Bez kategorii
Like

Teoria teorii spiskowych.

21/04/2011
463 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Nowomowa bardziej żywa, niż w dobie PRLu.

0


 10 kwietnia 2010 r. semantyka wzbogaciła się o nowe znaczenie pewnego określenia. Może nie całkiem nowe – zostało ono pospiesznie odkurzone na palące potrzeby chwili. Otóż pogląd na jedno z najistotniejszych wydarzeń powojennej Polski można mieć tylko jeden. Ten oficjalny, czyli serwowany przez grupę GW-TVN-TOK FM, i innych pomniejszych kooperantów. Każde wątpliwości – odstępstwa od oficjalnego poglądu mają gotową nazwę-etykietę: teorie spiskowe. Chociaż będąc bombardowanym oczywistymi kłamstwami, manipulacjami i insynuacjami dotyczącymi rozbicia się PL 101 w pobliżu lotniska Siewiernyj trudno nie oprzeć się wątpliwościom, to nie należy im się poddawać – przecież nie twórzmy teorii spiskowych.

Teorie spiskowe oczywiście określają ich twórcę: lekkiego oszołoma, szukającego dziury w całym, żądnego jakichś chorych/dziecinnych sensacji, domorosłego specjalistę, etc.

Chociaż te oficjalne media często zaprzeczają samemu sobie, to ciszej o tym – teorie spiskowe to wróg inteligentnego (wykształconego i z dużego miasta) człowieka. Nie róbmy z siebie oszołomów – widocznie kolejny raz nam się przewidziało, ze Rosjanie kłamią. Widocznie źle zrozumieliśmy intencję – każdy widział jak Putin obejmuje przybitego Tuska – to takie wstrząsające.
A teoria o zamachu? To dopiero jest wymysł. Nikt by przecież nie zorganizował na tak nieudolnego i nieskutecznego polityka czegoś takiego jak zamach… To nic, że w dużej części rozwalił agenturę postsowiecką w Polsce, że skrzyknął prezydentów kilku państw do wizyty w Tbilisi w obliczu najazdu na Gruzję. Na pewno Rosjanie już dawno o tym zapomnieli. Więc jaki zamach? Film 1.24…  Na pewno spreparowane. Inne okoliczności sugerujące zamach? Bzdura! Najbardziej niedorzeczna z teorii spiskowych.
Tak sobie myślę, że istnieje zespół ludzi który tworzy specjalne określenia i hasełka, mające funkcjonować w świadomości ludzików. Była już „szafa Lesiaka” czy jakże sugestywne „taśmy prawdy” Renaty Beger (strażniczka prawdy III RP). Teraz mamy „ teorie spiskowe”.
 
 
A propos teorii spiskowych… może znowu anegdotka🙂
Rozmawiają dwie świnie w chlewie:
– Słuchaj, podobno to nie prawda, że gospodarz tak nas karmi, bo nas kocha. Chce nas jak najszybciej utuczyć, zabić i zjeść.
-Eee… opowiadasz jakieś teorie spiskowe.
 
 
 
Tekst opublikowany na moim blogu 23.09.2010r. S24

Inne zapisy autora:

0

spas

Z malej miejscowosci na wschodzie Polski (Wroclaw)

14 publikacje
14 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758