Bez kategorii
Like

Szpiedzy pełni wiedzy

04/12/2012
354 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Dwóch weteranów aparatu przemocy PRL pozazdrościło agentowi Tomkowi pięknej kariery medialnej. Ponieważ szpiedzy emeryci nie mogą z racji wieku wystawić swoich nagich klat, wzięli się za gadanie na konferencjach. Kilka dni temu odwiedzili Poznań.

0


W czasach PRL młodzież uczeszczała na obowiązkowe kursy “przysposobienia obronnego”. Chodziło o przygotowanie nastolatków do obrony PRL przed imperialistyczną agresją, modelem musiały być chyba oddziały Volkssturmu z końcowych miesięcy Hitlera. Wyszkoleni młodzi w maskach przeciwgazowych i z łopatami w ręku mieli stanowić ostatni bastion obrony zdobyczy socjalizmu.

 

Częścią szkolenia były wykłady-wspomnienia weteranów walki ludowej, którzy nie tylko rozgromili hitlerowców ale też wyrżneli imperialistyczną stonkę ukrywającą się w latach powojennych w lasach. Taki weteran emeryt przychodził na lekcję do szkoły i wesoło gaworzył o swoich bohaterskich osiągnięciach.

 

Stare tradycje pozostały i tak oto kilka dni temu pojawili się na wykładzie w Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu dwaj weterani walki z kapitalizmem i imperializmem: Vincent Severski i Aleksander Makowski (na zdjęciu powyżej).

 

Emeryci przybyli na zaproszenie Dziekana Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, profesora Tadeusza Wallasa. Trzeba uświadamiać postępową młodzież, bo wiadomo że wróg nie śpi a kaczyści są już prawie u bram Warszawy.

 

Na konferencję przybyły tłumy młodzieży, zainteresowane – na fali sukcesu Amber Gold – tym jak można kraść bezkarnie dużpieniądze. Emeryci przeszli od razu do konkretów (cytaty) “wywiad to w gruncie rzeczy złodziejski fach” oraz “oficerowie wywiadu są przestępcami”. Możemy sobie wyobrazić entuzjazm młodych słuchaczy:

 

www.gloswielkopolski.pl/artykul/711909,szpiedzy-na-uam,id,t.html

 

Konferencja podniosła z pewnością na duchu studentów, jeżeli się dobrze postarają to pomimo katastrofalnej sytuacji na rynku pracy, będzie żyło im się lepiej.

 

Nie wiemy czy po konferencji jakimś studentom znikneły pieniądze i komórki.

 

 

W następnej konferencji wezmą udział byli agenci Jej Królewskiej Mości

Rowan Atkinson as Johnny English in Johnny English Reborn (2011) (actor)

 

Inne zapisy autora:

0

Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758