NEWS
Like

TERRAFUGIA – latający samochód

13/06/2013
444 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
TERRAFUGIA – latający samochód

Jeszcze niedawno o takich pomysłach marzono w filmach science fiction :  “Back to the Future” czy  “Blade Runner”. Trudności w realu wiązały się  z  drogami oraz koniecznością treningu w umiejętności pilotażu. Wszystko to wydaje się przeszłością. Pomysł latającego samochodu powstał praktycznie wtedy gdy człowiek po raz pierwszy wzniósł się w powietrze przy pomocy urządzenia mechanicznego. Koncept latającego samochodu zasadzał się na wykorzystaniu takich możliwości jak : ” jechać gdziekolwiek chcesz, kiedykolwiek potrzebujesz”. Bez zmartwienia o korki na drodze jakie prześladują dzisiejszych kierowców, że o fotoradarach nie wspomnę. I oto pojawił się taki legalnie dopuszczony do ruchu wehikuł:   http://www.youtube.com/v/nnF2yua4KIw%26hl=en%26fs=1%26rel=0   Zgoda. Jest male utrapienie. Pojazd zasilany hybrydowo , mający napęd elektryczny i benzynowy musi jednak startować i lądować na lotnisku. To […]

0


Jeszcze niedawno o takich pomysłach marzono w filmach science fiction :  “Back to the Future” czy  “Blade Runner”. Trudności w realu wiązały się  z  drogami oraz koniecznością treningu w umiejętności pilotażu. Wszystko to wydaje się przeszłością.

Pomysł latającego samochodu powstał praktycznie wtedy gdy człowiek po raz pierwszy wzniósł się w powietrze przy pomocy urządzenia mechanicznego. Koncept latającego samochodu zasadzał się na wykorzystaniu takich możliwości jak : ” jechać gdziekolwiek chcesz, kiedykolwiek potrzebujesz”. Bez zmartwienia o korki na drodze jakie prześladują dzisiejszych kierowców, że o fotoradarach nie wspomnę.

I oto pojawił się taki legalnie dopuszczony do ruchu wehikuł:

 

http://www.youtube.com/v/nnF2yua4KIw%26hl=en%26fs=1%26rel=0

 

Zgoda. Jest male utrapienie. Pojazd zasilany hybrydowo , mający napęd elektryczny i benzynowy musi jednak startować i lądować na lotnisku. To jednak dopiero pierwszy krok.

Pojawił się jednak model koncepcyjny nie wymagający pasa startowego. Również sztuka pilotażu nie jest przy tym niezbędna gdyż  obok najwyższej klasy technologii automobilowej wykorzystuje się autopilota, urządzenie stosowane z powodzeniem w lotnictwie;

 

http://www.youtube.com/v/bp2TWNpTA7s&feature=player_embedded%26hl=en%26fs=1%26rel=0

 

       

 

Wkrótce taki widok na ulicy nikogo nie zdziwi.
PS.Zasięg pojazdu- 500 mil, czyli ponad 800 km. Niektórzy uznają pomysł za idiotyczny. Samolot -samochód ponoc nie ma najmniejszgo sensu.Musi być albo jedno albo drugie. Maly wypadek, jakaś zwykła stłuczka na parkingu będzie kosztować krocie albo spowoduje odesłanie pojazdu na złomowisko. Bogaci ludzie mogą latać prawdziwymi szybkimi samolotami a na lotnisku skorzystać z wypożyczalni odpowiedniego samochodu albo serwisu limuzynowego.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758