Globalnie i Lokalnie
Like

Terroryzm pod ochroną?

13/08/2017
1108 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Terroryzm pod ochroną?

Niemiecki sąd w Saarbrucken skazał na 2 lata imigranta z Syrii za próbę wyłudzenia 180 tysięcy euro od… Państwa Islamskiego.

0


Przybyły w 2014 r. z Syrii do Niemiec Hasan A. pracował jako fryzjer. Dążąc do poprawy swego statusu materialnego postanowił nawiązać kontakt z Państwem Islamskim. Za przeprowadzenie ośmiu zamachów, w których zginąć miało 1000 niewiernych zażądał od ISIS 180 tysięcy euro. W internecie trafił jednak nie na przedstawicieli terrorystów, ale na funkcjonariusza policji.

Dalej wiadomo – aresztowanie i proces. Sąd uznał, że Hasan A. nie miał powiązań z terrorystami ani też nie miał możliwości przeprowadzenia zamachów. W związku z tym niemiecki sąd uznał to za próbę wyłudzenia.

http://www.pch24.pl/sad-skazal-oszusta-deklarujacego-sie-jako-dzihadysta–chcial-wyludzic-od-isis-blisko-200-tys–euro,53766,i.html

W sumie, to nawet logiczne. Wszak Al Capone też został skazany za szwindle podatkowe. Wygląda na to, że w Niemczech Państwo Islamskie bardziej niż służb specjalnych powinno się obawiać fiskusa. Za unikanie opodatkowania mają wyrok jak amen w pacierzu.

Inne zapisy autora:

0

Michał Nawrocki
Michał Nawrocki https://www.3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816