Bez kategorii
Like

Szanowny Panie Premierze!

19/02/2011
8 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minute czytania
no-cover

Salon24 dostąpił zaszczytu gościć Polskę. Tak Polskę, bo to, co Pan i skupieni wokół Pana Patrioci reprezentujecie, wykracza dalece poza formułę najszlachetniejszej nawet partii.   A Polska jest w niezwykle trudnej sytuacji. Zagrożony jest byt państwowy. Analogia z czasami Augusta II jest porażająca. Osiemdziesiąt lat trwał rozkład jednej z największych potęg europejskich, którego przypieczętowaniem były rozbiory. Wówczas, gdy oszukańczą elekcją, kradzieżą insygniów przechowywanych w wawelskim skarbcu, przekupywaniem i tumanieniem szlachty uczyniono Wettyna królem, nie istniały siły, które byłyby w stanie skutecznie przeciwstawić się rozszarpywaniu Rzeczpospolitej Obojga Narodów od wewnątrz i z zewnątrz.   Trzysta lat temu oprócz głupoty szlachty wrogiem Rzeczpospolitej były przekupione „stronnictwa” związane z ościennymi państwami i dbające o swój włącznie interes wielkie rody magnackie. Dzisiaj zagrożeniem dla […]Salon24 dostąpił zaszczytu gościć Polskę. Tak Polskę, bo to, co Pan i skupieni wokół Pana Patrioci reprezentujecie, wykracza dalece poza formułę najszlachetniejszej nawet partii.

 

A Polska jest w niezwykle trudnej sytuacji. Zagrożony jest byt państwowy. Analogia z czasami Augusta II jest porażająca. Osiemdziesiąt lat trwał rozkład jednej z największych potęg europejskich, którego przypieczętowaniem były rozbiory. Wówczas, gdy oszukańczą elekcją, kradzieżą insygniów przechowywanych w wawelskim skarbcu, przekupywaniem i tumanieniem szlachty uczyniono Wettyna królem, nie istniały siły, które byłyby w stanie skutecznie przeciwstawić się rozszarpywaniu Rzeczpospolitej Obojga Narodów od wewnątrz i z zewnątrz.

 

Trzysta lat temu oprócz głupoty szlachty wrogiem Rzeczpospolitej były przekupione „stronnictwa” związane z ościennymi państwami i dbające o swój włącznie interes wielkie rody magnackie. Dzisiaj zagrożeniem dla kraju są beneficjenci PRLu – nomenklatura, służby, aparat partyjny, czyli jawni współpracownicy moskiewskiego hegemona i rzecz jasna ich tajni współpracownicy, konfidenci, wreszcie sukcesorzy wymienionych oraz coraz liczniejsi profitenci „prywatyzacji”, przekrętów, afer i korupcji. Wreszcie ludzie, którzy dochodząc do wpływów swoją głupotą i nieudolnością spartaczyli wszystko, na co mieli wpływ.

 

Jest to po prostu Partia Umoczonych. Ta jedna nazwa oddaje całą różnorodność tego konglomeratu rządzącego Polską z krótkimi przerwami od ponad 20 lat.

 

Po 10 kwietnia Partia Umoczonych powiększyła się o wiele bardzo wpływowych osób, ale o jej sile stanowią ci, którzy ulegli narracji kontrolowanych przez Partię Umoczonych mediów.

 

Po oszukańczym spektaklu medialnym, który przywrócił Partię Umoczonych do władzy przypieczętowanym tragedią 10 kwietnia, pojawiły się te same zagrożenia co 300 lat temu. Tym razem jednak jest Prawo i Sprawiedliwość i miliony ludzi zdających sobie sprawę z istnienia Partii Umoczonych i jej destrukcyjnej aktywności.

 

W swoich wystąpieniach dostrzegł Pan potrzebę działania w szerszej formule. Naturalną bazą byłyby Komitety Poparcia Prezydentury Jarosława Kaczyńskiego utworzone przez polskie elity. Dalszemu rozszerzeniu bazy społecznej sprzyjałby powrót do idei Ruchu Dla Rzeczpospolitej. To wyzwanie dla wszystkich środowisk zaangażowanych w budowę wolnej Polski i wciąż rosnącej części społeczeństwa, która zdołała oprzeć się, bądź wyzwolić z trujących wyziewów pozostających po kontrolą Partii Umoczonych mediów.

 

Pozostaję z wyrazami najgłębszego szacunku i uznania za wszystko, co Pan do tej pory dla Polski zrobił. Życzę sił i zdrowia. I ostrożności. Pańskie przywództwo jest bezcenne dla Naszej Ojczyzny.

Pozdrawiam serdecznie,

Janko Walski

 

PS. Proszę wybaczyć, że nie odniosłem się bezpośrednio do pańskiego wpisu.

 

Inne zapisy autora:

Janko Walski

Próba wyjscia ze zdziwienia.

41 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217