Bez kategorii
Like

TEMATY MATURALNE 2012 !

04/04/2012
363 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Nie jest prawdą, że z edukacją w Polsce jest źle. Kolejni ministrowie tego resortu w ciągu ostatnich lat, to najwybitniejsi uczeni, jakich mieliśmy w – nomen omen – historii. Jeśli oczywiście przyjmiemy, że miarą inteligencji jest poczucie humoru.

0


Właśnie opublikowano arkusze z pytaniami egzaminacyjnymi dla tegorocznych szóstoklasistów. Po przeczytaniu wszystkich ośmiu stron (wraz z brudnopisami), zacząłem mój pierwszy od ponad dwudziestu lat sprawdzian. Utknąłem na zadaniu numer 25. Ale, co ja będę pisał…

 

Cały egzamin dostępny jest tutaj: slimak.onet.pl/_m/matury/Sprawdzian2012/s-1-122.pdf

Przy tak zawyżonym poziomie pytań dla uczniów klas młodszych, należy spodziewać się, iż tegoroczna matura będzie z pewnością nie do przejścia dla większości licealistów. Na szczęście z Ministerstwa wyciekły oba tematy maturalne – do wyboru przez ucznia:

1. Powyżej widzisz rysunek kontaktu, a obok rysunek kontaktu i dłoni. Na podstawie tychże rysunków napisz instrukcję włączania światła.

2. Powyśszy rysunek przedstawia klamkę w drzwiach, ze strzałkami skirowanymi w dół i w górę. Na podstawie tegoż rysunku napisz instrukcję otwierania drzwi.

Proszę nie podpowiadać swoim dzieciom!!! MUSZĄ ZMIERZYĆ SIĘ Z TYMI ZADANIAMI SAMODZIELNIE! A jak nie znają odpowiedzi od razu, to niech pogrzebią w zeszytach z poprzednich klas! DLATEGO NIE MOŻNA DOPUŚCIĆ, ABY ZOSTALI POSĄDZENI O ŚCIĄGANIE, CZYLI O PLAGIAT! DAJCIE IM WYKAZAĆ SIĘ WIEDZĄ! Przecież to oni w przyszłości będą inżynierami budującymi mosty i autostrady, którymi będziemy jeździć; to oni będą lekarzami, którym powierzymy nasze zdrowie; to wreszcie oni będą dla nas tworzyć głęboką literaturę, teatr, film… To przecież oni…

TO ONI BĘDĄ ELITĄ TEGO NARODU!!!

Więc, na świętego Donalda z Sopotieux, błagam – nie podpowiadajcie!…

 

Inne zapisy autora:

0

Aaron Majdan

3 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758