HYDE PARK
Like

Tajemnice III RP

19/06/2013
959 Wyświetlenia
16 Komentarze
4 minut czytania
Tajemnice III RP

Trzecią RP rządzą tajemnice. Wiele z nich sięga swoimi korzeniami czasów tzw. Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. I nadal pozostają tajemnicami. Bo żeby za daleko nie sięgać, czyż życiorysy takich „architektów” Okrągłego Stołu jak Jaruzelski i Kiszczak zostały tak naprawdę rzetelnie prześwietlone? A FOZZ? A magdalenkowe knowania i libacje? Albo kulisy działań ministra Kozłowskiego (i Adama Michnika) w MSW i grzechy popełnione, niechybnie z premedytacją, przez pierwszych twórców Urzędu Ochrony Państwa? Dlaczego Józef Szaniawski siedział w wiezieniu aż do 22 grudnia 1989 roku? Kim był tajemniczy poseł OKP I kadencji Sejmu RP, którego o agenturalną działalność posądza tytułowy „ubek” z książki Bogdana Rymanowskiego. Czy wyrwane karty z akt sprawy Bolka nadal leżą w domu przy ulicy Polanki, czy przechowuje je agent Oscar? Dlaczego […]

0


Trzecią RP rządzą tajemnice. Wiele z nich sięga swoimi korzeniami czasów tzw. Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. I nadal pozostają tajemnicami. Bo żeby za daleko nie sięgać, czyż życiorysy takich „architektów” Okrągłego Stołu jak Jaruzelski i Kiszczak zostały tak naprawdę rzetelnie prześwietlone? A FOZZ? A magdalenkowe knowania i libacje? Albo kulisy działań ministra Kozłowskiego (i Adama Michnika) w MSW i grzechy popełnione, niechybnie z premedytacją, przez pierwszych twórców Urzędu Ochrony Państwa?

Dlaczego Józef Szaniawski siedział w wiezieniu aż do 22 grudnia 1989 roku? Kim był tajemniczy poseł OKP I kadencji Sejmu RP, którego o agenturalną działalność posądza tytułowy „ubek” z książki Bogdana Rymanowskiego. Czy wyrwane karty z akt sprawy Bolka nadal leżą w domu przy ulicy Polanki, czy przechowuje je agent Oscar?

Dlaczego do dzisiaj nie poznaliśmy, nie budzących wątpliwości szczegółów, dotyczących śmierci księży: Popiełuszki, Suchowolca, Zycha albo, Bogu ducha winnych, Staszka Pyjasa, Grzesia Przemyka czy Marka Karpia. Tajemniczych, niewyjaśnionych zgonów mamy zresztą po 1989 roku znacznie wiecej: Papała, Lepper, Petelicki, Michniewicz, Muś, Olewnik…W ogóle w III RP „polityczny” trup słał się wyjątkowo gęsto, a agenturalny TVN tego (oczywiście) zdaje się nie dostrzegać! A symbolicznym zwieńczeniem, tajemnicą tajemnic pozostaje i chyba pozostanie na długie lata smoleński zamach. Jednak wraz z wyprawieniem na tamten świat 96 wysokich funkcjonariuszy III RP, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego, nie nastąpiło uspokojenie. I tajemnic politycznych, często o kryminalnym zabarwieniu zaczęło przybywać. Cały czas żyjemy na beczce prochu, tylko że prochem są nasze tytułowe tajemnice. Tajemnicze stały się niektóre nazwiska, bo jak Filip z konopi wystrzeliły przy tej czy innej okazji albo zostały wyciągnięte, jak królik z kapelusza, a to profesor „smoleński” z Kanady Paweł Artymowicz, a to nowy minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, żeby daleko nie szukać.

Jak żyć w państwie, które nie dopomina się o rozwikłanie własnych tajemnic. Oto jest pytanie! Politycy, sędziowie i prokuratorzy zawarli niepisany sojusz nie tylko z „seryjnym samobójcą”, ale także z seryjnym mordercą, a o Amber Gold coraz ciszej.

Jednak natłok nierozwikłanych tajemnic dnia politycznego i codziennego, każe nam traktować to państwo, mówiąc eufemistycznie, z wielce ograniczonym zaufaniem.

Genezy tajemnicy trzeba szukać w kłamstwie. Kłamstwo i tajemnica w jednym stali domku; kłamstwo na górze, a tajemnica na dole.

Nie wiem, czy przychodzi czas przesilenia, jak w sierpniu 1980 roku. Nie ma jednak żadnej wątpliwości, że III RP nagrabiła sobie do syta i powinna odejść.

Powinniśmy wreszcie położyć kres tajemnicy. I to jest takie moje pobożne życzenie…

Fot.: http://www.radionafali.com/audycje/tajemnice-iii-rp/

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

 1. Sprawa , przynajmniej dla mnie wydaje się oczywista, po prostu ludzie giną, bo czegoś się dowiedzieli i istnieje obawa, że to czego się dowiedzieli, dowie się cały świat, a przynajmniej Polska, wiedza, jaką dysponowali, okazała siię śmiertelna, innego wytłumaczenia nie ma.
  Jeśli idzie o TVN, to jest to narzędzie dezinformacji polaków i ich masowego ogłupiania zmanipulowanymi wiadomosciami i programami na żenująco niskim poziomie
  Warto przeczytać 13 praw wojny Sun Tsu i przekonać się, jaki scenariusz w Polsce jest realizowany:
  1. Dyskredytujcie wszystko co dobre w kraju przeciwnika.
  2. Wciągajcie przedstawicieli warstw rządzących przeciwnika w przestępcze przedsięwzięcia.
  3. Podrywajcie ich (nieprzyjaciół) dobre imię. I w odpowiednim momencie rzućcie ich na pastwę pogardy rodaków.
  4. Korzystajcie ze współpracy istot najpodlejszych I najbardziej odrażających.
  5. Dezorganizujcie wszelkimi sposobami działalność rządu przeciwnika.
  6. Zasiewajcie waśnie i niezgodę między obywatelami wrogiego kraju.
  7. Buntujcie młodych przeciwko starym.
  8. Ośmieszajcie tradycje waszych przeciwników.
  9. Wszelkimi siłami wprowadzajcie zamieszanie na zapleczu, w zaopatrzeniu i wśród wojsk wroga.
  10. Osłabiajcie wolę walki nieprzyjacielskich żołnierzy za pomocą zmysłowych piosenek I muzyki.
  11. Podeślijcie im (nieprzyjaciołom) nierządnice, żeby dokończyły dzieła zniszczenia.
  12. Nie szczędźcie obietnic i podarunków, żeby zdobyć wiadomości. Nie żałujcie pieniędzy, bo pieniądz w ten sposób wydany zwróci się stu krotnie.
  13. Infiltrujcie wszędzie swoich szpiegów.
  Jak od czasu do czasu u bardzo życzliwej sąsiadki rzucam okiem na telewizję(u siebie nie posiadam), a tam zawsze włączony jest TVN, to od razu nachodzi mi na myśl właśnie Sun Tsu i jego 13 praw wojny
  A teraz pytanie, kto za tym stoi, kto jest tym KTOSIEM???!!!
  I drugie pytanie, komu opłacała się (i nadal opłaca) transformacja ustrojowa?
  Tyle w temacie

  0
 2. I dlatego trzeba ustanowić 4 czerwca świętem narodowym. Żeby nikomu ni przychodziło do głowy zadawać takich pytań o rzeczywistość w jedynie słusznym ustroju.

  0
 3. tak czy inaczej, nawet jesli jakims cudem uda sie przywrocic chociaz czesciowo normalnosc w Polsce, to trzeba bedzie zmierzyc sie z problemem demograficznym. przeciez Polacy nie beda wracac, aby znowu pracowac za psie pieniadze i metne obietnice. ciekawy jest w tej materii wywiad z prof. Iglicka-Okolska – [ http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-iglicka-okolska-dla-polskich-emigrantow-win-d,1,5542981,wiadomosc.html ]. moze to jest odpowiedni moment do sprowadzania jak najwiekszej rzeszy rodakow ze Wschodu i innych slabiej rozwinietych rejonow swiata. na pewno mozna wiele w tym temacie zrobic. a jesli sprowadzac juz inne nacje, to nieco bardziej zblizone kulturowo do nas. nie chcemy u nas przecieez drugiej Francji czy Wielkiej Brytanii.

  ale to tylko wierzcholek gory lodowej tych spraw, ktore sa wielkim wyzwaniem dla Polski… a nie dosc, ze jest ich tyle, to ludzie nie maja nad tym czasu myslec, pracowac, bo goni ich wlasne zycie… ech. wiara umiera ostatnia.

  0
  • Ze sprowadzaniem Polaków ze wschodu jest tak samo jak z powrotami z GB czy Irlandii – muszą mieć do czego przyjechać. Perspektywa być bezrobotnym chyba nikogo nie pociąga. Bez tego można zapomnieć o realnemu przeciwdziałaniu nadciągającej katastrofie demograficznej. Cóż, zgadzam się, że wiara umiera ostatnia. Ale dopóki nie umrze – może góry przenosić. I tego się trzymajmy, bo jak stracimy wiarę, to będzie mogiła.

   Pozdrawiam

   0
 4. Zlikwidować koncesje , zreformować podatki(czyt radykalnie obniżyć) zmienić prawo(uproscić), zlikwidować ZUS, powsadzać do więzień złodziei i aferzystów, wprowadzić system prezydencki , wprowadzić JOW-y , dokonać radykalnej DEKOMUNIZACJI I LUSTRACJI, zwolnić 70% urzędasów
  i sami przyjadą, ze wschodu i z zachodu

  0
 5. Avatar otmar

  fajny artykuł

  0
 6. Ja bym dodał jeszcze takiego fagasa, co go widac na filmie o nocnej zmianie na YT, a co nic nie mowi, a jak już coś chlapnie, to pa russkamu! Stoi koło Wachowskiego. A propos- Wachowski, to dopiero zna tajemnice!

  0
 7. Nie byłem w stanie wymienić wszystkich tajemnic. Wymieniłem pierwsze z brzegu, bardzo nośne, kiedyś znane, stopniowo utajniane. Ale myślę, że każdy mógłby co nieco do tych tajemnic dorzucić. Wydawało mi się, że sprawa nie jest w konkretnych tajemnicach, ale w czarze goryczy, która już chyba została przelana. I państwo dłużej na tych zasadach nie może funkcjonować. Czas pokaże, czy miałem rację!

  0
  • Wiadomo, że seryjny samobójca to nie odkrycie ostatnich lat. Są tacy, którzy całe życie żyją z takich zleceń

   0
  • Serdecznie przepraszam za wykorzystanie Państwa kapitalnej grafiki jako ilustracji tekstu Maćka Rysiewicza bez wiedzy i zgody Autorów. Nie było moim celem naruszanie waszych praw.

   Zgodnie z sugestią uzupełniłem tekst o podpis wskazujący źródło grafiki.

   Jeszcze raz przepraszam.
   Pozdrawiam serdecznie

   0
 8. tak. tylko na wprowadzenie takich zdrowych fundamentalnych zmian rynkowych i prawnych, nie ma miedzynarodowego przyzwolenia. to nie jest takie proste, jak niektorym moze sie wydawac. na takie zmiany moga sobie pozwolic jedynie suwerenne panstwa, jakim Polska przeciez nie jest. a nawet jesli poprzez zmiane wladzy, bedzie takowa suwerennosc chciala uzyskac, to zapewne skonczy sie to jakas miedzynarodowa interwencja, przy cichym wsparciu swiatowej finansjery. zreszta pewnie na zaproszenie panujacej nam obecnie elitki. nie przypomina to wam jeszcze pewnych wydarzen z przeszlosci?

  swoja droga, to bodajze na przykladzie konfliktu w Syrii, mozna wyciagnac pewne wnioski. jak sie rozkladaja interesy poszczegolnych mocarstw, gdzie maja demokracje, etc. zreszta prezydent Komorowski w razie wewnetrznego konfliktu w Polsce, moze sie udac gdzies na Zachod i jako oficjalna glowa natowskiego panstwa, ubiegac sie tam o interwencje i wsparcie. nie wspominajac nawet o Rosji, gdzie czuje sie jak ryba w wodzie u swoich ziomkow z rosyjskich sluzb.

  0
 9. Banda komunistyczna z PRL rządziła i rządzi w rzekomym RP przez wyselekcjonowamych oportunistów.
  Dopóki nie pozbędziemy się ich z parlamentu nic się na plus nie zmieni, tylko jak wielokrotnie pisałem będzie coraz gorzej.

  Tylko ludzie podli są zdolni do oszustw i zbrodni, a takim jest np. zbrodniarz komunistyczny dyktator Jaruzelski i dziesiątki tysięcy tych, którzy go bronili i bronią na czele z Wałęsą, który powiedział: JA OBRONIŁEM JARUZELSKIEGO!

  0
 10. Ciekawe, że do 89r. ci wszyscy Bogu ducha winni ludzie, mordowani najczęściej byli przez nieznanych sprawców, lub ulegali “nieszczęśliwym” wypadkom. Obecnie zmieniono taktykę, a polityczny trup dalej ściele się gęsto, tylko że teraz do akcji wkroczył już seryjny samobójca, który przychodzi do kolejnych nieszczęsnych ludzi popełnić ich samobójstwa. Tak jak kiedyś, tak i teraz, nie tylko agenturalny TVN, ale i inne media mętnego nurtu zdają się tego nie dostrzegać.

  0
 11. Odpowiedz Po-Lan 🙂 na mysli wielkiego Sun Tzu:

  1. Przypominajcie wszystko co dobre w kraju sie wydarzylo.
  .
  2. Zmiencie rzadzacych, dobrowolnie lub sila.
  .
  3. Nie dajcie sie zmanipulowac.
  .
  4. Wsadzcie przestepcow do wiezienia kierujac sie nie prawem stworzonym przez przestepcow dla ochrony przestepcow a wlasnym sumieniem.
  .
  Stosowanie sie czlowieka pocziwego do podlego prawa przynosi mu tylko hanbe i utrate godnosci.
  .
  6 i 7. “Zgoda buduje niezgoda rujnuje”-chociaz roznimy sie w sprawie A to mozemy wspolnie dzialac w sprawie B.
  .
  9 i 10 i 11. Pamietajmy i postepujmy tak jak mowi Konstytucja 3 Maja
  “Wszyscy przeto obywatele są obrońcami całości i swobód narodowych.
  Wojsko nic innego nie jest, tylko wyciągniętą siłą obronną i porządną z ogólnej siły narodu.
  Naród winien wojsku swemu nadgrodę i poważanie za to, iż się poświęca jedynie dla jego obrony.”
  .
  12. Slowo (pochlebstwo) nic nie kosztuje, miej to na uwadze gdy polechce twoja proznosc.
  .
  Ale jak juz mozesz zarobic na informacji to nie krepuj sie, bierz korzysci i podawaj swoim wrogom tony falszywych wiadomosci, im wiecej tym lepiej 🙂
  .
  13. Wrog infiltruje ciebie to zle, wiec ty zacznij infiltrowac wroga.

  0
 12. Avatar marek

  ale czemu musiałem czytać treść pierwszego akapitu dwa razy?
  żeby mi się lepiej utrwaliło?
  czy pisałeś pijąc piwo?

  ale czemu musiałem czytać treść pierwszego akapitu dwa razy?
  żeby mi się lepiej utrwaliło?
  czy pisałeś pijąc piwo?

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816