Artykuły redakcyjne
Like

Taśmociąg i kliki

19/12/2013
1804 Wyświetlenia
26 Komentarze
4 minut czytania
Taśmociąg i kliki

Prokuratura umorzyła śledztwo przeciwko Jackowi Karnowskiemu, Prezydentowi Sopotu, stwierdzając, że słynnych nagrań dotyczących korupcji nie da się zweryfikować, gdyż taśmy z nagraniami są kopiami oryginałów, a prokuratorzy nie są w posiadaniu dyktafonu na którym owych nagrań dokonano. To twierdzi ta sama Prokuratura RP, która od niemal czterech lat prowadzi wytrwale śledztwo “smoleńskie” na podstawie kopii nagrań dostarczonych z Rosji, bez dostępu do czarnych skrzynek, które są w Rosji, na podstawie kopii przesłuchań przeprowadzonych w Rosji i kopii wszelkiej dokumentacji badawczej oraz kryminalistycznej, bez dostępu do wraku i bez przeprowadzenia sekcji 90% ciał osób które straciły życie pod Smoleńskiem. Czy może istnieć bardziej obrazowy dowód na to, że prokuratura jest kliką zależną od politycznego zamówienia?

0


Kilka dni temu miałem okazję wystąpić w audycji “Radia Dla Ciebie” na temat przemocy w Policji i wymuszania przez nią zeznań za pomocą bicia. Prowadzący ten program red. Tomasz Kwaśniewski zainteresował się sprawą po publikacji artykułu w pewnej szanowanej tu i ówdzie gazecie, którą nawet nie używam do pakowania i mycia okien bo nie kupuję (okna najlepiej się myje gazetami, wiem to z doświadczenia w spółdzielniach studenckich), w którym opisano przypadek uwikłania niewinnego w rozbój za pomocą bicia po pietach i po głowie przez policjantów specgrupy od “terroru” w Pałacu Mostowskich. Nic dziwnego, policja z korzeniami, miejsce z tradycjami a na dodatek ochrona kliki. Klika w tzw “wymiarze sprawiedliwości” ma bowiem to do siebie, że poza sytuacjami jednostkowymi jest bezpieczna i może robić to co chce, pod warunkiem, że jest użyteczna dla rządzących polityków i odpowiednio się im wysługuje.

 

Płacę – wymagam.

 

My nie robimy wam krzywdy i realizujemy zamówienia, wy nie robicie nam krzywdy wdrażając jakieś reformy, niebezpieczne zmiany prawne, reorganizacje, oczyszczenia środowiska czy ograniczenia lub zniesienia immunitetów. Ot, czasem, jak z tym biciem po pietach czy jak z zegarkiem Nowaka, zrobimy jakiś ruch oczyszczający w środku tego układu, tak dla medialnego wrażenia, podlegendowania swojej niezależności i jakiegoś alibi, załatwiając być może przy okazji wewnętrzne rozgrywki.

 

 

Można powiedzieć układ zależności bliski pederastom, którzy – jak wykazuje doświadczenie ostatnich kilkunastu lat – rządzą każdym wpływowym środowiskiem w Polsce ( więcej tu): policja ciągnie prokuraturze a prokuratura dopieszcza, prokuratura ciągnie sądom i politykom, a owe dopieszczają, sędziowie też ciągną politykom, politycy policji, służby politykom a policja służbom. Ot taki taśmociąg ku ogólnej korzyści i radości tych wszystkich co są w środku. Nie jesteś w środku? Nie jesteś bezpieczny. Chcesz być bezpieczny? – spróbuj się dostać! Co możesz jednak klice zaproponować?

 

 

Np dziennikarze mogą: stanie na czatach, wysługiwanie się każdemu, choćby największej kanalii… ale za to jak tacy redaktorzy są dopieszczani: panowie i panie tematów z czołówek, przecieki, wyjątkowe informacje i newsy, nagrody dla dziennikarza roku w politycznym rozkroku, praca za 25 tysięcy w takiej czy innej redakcji, ekipa, samochód nazwisko. A wszystko za sprawność ochroniarza i mały lub większy gang-bang w taśmociągu.

 

 

Tak działa ta klika proszę was, podobnie działają inne kliki czy meta kliki – klikają i mają. Hala pełna taśmociągów obsługiwanych na pilota.

 

 

Klik – umorzenie, klik – sprzedanie, klik – zarobienie i klik – samobójstwo, porwanie, psychuszka, kryminał czy bicie po piętach.

 

Mam tylko jedno pytanie: w czyich łapach jest kurwa ten pilot?

 

 

Tomasz Parol (ŁŁ)

 

Ps. Do posłuchania audycja o policji i prokuraturze w Radio RDC http://www.rdc.pl/publikacja/popoludnie-rdc-policja-i-prawo-korea-polnocna-i-antybiotyki-w-rozmowach-tomasza-kwasniewskiego/

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816