby Twoje koncepcje polityczne, gospodarcze i wszelkie inne powisiały gdzieś dłużej w internecie w miejscu na to przeznaczonym.

Jeśli potrafisz językiem zbliżonym do języka legislacyjnego sprecyzować swoje postulaty.

 

Załóż swoje konta na portaliku LigaPolit.pl

Budujemy ruch społeczny jakiego jeszcze nie było. Zaczynamy od rankingu ideologii i realizatorów. Startujemy ze stanu taki jaki jest. Dłuższa praca internautów ma wypracować publiczna zgodę na program jaki tu się ma wyłonić.

 

Nie będzie to ruch stronniczy. Jako kredo przyjmujemy, że w niektórych obszarach prawa gospodarczego musimy społeczeństwu zaproponować alternatywne rozwiązania. Wstępnie przyjmujemy podział na rozwiązania:

  • Paternalistyczne, adresowane dla ludzi za których odpowiedzialność będzie brał przedsiębiorca i/lub państwo.

  • Personalistyczne, w których będziemy uważali, że istnieją ludzie na tyle rozsądni, że do ich życia państwo powinno wtrącać się jak najmniej a z praca to sobie sami poradzą.

Ten wstępny podział zadecyduje o kształcie dyskusji. Nie będzie du dywagacji nad wyższością jakiegoś „izmu” nad innym „izmem”. Respondent tylko określi z jakiej pozycji patrzy na sprawy i ze swoimi zwolennikami będzie dopracowywał właściwe rozwiązania.

 

Podam najprostszy przykład: są zwolennicy OFE i są zwolennicy osobistego zagospodarowywania swych funduszy na cele emerytalne. Zwolennicy OFE starają się uszlachetniać ten system a zwolennicy np. własności pracowniczej – zajmują się prawem dla spółki właścicielsko- pracowniczej aby stworzyć dla tej formy gospodarczej właściwe prawo.

W ciągu życia preferencje ludzi mogą się zmieniać. Procedury przykładowego przejścia od OFE do własności pracowniczej i odwrotnie, powinny być przedmiotem uzgodnień obu stron.

 

Co ja będę gadał. Napisz swój program w formie broszurki (wymagany format .PDF) i powieś w dziale DOKTRYNY. Sprecyzuj postulaty legislacyjne i powieś je w dziale POSTULATY.

 

Nie wiem czy NowyEkran kupi pomysł. Nie ważne: pójdziemy razem albo osobno, ale pójdziemy do przodu.

 

Zapraszam serdecznie.

Inne zapisy autora:

0

nikander
nikander

Bardziej pragmatyczne niz rewolucyjne mysla wojowanie.

289 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816