BIZNES
Like

Szmal głupcze, tylko szmal

12/03/2014
796 Wyświetlenia
4 Komentarze
5 minut czytania
Szmal głupcze, tylko szmal

Działalność tego wielkiego charytatywnego mentora w Polsce skończy się tym, że Donald Tusk odda prawdopodobnie za darmo temu panu pozostałe, oczywiście absolutnie przez przypadek zamrażane na tą okazję,  złoża gazu łupkowego. Już wczoraj można było usłyszeć jak Donald Tusk o niczym innym nie mówił, jak tylko o energii. Gdy inni ją wywalczają, Tusk o niej mówi.
Raptem po wielu latach przymiarek do napisania stosownej ustawy dotyczącej wydobycia gazu, gdy nadarzyła się okazja związana z tzw zagrożeniem energetycznym po stronie – do wczoraj wielkiego przyjaciela a od dzisiaj śmiertelnego wroga –  Rosji, Donald Tusk ogłasza arcypilną potrzebę natychmiastowego uchwalenia ustawy.

0


Niech będzie pochwalony Zysk i Marża, Matka Jego, zawsze i wszędzie czysta na 100%.

 

 

Właściwie tymi słowy można byłoby streścić obecną sytuację na Ukrainie. Nie mniej jednak wypada podać przy tym parę faktów i przewidzieć przyszłość związaną z naszymi sprawami.

 

Wiosna arabska :

 

Zasoby gazu łupkowego i ropy naftowej :

 

 

 

 

 

Mając na uwadze powyższe oraz pewien związek przyczynowo skutkowy :

 

 

 

 

http://www.opensocietyfoundations.org/about

 

http://www.opensocietyfoundations.org/about/offices-foundations/open-society-institute-assistance-foundation-azerbaijan

 

http://www.opensocietyfoundations.org/about/offices-foundations/open-society-georgia-foundation

 

http://www.opensocietyfoundations.org/about/offices-foundations/international-renaissance-foundation

 

http://www.infowars.com/soros-funded-libyan-scenario-now-unfolding-in-ukraine/

 

http://lubczasopismo.salon24.pl/ukraina/post/564528,inwestycje-sorosa-w-otwarte-spoleczenstwo-na-ukrainie-2000-12

 

www.batory.org.pl/o_fundacji

 

 

 

 

Działalność tego wielkiego charytatywnego mentora w Polsce skończy się tym, że Donald Tusk odda prawdopodobnie za darmo temu panu pozostałe, oczywiście absolutnie przez przypadek zamrażane na tą okazję,  złoża gazu łupkowego. Już wczoraj można było usłyszeć jak Donald Tusk o niczym innym nie mówił, jak tylko o energii. Gdy inni ją wywalczają, Tusk o niej mówi.
Raptem po wielu latach przymiarek do napisania stosownej ustawy dotyczącej wydobycia gazu, gdy nadarzyła się okazja związana z tzw zagrożeniem energetycznym po stronie – do wczoraj wielkiego przyjaciela a od dzisiaj śmiertelnego wroga –  Rosji, Donald Tusk ogłasza arcypilną potrzebę natychmiastowego uchwalenia ustawy. Już na wstępie wiemy, że działki(zabrzmiało to jakby mowa była o narkotykach, ale tak to też działa) mają być rozdawane na lewo i prawo ze zwolnieniem od podatków z działalności wydobywczej na 6 lat (dlaczego nie 66?). Co lub kto stał faktycznie na przeszkodzie w przyjęciu ustawowych rozwiązań tyle czasu? Czy Putin trzymał Tuska na smyczy? A może Tusk czekał na wypracowany przez Georga Sorosa wielki renesans Ukrainy? Skąd Tusk wie, że już dzisiaj, jeszcze przed jakimkolwiek wyjaśnieniem spraw na Ukrainie, należy tak pilnie podejmować decyzje związane z wydobyciem gazu z łupków? Kto tak mocno raptem oświecił Tuska, jakiś znamienity doradca o światowej sławie i wszelkich powiązaniach? Fakty mówią same za siebie, na jakie zdarzenie czekał Tusk. Stare zasady ,,po owocach ich poznacie” oraz ,,is fecit, cui prodest” stają się coraz bardziej ,,clara non sunt interpretanda”.

 

W związku z powyższym nasuwa się pytanie, czy polskojęzyczne służby odpowiadające za bezpieczeństwo Polski wiedzą o wszelkich powiązaniach Georga Sorosa z obecnymi politykami (o powiązaniach z ukraińskimi feniksjanami można dowiedzieć się w góglach)? To, że ten pan nie prowadzi wyłącznie charytatywnej działalności, wszyscy już wiemy. Nie wiemy zaś na ile ta ,,charytatywna” działalność przekłada się na podejmowanie obecnych i przeszłych decyzji rządu, prezydenta i innych instytucji. Wiemy zaś, że mamy obecnie ok. biliona zadłużenia, nie mamy ok. 150 miliardów z tytułu wykreślenia tej kwoty z OFE – wszystkie negatywne skutki za wstawiennictwem wielkiego mentora. Teraz pozostał gaz łupkowy, który przy tej polityce jaką prowadzi Donald Tusk, będzie można wyłącznie powąchać. Marża z gazu będzie dostępna w formie demonstracyjnych flakoników.

 

 

 

Gołodupcy, nigdy nie zostaniecie z Marżą a Zysk także was opuści. Niech was trzyma na duchu matka Madzi i zawsze niebezpieczny Mariusz T., gołodupcy.

 

Szmal głupcze, tylko szmal.

 

Do ustalenia pozostaje tylko, kto wystawił śp. Lecha Kaczyńskiego i 95 pozostałych osób?

 

Inne zapisy autora:

0

Polaczok
Polaczok

Tu jest Polska

105 publikacje
95 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816