Bez kategorii
1

Tajemnicze ślady na skałkach Twardowskiego w Krakowie

22/09/2018
1134 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
Tajemnicze ślady na skałkach Twardowskiego w Krakowie

                                Od pewnego czasu dr  target=”_blank” rel=”noopener”>Franz Zalewski lansuje tezę, że w Krakowie i okolicach rozwijała się starożytna, wysokorozwinięta  cywilizacja. Zainspirowani jego opowieściami na  target=”_blank” rel=”noopener”>youtube wybrałem się z moim kumplem, członkiem zespołu KGB, który w październiku będzie obchodził swoje 35 – lecie, na Skałki Twardowskiego szukać śladów prastarej cywilizacji. Według opracowania Jerzego Góreckiego i Edyty Seremet „Kamieniołomy Krakowa  – Dziedzictwo niedocenione” : „Wydobycie wapieni skalistych nieuławiconych, gruboławicowych i płytowych traktowanych jako kamień budowlany prowadzono na obszarze Zrębu Zakrzówka od kilkuset lat. Największe kamieniołomy powstały jednak dopiero z początkiem XX w., a wapienie wykorzystywano w przemyśle wapienniczym i cementowym w latach 1906– 1991. Od roku 1909 łomy zakrzowieckie […]

0


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od pewnego czasu dr 

target=”_blank” rel=”noopener”>Franz Zalewski lansuje tezę, że w Krakowie i okolicach rozwijała się starożytna, wysokorozwinięta  cywilizacja. Zainspirowani jego opowieściami na 

target=”_blank” rel=”noopener”>youtube wybrałem się z moim kumplem, członkiem zespołu KGB, który w październiku będzie obchodził swoje 35 – lecie, na Skałki Twardowskiego szukać śladów prastarej cywilizacji. Według opracowania Jerzego Góreckiego i Edyty Seremet „Kamieniołomy Krakowa  – Dziedzictwo niedocenione” :

„Wydobycie wapieni skalistych nieuławiconych, gruboławicowych i płytowych traktowanych jako kamień budowlany prowadzono na obszarze Zrębu Zakrzówka od kilkuset lat. Największe kamieniołomy powstały jednak dopiero z początkiem XX w., a wapienie wykorzystywano w przemyśle wapienniczym i cementowym w latach 1906– 1991. Od roku 1909 łomy zakrzowieckie były użytkowane kolejno przez Austryjackie Zakłady Solvay, Zakłady Solvay w Polsce Sp. w Warszawie i – po II wojnie światowej – Krakowskie Zakłady Sodowe. Głównym zastosowaniem surowcowym była produkcja sody. ”

Wiedząc o tym chodziliśmy po miejscach mniej uczęszczanych, z dala od terenu XX wiecznej eksploatacji wapienia. Ku naszej radości znaleźliśmy kamienie z wyrytymi znakami takimi jakie widać na zdjęciu powyżej i poniżej.

Znaki wyryte w kamieniu mogą mieć 10 000 lat, 500 lat, a może ktoś je wyrzeźbił 5 lat temu. Nie byliśmy w stanie tego ocenić. Ale może dobrze by było, gdyby jacyś profesjonaliści się tym zajęli.
Oprócz tajemniczych glifów znaleźliśmy ciekawe otwory w kamieniu przedstawione na poniższym zdjęciu.

My nie byliśmy  w stanie określić kto, kiedy i dlaczego w ten sposób podziurawił skałę. Ale może jakiś ekspert by to przebadał.

0

Jack Mac Lase http://innywaiant.weebly.com

75 publikacje
1 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Pingback: Tajemnicze ślady na skałkach Twardowskiego w Krakowie

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758