HYDE PARK
Like

„Szatańskie wersety” – czyje słowa są spisane w Koranie?

13/04/2016
1573 Wyświetlenia
0 Komentarze
11 minut czytania
„Szatańskie wersety” – czyje słowa są spisane w Koranie?

W roku 1988 wydana została powieść autorstwa Sir Ahmeda Salmana Rushdiego. Tytuł odnosi się do tzw. szatańskich wersetów, które według niektórych źródeł islamskich, były „ objawione ” prorokowi przez samego szatana. Źródła te mówią o proroku, który nie był wstanie rozpoznać słów szatana, od słów Boga. W wyniku wydania powieści, nastąpiła reakcja świata muzułmańskiego. 14 lutego 1989 ajatollah Ruhollah Chomejni ogłosił oficjalnie fatwę, która informowała, że wszyscy, którzy są związani z publikacją książki zostają skazani na śmierć.

0


szatanaaaaa

 

Jeśli chcemy dowiedzieć się, dlaczego powieść wywołała takie kontrowersje, powinniśmy sięgnąć do źródeł, które zainspirowały autora do napisania książki.

Więc zacznijmy od proroka Mahometa. Czy apostoł Allaha miał do czynienia z magią? Odpowiedź jest prosta. Mahomet uważał, że jego wrogowie używali magii i zaklęć przeciwko niemu, aby go zabić, spowodować jego chorobę, albo doprowadzić go do szaleństwa. Apostoł Allaha wierzył również, że złe duchy podszeptywały ludziom przeciwko niemu, tak by masy stały się podejrzliwe wobec niego i by ignorowały go i jego przesłanie.

Taki przypadek miał miejsce w Medynie po traktacie pokojowym z Hudaibiyah. Zgodnie z islamską tradycją, grupa Żydów z Khaibar odwiedziła Medynę, gdzie spotkała słynnego maga, zwanego Labid bin Asam. Rzekli, więc do Niego:

“Wiesz, jak Mahomet nas traktował. Staraliśmy się jak najlepiej go zaczarować, ale nie udało się. Przyszliśmy teraz do Ciebie, ponieważ jesteś bardziej wykwalifikowanym magiem. Oto trzy złote monety, przyjął je i rzucił potężne magiczne zaklęcie na Mahometa. ” – cytat z komentarza Syed Maududi

Według tradycji muzułmańskiej, Aisha powiedziała:

„Człowiek zwany Labid bin al-A’sam z plemienia Bani Zaraiq użył magii na Bożego Apostoła, aż boży apostoł zaczął wyobrażać sobie, że zrobił coś, czego tak naprawdę nie zrobił. Jeden dzień i jedną noc był z nami, wzywał Boga, przywoływał go przez długi okres, a następnie powiedział: “O” Aisha! Czy wiesz, że Bóg udzielił mi instrukcji dotyczącej sprawy, o którą go poprosiłem? Dwóch ludzi przyszło do mnie, jeden z nich siedział przy mojej głowie, a drugi w pobliżu moich stóp. Jeden z nich powiedział do swego towarzysza: “Jaka jest choroba tego człowieka?” drugi odpowiedział: “On jest pod wpływem magii.”

Pierwszy z nich zapytał: “Kto używa magii na nim?” Drugi odpowiedział: “Labid bin Al-A’sam.’ Pierwszy z nich zapytał: “Jakiego materiału użył? Drugi odpowiedział: “grzebienia i przyklejonych do niego włosów oraz skórę pyłku męskiej palmy daktylowej. Pierwszy z nich zapytał: “Gdzie to jest? “Drugi odpowiedział “(To) w studzience Dharwan”; “Więc Boży Apostoł wraz z kilkoma towarzyszami udał się tam i wrócił, mówiąc:” O ‘Aisha, kolor wody w studni jest taki jak zostawia zastrzyk Henny. Wierzchołki drzew palmy daktylowej obok niej są jak głowy diabłów “. Zapytałam. “O  apostole Allaha? Dlaczego, nie pokażecie jej ( ludziom)?” On powiedział: “Ponieważ Bóg wyleczył mnie, i nie podobało mi się by zło rozprzestrzeniło się wśród ludzi.” Potem zarządził, by zasypać ją ziemią. –  Sahih Bukhari, Vol. 7, Book 71, Number 658 (http://www.sahih-bukhari.com/Pages/Bukhari_7_71.php )

Jeśli przyjmiemy, że Mahomet był pod wpływem magii, a przynajmniej, że wierzył, o wpływie magii na niego, tekst Koranu staje się podejrzany. Na podstawie islamskich źródeł, można stwierdzić, że Mahomet faktycznie myślał o tym, że czar został rzucony na niego. Istnieje wiele tradycyjnych źródeł w tym: Bukhari, Muslim, Nasai, Imam Ibn Ahmad, Majah, Abdur Razzaq, Humaidi, Baihaqi, Tabarani, Ibn Sad, Ibn Mardayah, Ibn AbiShaibah, Hakim, Abd bin Humaid i innych, które mówią w sprawie wypowiedzi Aishy, która wyraźnie powiedziała, że Mahomet wierzył w to, że może być pod wpływem czarów i magii.

Wróćmy do hadisów. Dalej czytajmy, co mówi Aisha:

„Magia została opracowana przeciwko Bożemu Apostołowi, tak, że kiedyś myślał, że miał stosunki seksualne ze swoimi żonami, podczas gdy w rzeczywistości ich nie miał (Sufyan powiedział: To jest najtrudniejszy rodzaj magii, ponieważ ma taki efekt)….” – Hadith Bukhari Volume 7, Book 71, Number 660:  (http://www.sahih-bukhari.com/Pages/Bukhari_7_71.php )

Przeczytaliśmy, że zgodnie z tym islamskim źródłem, Mahomet będąc pod wpływem magii myślał, że współżył ze swoimi żonami, gdy tak naprawdę była to tylko jego wyobraźnia. Trwało to prawie rok. (  “The Life of Muhammad” – A. Guillaume, Oxford University Press ) .

Aby tekst powyższego hadisu był dla nas bardziej wiarygodny; warto sobie przypomnieć, kim była Aisha. Aisha była żoną proroka, ożenił się z nią, gdy miała 6 lat, a skonsumował z nią małżeństwo, gdy miała 9 lat.

Czytając islamskie źródła, widzimy jak łatwo prorok Mahomet dostawał się pod wpływ magii.

Opowiadziane przez Abdullaha bin Umara:   „Dwóch mężczyzn przyszło ze Wschodu i zwróciło się do ludzi, którzy dziwili się ich elokwentnym wypowiedziom, na to Apostoł Allaha powiedział. Niektóre wymowne wypowiedzi są tak skuteczne, jak magia”- Bukhari Volume 7, Book 71, Number 662  (http://www.sahih-bukhari.com/Pages/Bukhari_7_71.php )

Pojawia się również problem okultyzmu, gdy wspominamy o tzw. „ Szatańskich wersetach” ( anulowane wersy w surze 53 ). W pewnym momencie sam Mahomet przyznał się do tego, że sam szatan przemówił jego ustami, by dojść do kompromisu z bałwochwalcami. Później prorok oświadczył, że Allah wskazał, iż się myli, że jego słowa były słowami szatana, a szatańskie wersy zostały wymazane z Koranu. Możemy to przeczytać w „The Life of Muhammad” autora A. Guillaume, na stronie 165-166, gdzie znajduje się cytat at-Tabari.

„ … Wtedy Gabriel przyszedł do apostoła i powiedział: „Co zrobiłeś, Mahomecie? Zapoznałeś ludzi z czymś, co nie pochodziło od Boga, a ty mówiłeś coś, co On nie mówił do ciebie. ” Apostoł był zasmucony i w wielkiej bojaźni Bożej. Tak, więc Bóg zesłał (objawienie), bo On był łaskawy dla niego, pocieszał go i uczynił światło w tej sprawie…., ….a Szatan wtrącił coś w jego pragnienia, które miał na języku.”

“Szatan umieścił na jego języku. Kiedy Kurejszyci to usłyszeli, byli zachwyceni i bardzo zadowoleni ze sposobu, w który (Mahomet) mówił o ich bogach i go (Mahometa) słuchali; podczas gdy wyznawcy wierzyli, że to, co ich prorok ogłasza od Boga jest prawdziwe, nie podejrzewając nawet pomyłki, ani pustego pożądania, ani przejęzyczenia”. – Tafsir Al-Tabari 664/18

„Chodzi o to, że Mahomet przyznał się, że został oszukany przez szatana, aby angażować się w bałwochwalstwo. Chociaż Mahomet później uświadomił sobie konsekwencje tego, co zrobił i zmienił zdanie, to nie łagodzi tego, że on rzeczywiście dał się zwieść szatanowi, i nie mógł odróżnić słów Boga od słowa szatana.” (Tom 1, strona 237) – Ibn Saad

Jeśli Mahomet mógł być zaczarowany, lub uwierzył w to, że został zaczarowany, kto wie, co mógł powiedzieć pod wpływem “magii”, użytej przez jego przeciwników – zwłaszcza, gdy wyobrażał sobie wydarzenia, których nigdy nie robił – nawet seks ze swoimi żonami! Które z jego nauk są od Boga (zakładając na chwilę, że te nauki są od Boga), a które są wynikiem tych zaklęć?

Również Ibn Saad budzi bardzo poważne pytanie. Jeśli Mahomet nie mógł rozróżnić słów Boga i słowa szatana, jak możemy ufać wszystkiemu, co powiedział? W rzeczywistości, cała historia Mahometa, jego “proroctwo” i jego “rewelacje” są bardzo podejrzane, patrząc w świetle sur 113 – 114. Nawiasem mówiąc, Koran wspomina oskarżenie, skierowane przeciwko Mahometowi, że został zaczarowany ( Sura 17:47 ) i, co gorsza, sury 113 i 114 świadczą, że Mahomet rzeczywiście był, lub wierzył, że był oczarowany i zaczarowany, Najgorsze jest to, że Mahomet mógł być oszukany przez samego szatana.

Więc, jeśli ktoś nam mówi, że muzułmanie wierzą w tego samego Boga, co Chrześcijanie, to powinniśmy się głęboko nad tym zastanowić. Powinniśmy sięgnąć i wziąć do ręki chrześcijańskie, jak i muzułmańskie źródła i porównać je. Jesteśmy ludźmi wolnymi i na pewno inteligentnymi. Umiemy sami wyciągać wnioski z tego, co przeczytamy i z tego, co widzimy, co dzieje się wokół nas.

Piotr G. Żurek

Materiał pochodzi z mojego bloga crusader1973.blogspot.co.uk

Inne zapisy autora:

0

Piotr G. Żurek
Piotr G. Żurek http://crusader1973.blogspot.co.uk/

Moje motto: "Nie pytaj co dał mi mój kraj, spytaj siebie, co ja dałem swojemu krajowi". Jestem współtwórcą i i jednym z liderów Stowarzyszenia - Suwerenność, Pamięć, Tożsamość. Z przekonania po części monarchistą, konserwatystą i narodowcem. Z powodu chęci budowania silnej i suwerennej Ojczyzny zaangażowałem się w działalność społeczno-polityczną. Moje teksty można przeczytać również na moim blogu crusader1973.blogspot.co.uk oraz na https://www.salon24.pl/u/crusader1973/

96 publikacje
2 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816