Artykuły redakcyjne
Like

Szczyt, tylko czego?

22/10/2013
780 Wyświetlenia
5 Komentarze
1 minut czytania
Szczyt, tylko czego?

Odbywający się w Warszawie Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla stał się kolejną, po skrytykowanym za fałszowanie historii filmie Wajdy, okazją do utrwalania mitu Lecha Wałęsy. Trudno się temu dziwić, skoro mowa o jednym z głównych mitów założycielskich III RP. Najwyraźniej pilnie potrzebuje on reanimacji, skoro media tzw. głównego nurtu gładko łykają niebywałą wręcz, nawet jak na polskie warunki, hipokryzję tudzież bezczelność.

0


Uczestniczący w szczycie Lech Wałęsa krytykował zbyt niskie zaangażowanie Polaków w politykę oraz… niekorzystanie przez obywateli ze swoich uprawnień. W wygłoszonym przemówieniu „Praktyczna demokracja” wskazywał zbyt niską frekwencję w w wyborach w Polsce i apelował o większą aktywność społeczną, bez której nie da się skutecznie walczyć z nierównościami.

Przybyłych na Szczyt gości zapewne nikt nie był uprzejmy poinformować, a media skutecznie o tym zapomniały, że to nie kto inny jak Lech Wałęsa jeszcze kilka tygodni temu wzywał do bojkotu warszawskiego referendum. Nikt też jak dotąd nie przypomniał, jak w czerwcu 2012 r. laureat Pokojowej Nagrody Nobla Lech Wałęsa również apelując o udział w wyborach jednocześnie na pytanie dziennikarki „Pałowałby pan [protestujących przed Sejmem – dopisek MN] działaczy Solidarności?” odpowiadał: „Tak. Z przewodniczącym na czele […] Bo takie miałbym prawo, gdybym był na miejscu premiera […] Na miejscu premiera albo komendanta bym sam wyszedł, żeby jakiś policjant się nie bał spałować przewodniczącego, to ja bym, jako komendant policji, sam go spałował”.

No, przynajmniej przed referendum w Warszawie Laureat Pokojowej Nagrody Nobla Lech Wałęsa nie nawoływał do pałowania głosujących. Zresztą, może przybyłych na szczyt poinformowano o tych pomysłach Wałęsy, ale boją się, żeby sami w razie krytyki nie zostali spałowani przez dziarskiego Laureata?

Fot.: internet

Inne zapisy autora:

0

Michał Nawrocki
Michał Nawrocki https://www.3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

 1. To wszywki jest starym esbeckim legendowaniem sług systemu.

  0
 2. ile pokojowa nagroda Nobla znaczy, a raczej kosztuje, to juz swiadczy o tym nominacja do niej Wladimira Putina za: “[…]rolę w zaprowadzaniu pokoju w trudnych rejonach, zwłaszcza w Biesłanie, Osetii Południowej, [jaka] odegrał prezydent”. jesli metody putinowskie wprowadzania pokoju na Kaukazie prowadza do nominacji do nagrody Nobla, to w takim razie Walesa powinien nawet 2 takie nagrody dostac. druga wspolnie z Putinem za wprowadzenie w Polsce prawdziwie demokratycznego systemu liczenia glosow, z uzyciem tchnologii i doswiadczen rosyjskich.
  co do Wajdy, to po Katyniu, jest to kolejny film natury polityczno-historycznej, ktory przeinacza fakty historyczne i deprecjonuje role tych wydarzen.
  ale kazda rzeka musi w koncu ujsc do morza, nawet jesli chwilowo zboczy w inna strone. predzej czy pozniej tama glupoty i obludy peknie, a nurtu rzeki nikt nie powstrzyma.

  0
 3. SB tera dżądzi. Nobla dostał Bek. To co . Maja prawo chyba ze 200 osób żeby samobójstwo roczniee popełniło. Wogóle nuda. Wojewóckiego ktoś oblał, może bobry znak. Może by tak ktoś zaczął SBeków mordować? Nie tam że niby się powiesił albo że niby wypadek albo że niby na serce (po kropelkach). Normalnie zajebać z giwery żeby łeb odleciał. A co kurwa.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816