HYDE PARK
Like

Szybkie wakacje na koniec lata. Dokąd warto pojechać i jak sfinansować wyjazd?

28/07/2019
353 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
Szybkie wakacje na koniec lata. Dokąd warto pojechać i jak sfinansować wyjazd?

Polacy najczęściej planują wakacje z wyprzedzeniem. Pierwsze rezerwacje są dokonywane już w styczniu. Jednak dobrą i często tańszą opcją jest skorzystanie z letniego wyjazdu pod koniec wakacji. W takim przypadku możemy zdecydować się na samodzielną organizację wycieczki lub wykupienie oferty Last Minute.

0


Z danych biur podróży wynika, że w letnim sezonie 2019 największą popularnością wśród polskich turystów cieszyły się greckie wyspy. Najwięcej osób wykupiło wakacje na Krecie (28%), Rodos (13%), Korfu (11%), Kos (10%) oraz Zakynthos (8%). Drugie miejsce zajęła Turcja. W tym roku duży wzrost zainteresowania dotyczył również ofert wyjazdu na Cypr i do Tunezji. Jednocześnie niesłabnącą popularnością wśród turystów cieszą takie kraje jak Czarnogóra, Hiszpania i Egipt. 

Należy podkreślić, że Polacy, decydując się na zagraniczne wakacje, wybierają najczęściej hotel najwyższej klasy połączony z opcją All Inclusive – robi tak 97% klientów biur podróży. Większość wycieczek jest rezerwowana w hotelach czterogwiazdkowych (47%), mniej – w trzygwiazdkowych (28%) i pięciogwiazdkowych (21%). Opcja All Inclusive, czyli z pełnym wyżywieniem, jest najczęściej wybierana przez polskich turystów (79,4%), natomiast bardzo małą popularnością cieszą się Half Board (12%) i Bed&Brakfast (3,4%).

– Polacy najczęściej planują wakacyjne wyjazdy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, dlatego wiele ofert zagranicznych podróży jest zarezerwowanych już w styczniu. To przeważnie oferty First Minute. Jednak spóźnialscy również mogą liczyć na tanie oferty. Wystarczy zdecydować się na wypoczynek pod koniec lata. Przełom sierpnia i września to okres już najczęściej poza wysokim sezonem, więc ceny wycieczek również są tańsze – mówi przedstawiciel marki hapipożyczki. 

– Niektóre biura podróży już przedstawiły propozycje Last Minute atrakcyjnych i niedrogich wycieczek nie tylko do zagranicznych, ale i polskich kurortów, które można odwiedzić pod koniec sierpnia. Warto skorzystać z ostatnich dni wakacji, aby wypocząć taniej. Takie szybkie wakacje można sfinansować nawet pożyczką na raty, aby nie tracić dobrej okazji Last Minute – podkreśla przedstawiciel hapipożyczki, firmy, która oferuje szybkie pożyczki ratalne.

Gdzie i za ile spędzić wakacje Last Minute?

Koniec sierpnia i początek września to idealny czas, aby spędzić urlop poza wysokim sezonem w ciekawym miejscu bez tłumów turystów. W ofertach biur podróży można upolować okazyjną ofertę Last Minute za połowę standardowej ceny. To nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić, ale także umożliwi wypoczynek w zagranicznym kurorcie bez zatłoczonej plaży lub tłumu na basenie. Można również wybrać zwiedzanie atrakcyjnych i zabytkowych miejsc bez przepychania się wśród wielu innych turystów.

Wakacje pod koniec sierpnia w Grecji w ofercie Last Minute można spędzić już za 1 303 zł od osoby, w Bułgarii – za 1 550 zł od osoby, w Turcji – za 1 649 zł od osoby, a w Hiszpanii – za 1 845 zł od osoby. Dużą obniżkę cen, nawet do 60%, znajdziemy również w ofertach kierunków egzotycznych. Do Jordanii można pojechać już za 2 019 zł od osoby, Emiraty Arabskie zwiedzimy za 2 148 zł od osoby, a Tajlandię – za 3 347 zł od osoby.

Dużo taniej możemy zarezerwować również wakacyjny wypoczynek poza wysokim sezonem w polskich kurortach. Kilkudniowy pobyt nad Bałtykiem wraz ze śniadaniem można wykupić już za 99 zł od osoby. O tej porze roku nadal atrakcyjne są Mazury. Tam wypoczniemy już za 149 zł od osoby, wybierając ofertę ze śniadaniem i obiadokolacją.

Inny sposób na tanie spędzenie szybkich wakacji pod koniec sierpnia to samodzielne zorganizowanie wyjazdu. Poza wysokim sezonem ceny zakwaterowania nad polskim morzem czy w górach zostają mocno obniżone, a przecież nadal pogoda może nas pozytywnie zaskoczyć. Często jednak trzeba się szybko zdecydować na rezerwację, ponieważ wyjazdy pod koniec lata stają się z roku na rok coraz popularniejsze. Niestety, problemem mogą stać się środki na sfinansowanie takiego szybkiego wyjazdu. Można sobie jednak z tym poradzić. Na przykład pożyczka pozabankowa na raty miesięczne może okazać się dość skutecznym rozwiązaniem. Zostańmy przy kwestii finansowania szybkich wakacji.

Jak sfinansować wyjazd pod koniec lata?

Wyjazd pod koniec lata w ofercie Last Minute czy też samodzielnie zorganizowany do polskiego kurortu jest dużo tańszy niż w wysokim sezonie, ale i tutaj przecież trzeba zgromadzić odpowiednie środki. Najlepsze rozwiązanie to skorzystanie z oszczędności. Nie każdy ma jednak odłożone pieniądze na wakacje. Wtedy trzeba szukać innych rozwiązań. Wróćmy zatem do takiej kwestii pożyczki pozabankowej na raty miesięczne, która pozwoli zdobyć gotówkę na sfinansowanie nawet egzotycznej podróży.

Dlaczego właśnie pozabankowa pożyczka ratalna? Nie zapominajmy, że w przypadku ofert Last Minute trzeba zdecydować się na wyjazd niemal z dnia na dzień. Pożyczka ratalna pozwala błyskawicznie zdobyć gotówkę. Proste zasady i minimum formalności, które można załatwić online, sprawiają, że środki na koncie możemy mieć nawet po kilkunastu minutach od złożenia wniosku.

Aby otrzymać pożyczkę pozabankową na raty, wystarczy wejść na stronę internetową wybranej firmy pożyczkowej, określić wysokość pożyczki i okres spłaty, a potem wypełnić prosty wniosek i wysłać go online. Weryfikacja wniosku i analiza zdolności kredytowej trwa na ogół kilkanaście minut. Pożyczkobiorca, który przejdzie ją pozytywnie, jest informowany o decyzji SMS-em lub wiadomością e-mail. Potem gotówka jest przelewana na numer konta podany w formularzu.

Wakacje pod koniec lata to idealne rozwiązanie dla osób szukających tańszego wypoczynku, bez tłoku w kurortach polskich i zagranicznych. To komfortowe plażowanie, zwiedzanie bez tłumu, wolne miejsca na leżakach i w lokalnych restauracjach. Warto wziąć to pod uwagę, planując wypoczynek.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

314 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816