POLSKA
Like

Teraz pocztowcy!

18/02/2015
926 Wyświetlenia
4 Komentarze
2 minut czytania
Teraz pocztowcy!

Komitet Protestacyjno-Strajkowy związków zawodowych pracowników Poczty Polskiej S.A. z terenu Warszawy zaprasza członków i sympatyków NSZZ „Solidarność” na pikietę w obronie polskiego rynku pocztowego, która odbędzie się 18 lutego w godz. 17.00-19.00 przed siedzibą Sejmu RP.

0


W tym czasie na posiedzeniu Komisji Infrastruktury w Sejmie omawiana będzie sytuacja w Poczcie Polskiej.

Związkowcy będą protestować wobec:

1) braku stosowanych uregulowań prawnych zabezpieczający rzetelny podmiot (zatrudniający pracowników bez umów „śmieciowych”, odprowadzający podatki do skarbu państwa i gwarantujący terminowe wykonanie usług) przed nieuczciwą konkurencją, mogącą zaoferować niższe stawki z uwagi na bezprecedensowe łamanie praw pracowniczych i nie opłacanie ZUS

2) zmianie uregulowań dotyczących operatora narodowego, prowadzących do przekazania kolejnego sektora gospodarki obcemu kapitałowi nie odprowadzającemu podatków do skarbu RP i wyzyskującemu polskiego robotnika, co powoduje pauperyzację społeczeństwa polskiego

3) uszczuplania dochodów ZUS, a tym samym uszczuplania dochodów polskiego emeryta i rencisty

4) nie przeciwstawiania się przez Zarząd Poczty Polskiej regulacjom prowadzącym do upadłości Spółki i prowadzenie działań mających na celu zagwarantowanie pracy jedynie członkom Zarządu, w tym wyprzedaż majątku, zmniejszanie liczby urzędów, zwalnianie pracowników.

www.solidarnosc.org.pl/mazowsze

3d4fb7cca0c8b1ff66a22623fb1bf813

Już drugi rok jesteśmy skazani na doręczanie pism sądowych przez InPost. Punkty odbiorcze korespondencji ciągle szokują – kioski, sklepiki, czasem nawet sex-shopy.
„Listonosze” opłacani są za umowy o dzieło, nie jako pracownicy.
Niepojęte, że PIP jeszcze tego nie skontrolował razem z ZUS-em i nie nakazano płacić należnych składek.
Przecież ci ludzie są pracownikami ponad wszelką wątpliwość.
Takie jednak podwyższenie kosztów mogłoby spowodować zachwianie i tak już szwankującego systemu doręczeń korespondencji sądowej.
I jeszcze jedno.
Teraz związkowcy zauważyli wreszcie to, o czym pisałem prawie dwa lata temu.
Poczta Polska jest zbyt łakomym kąskiem, aby jej nie „prywatyzować”, co w polskich warunkach oznacza, że trzeba najpierw obniżyć jak tylko się da wartość przedsiębiorstwa.
Sprzedaż bankrutującej Poczty Polskiej, która za chwilę może upaść, przez “merdia” znowu będzie poczytana za „sukces” rządu.
Kto przejmie Pocztę Polską wraz z całą jej infrastrukturą znajdującą się nawet w najmniejszej gminie?

18.02 2015

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

4 komentarz

 1. Avatar Gość

  Niestety,bez echa przeszła zmiana logo Poczty Polskiej.Dawniej tradycyjna trąbka pocztowa nierozerwalnie była związana z Polskim Orłem.

  0
 2. wkrotce dorzna watahe… najlepsze, ze takie wlasnie panstwo rzekomo wywalczyli zwiazkowcy.

  0
 3. Avatar kanton

  A kabaret w Polsce trwa i trwa. Przy najmniejszej rozr\óbie krajowej polecą głowy i to nie byle jakie..

  0
 4. Avatar Red

  Poczta Polska to dno.

  Niestety jestem kilka razy w m-cu skazany na jej “usługi” (miasto na Mazowszu powyżej 400 tyś mieszkańców):
  – w całym urzędzie pocztowym 8 okienek – ZAWSZE czynne max. 3 (niezależnie od dnia, pory dnia, pory roku etc.)
  – w całym urzędzie pocztowym JEDEN terminal do płatności kartą obsługiwany przez JEDNĄ osobę w całym urzędzie
  – rekordowy czas odbioru listu poleconego – 1 godzina 10 min.
  – kupno znaczka – JEDYNIE w okienku po odstaniu z numerkiem (w Niemczech np. są na KAŻDEJ poczcie automaty z wagą, która po wprowadzeniu kodu pocztowego drukują znaczek. Nie potrzebna żadna obsługa w okienku. W Polsce ze względu na pocztowców właśnie wynalazek nie możliwy do wprowadzenia od 15 lat – byłby to przecież zamach na ich miejsca “pracy”)
  – informacja o przesyłce od kuriera Pocztex przez telefon bez podania numeru, niczego, na zasadzie”. Dzień dobry przesyłka do Pana na poczcie jest”. Za każdym razem pytanie w okienku “A gdzie numer ?”
  – wysłanie faxu poprzedza wypełnienie strony A4 z formularzem “do kogo ? a po co ? a w jakiej sprawie ?” Formularz nazywany był szumnie “kartą transmisji” (żenada). Wysłanie faxu na dowolny numer choćby zagraniczny trwa w kawiarence internetowej 10 sek. łącznie z opłatą.
  – zerowa znajomość j.obcych (tak, tak, należy je znać również na poczcie, choćby z racji pracy w różnymi klientami)
  – egzekwowanie wrzucania listu poleconego do skrzynki pocztowej (jest na to specjalna umowa z PP) wydaje sie dla PP procesem tak skomplikowanym jak lądowanie człowieka na Marsie.

  Jeśli to ma być kolejna “szczególna grupa zawodowa” opłacana suto z moich podatków to już wolę, ją w rękach prywatnych. W Poczcie Polskiej w rękach prywatnych nikt nie zakazuje pracownikom zakładania związków i dalszej walki (słusznej zresztą) o normalne umowy przewidziane prawem. Problem chyba polega tylko na tym, że darcie “mordy” o kasę może udać się jeszcze jedynie za państwowego właściciela. Wymienione postulaty w artykule powyżej są po prostu śmieszne:

  Ad. 1: Nieuczciwa konkurencja ze strony innych podmiotów.

  Otóż w tych nieuczciwych podmiotach prawo do zakładania związku jest takie samo jak i w PP.
  Tylko przesyłki tańsze. Poza tym skoro łamane jest prawo i w PP i w innych firmach dlaczego związkowcy z PP nie zgłoszę tego do prokuratury jako unikanie płacenia podatków ?

  Ad. 2 Wyzysk polskiego robotnika.

  Śmiech mnie ogarnia. To neo PRL`owskie socjalistyczne “państwo” PO-PiS-PSL-SLD jest największym wyzyskiwaczem robotnika polskiego. Zabiera 70% wartości wypracowanej przez polskiego pocztowca. Mówi, że musi bo oferuje mu “bezpieczeństwo”, “socjal w razie utraty pracy”, “służbę zdrowia” oraz “emeryturę”. Przekazywanie obcemu kapitałowi może również odbyć się na cywilizowanych warunkach i egzekwowaniu od owego “obcego kapitału” obowiązującego prawa pracy i ordynacji podatkowej. Niech lepiej walczą o zmianę ustroju na kapitalizm w Polsce, bo przyniesie im więcej korzyści, niż darcie japy pt. “Daj !”

  Ad. 3 Uszczuplanie dochodów ZUS.

  W patologicznym polskim piekiełku największe emerytury dostają ci, którzy w systemie emerytalnym partycypują najmniej i najkrócej. A oni jeszcze drą się, żeby więcej do tego “systemu” wpływało pieniędzy. Ciekawe dlaczego w Polsce nie uregulowano jeszcze możliwości samodzielnego oszczędzania na emeryturę ? Dlaczego nie drą się pocztowcy o ustanowienie towarzystwa emerytalnego PP, do którego zamiast na ZUS wpłacano by ich składki i którymi obracano by na poczet ich emerytur (za gwarancją Państwa oczywiście) ?

  Ad. 4

  Wartość tej śmiesznej firmy i tak jest na tyle mała, że nie ma o co tam się bić. Ostatnio zmieniono logo PP (za grubą kaskę oczywiście) na urzędach, samochodach, papierze etc. Opisana przeze mnie WIOCHA i SKANSEN panują niepodzielnie i panować będą zawsze. Oby już niedługo.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816