NEWS
Like

Talaga: Nie mamy potencjału samodzielnego mocnego państwa

18/05/2013
1179 Wyświetlenia
9 Komentarze
11 minut czytania
Talaga: Nie mamy potencjału samodzielnego mocnego państwa

Andrzej Talaga „Polska staje więc przed strategicznym wyborem, jaką UE poprzeć i gdzie jest w niej nasze miejsce. Wielka Europa – słaba Polska czy wielka Polska – słaba Europa. To jednak fałszywa alternatywa, nie mamy bowiem wystarczającego potencjału do rozwoju w pełni samodzielnego, mocnego państwa.

0


Andrzej Talaga „Polska staje więc przed strategicznym wyborem, jaką UE poprzeć i gdzie jest w niej nasze miejsce. Wielka Europa – słaba Polska czy wielka Polska – słaba Europa. To jednak fałszywa alternatywa, nie mamy bowiem wystarczającego potencjału do rozwoju w pełni samodzielnego, mocnego państwa. „….”Poluzowanie więzów ze Wspólnotą może zakończyć się powrotem do balansowania między Niemcami a Rosją, co dobrze się dla Rzeczypospolitej nie skończyło. Nie mamy potencjału demograficznego, surowcowego, technologicznego i gospodarczego, by zrównoważyć te potęgi. Im silniejsza, bardziej spójna Unia, tym będziemy bezpieczniejsi, choć bez wszystkich atrybutów suwerenności. To nasz żywotny interes, nie mamy innego, merytorycznie uzasadnionego wyboru.„…”Brytyjscy konserwatyści opublikowali szkic ustawy o referendum na temat członkostwa ich kraju w UE.To początek batalii o kształt Unii Europejskiej. Anglicy bowiem wcale nie chcą jej opuszczać, zamierzają tylko wyłączyć swój kraj z dalszych procesów integracyjnych. Za nimi mogą pójść inni. '….”Okazja determinuje ludzką aktywność, z pewnością więc podniosą się w Polsce głosy, 
by z niej skorzystać i wycofać się 
z konieczności przyjęcia euro, poluzować więzi z UE,
słowem – stać się Wielką Brytanią Wschodu. Pozostalibyśmy wówczas we Wspólnocie, ale jednak z boku, z większą swobodą działania. „…..”Pakt fiskalny, a w przyszłości unia bankowa prowadzą prostą drogą do unii politycznej, a więc powstania tworu, który nigdy nie nazwie się państwem europejskim, ale de facto będzie miał takie prerogatywy. Można się w nim spodziewać wspólnych podatków, a także zobowiązań finansowych „….”Taki twór będzie niewątpliwie partnerem dla USA i wzrastających gospodarek, głównie Chin, ale państwom narodowym pozostanie w nim znacznie mniejsze pole manewru niż obecnie. „…(źródło)

 

Marian Piłka „Europa jako całość nie tylko nie nadąża za tempem rozwojowym współczesnego świata, ale obecny kryzys zadłużeniowy wyraźnie degraduje i marginalizuje jej pozycję w światowym rankingu. W 2050 roku ludność naszego kontynentu będzie liczyć już tylko 5% światowej populacji, ale i to będzie populacja stara i nie zdolna do konkurencji. A pozycja ekonomiczna naszego kontynentu już się stopniowo dostosowuje do pozycji demograficznej.”….(źródło)

 

Profesor Niall Ferguson w swojej książce „Civilization” w której omawia w jaki sposób cywilizacja Europejska w ciągu 500 lat stała się cywilizacją globalna w jednym z rozdziałów rozważa korelacje pomiędzy rozwojem chrześcijaństwa , szczególnie w jego protestanckiej formie ,a rozwojem gospodarczym kraju. „…..”Twierdzi w niej ,że cywilizacja zachodnia jest w fazie upadku . W rozdziale „work” and „conclusion „ wskazuje na przyczyny upadku Zachodu i wzrostu Chin . „…(więcej )

 

Sikorski „Jeśli w Chinach nie dojdzie do kryzysu zadłużenia, to rok 2016 może być pierwszym, w którym staną się one gospodarczo potężniejsze od całej Unii „. ….(więcej )

 

Jędrzej Bielecki „Przyciśnięci kryzysem Europejczycy i Amerykanie poświęcają partykularne interesy, aby błyskawicznie utworzyć megablok wolnego handlu. „….”Wczoraj sekretarz stanu USA John Kerry i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso uzgodnili, że już w czerwcu rozpoczną się rokowania nad utworzeniem strefy wolnego handlu między dwiema największymi gospodarkami globu „….”Zbigniew Brzeziński idzie jeszcze dalej. – To porozumienie powstrzyma upadek Zachodu. Stworzy nową równowagę sił między Atlantykiem i Pacyfikiem „….(więcej )

 

Kaczyński „Obecnie taka Unia oznaczać będzie po prostu potężną niemiecką Rzeszę, w granicach największych w historii. Dla Polski to żaden interes. „….”Ale ważniejsze pytanie jest głębsze i sprowadza się do tego,czy Unia Europejska powinna iść nadal w dotychczasowym kierunku, a więc wymuszania tzw. pogłębionej integracji pod przywództwem Niemiec?Czy nadal powinno sięwymuszać poprawność polityczną, która de facto znosi dotychczasowe systemy wartości i niszczy tożsamości, zmienia społeczeństwo w manipulowaną bez trudu masę „…..”odrzucić hedonistyczną koncepcję życia człowieka sprowadzającą go do roli konsumenta. Słowem, powinniśmyrobić wszystko, by Polska przetrwała. Bo obecna dekadencja jest, mam co do tego całkowitą pewność, przejściowa. Jeśli jednak dopuścimy teraz do rozmontowania państwa, nie zmontujemy go z powrotem. A jeśli nawet, to cena będzie ogromna.A więc nie dla unii politycznej, o której ostatnio tyle się mówi?Zdecydowane nie.Obecnie taka Unia oznaczać będzie po prostu potężną niemiecką Rzeszę, w granicach największych w historii. Dla Polski to żaden interes. „….(więcej)

 

Lisicki „ Winnicki „Lider Ruchu Narodowego: Moskwa nie jest głównym zagrożeniem „….” Przypominam o tym wszystkim, bo organizatorzy Marszu Niepodległości z Młodzieży Wszechpolskiej i ONR-u postanowili wykorzystać jego potencjał do budowy nowej formacji politycznej – Ruchu Narodowego. „…..”Czytam wpis na blogu współtwórcy ruchu Roberta Winnickiego po podpisaniu porozumienia pomiędzy abp. Michalikiem i patriarchą Cyrylem, przy entuzjastycznym poparciu Tuska i Komorowskiego. Winnicki stwierdza: Podpisanie dokumentu ocenić należy pozytywnie„. I wykłada swoje poglądy na Rosję: „Dla polskiej prawicy jest zaś dobrym przypomnieniem, co stanowi główne zagrożenie dla kultury i cywilizacji, dla Polski i Polaków: nie jest nim Moskwa, a demoliberalizm, laicyzm i konsumpcjonizm” …..(więcej)

 

—–

Mój komentarz

 

Kaczyński najpełniej odpowiedział na dylemat Talagi . Lepiej być narodem ludzi wolnych i ryzykować swój los niż być narodem niewolników IV Rzeszy, którzy niczym krowy będą przeżuwać bezmyślnie swoje życie.

 

Ostatnią osobą, która próbował powstrzymać przekształcanie się Unii w socjalistyczna Rzeszę był Ganley , który chciał Unii demokratycznej . Stał się dla Niemiec wrogiem publicznym numer jeden.

 

Depopulacja , ucisk podatkowy i ekonomiczny , przemoc intelektualna , terror ideologiczny , zapaść cywilizacyjna . To wszystko o oferuje nam totalitarna , socjalistyczna Rzesza Europejska Narodu Niemieckiego . Nie ma nad czym się zastanawiać,nie mamy nic do stracenia Powinniśmy przeprowadzić razem z Brytyjczykami referendum i wyjść z Unii .

 

Niemiecka Unia oznacza rozbite rodziny , prześladowania religijne, narzucenie politycznej poprawności jak religii państwowej , skrajny ucisk podatkowy , eutanazję , aborcje , eugenikę .

 

Rzeczywiście jesteśmy sami za słabi aby zbudować mocarstwo . Ale odbudowana Rzeczpospolita Jagiellonów takim mocarstwem by była . Sojusz Środkowoeuropejski mógłby być fundamentem do odbudowania republikańskiej federacji .

 

 

Video „ Koncepcja Międzymorza powraca” Jak Chiny zmienią polityczną mapę Europy. Radosław Pyffel, analityk, prezes think-tanku Centrum Studiów Polska-Azja w rozmowie z Krzysztofem Rakiem.

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

 

Brzeziński ”- Dzisiaj skuteczną polityką może być tylko efektywna współpraca między głównymi grupami państw bliskich kulturowo, cywilizacyjnie i zarazem podobnie myślących .”…„ Niezależnie od warunków wewnętrznych powinniśmy odbudowywać potęgę naszej cywilizacji w relacjach zagranicznych „….”Stary Kontynent powinien iść w stronę pogłębienia ogólnoeuropejskiej tożsamości politycznej „…”Widać, że polityczne działania większości ludzi na całym świecie są motywowane nie tylko przez ich osobiste frustracje, ale przez różne resentymenty kulturowe, religijne i etniczne. Z tego wynika właśnie dzisiejszy chaos na scenie międzynarodowej. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to światowe zamieszanie jest coraz większe. Dlatego w takim chaosie skuteczną polityką może być tylko efektywna współpraca między głównymi grupami państw bliskich kulturowo, cywilizacyjnie i zarazem podobnie myślących. „…..”Bez silnej Europy nie uda się odbudować naszej potęgi, gdyż Europa jest po prostu kluczowym elementem Zachodu, jakkolwiek chcielibyśmy ten Zachód widzieć. Współpraca między Ameryką a Starym Kontynentem musi stanowić trzon naszej cywilizacji, bo inaczej Zachód dalej będzie tracił swą moc. Stąd silna politycznie Unia Europejska jest zarazem istotnym elementem budowy bardziej stabilnego świata „….(więcej )

 

unia, niemcy , federacja, referendum , wyjście z unii ,

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

  1. Pingback: red bottom shoes

  2. Pingback: burberry coat

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758