Bez kategorii
Like

Tak latają i lądują prawdziwe debeściaki..;)

14/05/2012
368 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Podwójne standardy w rosyjskim lotnictwie; w kabinie Superjeta 100 były osoby trzecie?

0


 Wczoraj wieczorem ruska stacja TVN (HTB) zapodała że, stwierdzono w kabinie obecność osoby postronnej /to nie ponury żart/, która podobno naciskała na pilotów aby pokazali ekstremalne możliwości "Superjeta100"

No i pokazali ,) jak to prawdziwe debeściaki. :

 

Na publikowanych zdjęciach z pierwszego lotu pokazowego samolotu Suchoj Superjet 100, który rozbił się 9 maja widać, że w kokpicie maszyny były osoby postronne. Zdaniem rosyjskich mediów w tym przypadku nie można mówić o naruszeniu procedur – donosi RMF FM. Co ciekawe, według raportu MAK obecność osób postronnych w kokpicie miała być jedną z przyczyn katastrofy rządowego Tu-154M w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku.

Rosyjski samolot Suchoj Superjet 100 rozbił się 9 maja na Jawie podczas drugiego lotu pokazowego. Na zdjęciach wykonanych przed pierwszym startem maszyny widać, że w kokpicie oprócz pilotów znajdują się osoby trzecie. Rosyjska telewizja uznała jednak w wieczornym dzienniku, że ich obecność była dopuszczalna, powołała się przy tym na zasłużonego pilota Siergieja Zawałkina. 

Podwójne standardy? 

Na razie nie wiadomo, czy podczas drugiego tragicznego lotu Superjeta 100 w kabinie też były osoby postronne, ale w tym przypadku Rosjanie nie uważają tzw. sterylności kabiny za rzecz świętą. W raporcie MAK z 12 stycznia 2011 roku dotyczącego przyczyn katastrofy smoleńskiej napisano m.in.: 

"Podjęte przed dowódcę statku powietrznego nieadekwatne decyzje i działania załogi następowały w warunkach wysokiego obciążenia psychicznego, związanego ze zrozumieniem wagi lądowania na lotnisku przeznaczenia, a także z obecnością w kabinie pilotów wysoko postawionych osób postronnych. W procesie podchodzenia do lądowania osoby te niejednokrotnie omawiały z załogą warunki pogodowe, decyzje co do kontynuowania lotu i możliwą negatywną reakcję ze strony Głównego Pasażera". 

Warto zapisać w prawodawstwie zakaz obecności osób postronnych w kabinie pilotów. I odpowiedzialność karną za złamanie tej zasady – cytuje słowa Tatiany Anodiny, ogłaszającej raport w Moskwie RMF FM. 

Rosja zagwarantowała sobie udział swoich specjalistów w wyjaśnianiu katastrofy samolotu Suchoj Superjet 100 w Indonezji. By do tego doprowadzić, wystarczyła jedna rozmowa telefoniczna Władimira Putina z indonezyjskim prezydentem, by bez żadnych umów międzynarodowych włączyć stronę rosyjską w wyjaśnienie przyczyn wypadku. Więcej na :

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Podwojne-standardy-w-rosyjskim-lotnictwie-w-kabinie-Superjeta-100-byly-osoby-trzecie,wid,14478181,wiadomosc.html

 

0

lancelot

"My musimy komunizm wyniszczyć, wyplenić, wystrzelać! Żadnych względów, żadnego kompromisu! Nie możemy im dawać forów, nie możemy stwarzać takich warunków walki, które z góry przesądzają na naszą niekorzyœść. Musimy zastosować ten sam żelazno-konsekwentny system. A tym bardziej posiadamy ku temu prawo, ponieważ jesteśœmy nie stroną zaczepną, a obronną!". /Józef Mackiewicz dla mieniących się antykomunistami/

915 publikacje
228 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758