Media Watch i recenzje
Like

Telewizja Polska obala mit na temat Unii Europejskiej!

19/05/2014
1142 Wyświetlenia
6 Komentarze
1 minut czytania
Telewizja Polska obala mit na temat Unii Europejskiej!

Jednym z najczęściej powtarzanych mitów (czy kłamstw?) na temat tego co nam daje Unia, (oprócz tego, że Unia ,,daje’’ nam pieniądze) jest to, że dzięki obecności w Unii Europejskiej możemy swobodnie podróżować po Europie.

Mit ten jest tak często powtarzany, że jego obalenie w czasie przedwczorajszego ,,Wielkiego Testu o Europie’’ (pewnie miał sporą oglądalność), wywołało moje zdziwienie.

0


 

A było to tak:

Wśród różnych pytań (były i podchwytliwe typu: ,,W którym kraju Unii Europejskiej mieszka więcej blondynek?’’ W Szwecji czy w Norwegii. Prawidłowa odpowiedź: w Szwecji, ponieważ Norwegia nie jest w Unii) pojawiło się między innymi następujące:

,,W której kolejce do kontroli paszportów powinien się ustawić słynny tenisista Roger Federer po przylocie ze Szwajcarii do Polski?

A. dla posiadaczy paszportów innych państw niż UE
B. nie podlega kontroli paszportowej’’

Ku zaskoczeniu części uczestników i zapewne wielu widzów przez telewizorami, prowadzący Maciej Orłoś, jako prawidłową odpowiedź wskazał B, wyjaśniając, przy tym, że Szwajcaria co prawda do UE nie należy, ale należy do układu z Schengen, który umożliwia swobodny przepływ osób wewnątrz tzw. strefy Schengen.

0

Patrykp

W swoich tekstach chciałbym się skoncentrować na historii Rosji Sowieckiej, zwłaszcza: bolszewickim zamachu stanu czy systemie obozów w ZSRS.

40 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758