Bez kategorii
Like

“Teza, że państwo nie zdało egzaminu, to teza największych wrogów Polski”

25/09/2012
219 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

“Nawet największe ludzkie dramaty nie przekreślą tego, że ws. Smoleńska państwo zdało egzamin. Teza, że państwo nie zdało egzaminu, to teza największych wrogów Polski” – mówi doradca prezydenta Tomasz Nałęcz – podaje rmf24.pl

0


Jeśli okaże się, że ciało Anny Walentynowicz zostało rzeczywiście zamienione, czy prezydenckie twierdzenie o tym, że państwo zdało egzamin trochę zblaknie?

W tej tragicznej sytuacji państwo zdało egzamin, aczkolwiek widać, że są dramatyczne przypadki – wywołujące ludzki ból – które się cieniem kładą na takim stwierdzeniu. Ale największe ludzkie dramaty nie są w stanie przekreślić tej tezy, że jeśli chodzi o funkcjonowanie państwa, to państwo – mimo tej katastrofy – potrafiło funkcjonować.

Czyli nie zamieniłby go pan na stwierdzenie, że państwo nie w pełni zdało egzamin.
Ja w ogóle jestem przeciwnikiem takich sformułowań, że Polskie Państwo nie zdało egzaminu, bo to jest teza największych wrogów Polski. Formułowana na ogół, żeby Polsce dokuczyć. Poczucie odpowiedzialności wymaga zawsze, żeby wskazywać z imienia i nazwiska odpowiedzialnych, a nie Państwo Polskie.

Więcej:

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-nalecz-teza-ze-panstwo-nie-zdalo-egzaminu-to-teza-najwiekszy,nId,637324

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Aleksander Pi

"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

1837 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816