Bez kategorii
Like

Tajemnica satelity znad Smoleńska

16/11/2012
461 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

W dni poprzedzające katastrofę smoleńską oraz po niej, na teren na którym położone jest lotnisko Siewiernyj, skierowane były satelity. Kto i dlaczego je tam skierował? I dlaczego zrobiły zdjęcia z 9 i 11 kwietnia, a z dnia katastrofy nie?

0


 
Tajemnica satelity znad Smoleńska

PRSteam.net / cc licence
„Gazeta Polska” rozmawiała z prof. Chrisem J. Cieszewskim, pracownikiem badawczym w Warnell School of Forestry and Natural Resources University of Georgia, autorem jednego z najciekawszych referatów wygłoszonych na październikowej Konferencji Smoleńskiej.  Wnioski, jakie wyciąga dr Cieszewski z analizy dostępnych zdjęć satelitarnych Smoleńska, są niezwykle interesujące. Kupiliśmy i przeanalizowaliśmy zdjęcia z okresu bezpośrednio poprzedzającego katastrofę smoleńską oraz z dni, które nastąpiły po niej. Najważniejsze fotografie pochodzą z 5, 9, 11, 12 i 14 kwietnia 2010 r. – mówi prof. Cieszewski. – Intrygujący jest dla mnie fakt, że wcześniejsze zdjęcia satelitarne wysokiej rozdzielczości (tzn. 50 cm) znad lotniska w Smoleńsku pochodzą dopiero z 2007 r. Przez pięć lat żadnych takich fotografii nie wykonywano w tym miejscu, po czym nagle 5 i 9 kwietnia, a potem 11, 12 i 14 kwietnia 2010 r. zdjęcia zaczęły pojawiać się jedno po drugim – dodaje.Naukowiec podkreślił, że zamówienie wykonania fotografii satelitarnej danego miejsca, tzw. satellite tasking, musi być dokonane 2 do 4 tygodni przed zrobieniem zdjęcia. Jeśli więc ktoś zlecał wykonanie fotografii satelitarnych lotniska w Smoleńsku między 5 a 14 kwietnia 2010 r., to albo wiedział, że coś się tam stanie, albo mamy do czynienia z nadzwyczajnym zbiegiem okoliczności.Istnieje również teoretyczna możliwość, że ktoś o wyjątkowych wpływach, nie zważając na istniejące harmonogramy, skierował satelity nad obszar Smoleńska już po katastrofie, ale nie wyjaśnia to sfotografowania lotniska 5 i 9 kwietnia.Prof. Chris Cieszewski powiedział „GP”, że wiele wskazuje na to, iż na miejscu katastrofy, w ciągu kilku dni po tragedii, dokonywano wielu manipulacji – m.in. przesunięcia lewego statecznika samolotu o 50 m w kierunku centrum miejsca katastrofy, widoczne przy porównaniu zdjęć z 11 i 12 kwietnia 2010 r. W jakim celu tego dokonano? Nie wiadomo.  Według naukowca poza statecznikiem miejsce położenia zmieniło co najmniej siedem innych fragmentów samolotu, które były przemieszczane i być może grupowane w różnych miejscach terenu katastrofy. 

Źródło: niezależna.pl

kra

 

za:

http://www.pch24.pl/tajemnica-satelity-znad-smolenska,10040,i.htmlRead more: http://www.pch24.pl/tajemnica-satelity-znad-smolenska,10040,i.html#ixzz2COZKOosi

 

0

Jacek

Zagladam tu i ówdzie. Czesciej oczywiscie ówdzie. Czasem cos dostane, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjeciu jest Janek, z którym 15 sierpnia bylismy pod Krzyzem.

1481 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758