Bez kategorii
Like

System oceniania i promowania postów.

23/01/2013
425 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

gwiazdki jako “własna waluta” NE .

0


 W dyskusji nad przyszłością Nowego Ekranu wielu Blogerów i Komentatorów ( BiK) wskazuje na zły system promowania postów, czyli umieszczania na ekponowanych miejscach SG. Niektórzy wskazuja ,że promowane są treści mierne, czy wręcz szkodliwe, a inni ,że po prostu brak jakichkolwiek obiektywnych kryteriów w ocenie promowanych notek.To w zasadzie nie jest żaden system, tylko subiektywna opinia aktualnie urzędującego administratora/moderatora.

 Opisany przeze mnie poniżej system oceniania i promowania postów na SG Nowego Ekranu spełni kilka pozytywnych funkcji jednocześnie.

 Po pierwsze da społeczności BiK realną możliwość promowania na SG tych treści, które uważa za wartościowe, wypchnie z eksponowanych miejsc tzw. "celebrytów", których twórczość jest przez większośc źle oceniana, da portalowi dodatkowy zastrzyk pieniędzy i wreszcie zmarginalizuje działalnośc trolli czy cytując za klasykiem "mend internetowych, których jedynym celem jest przysrywanie".

 Same pozytywy. Jak to zorganizować?

 Każdy z BiK-ów tak zarejestrowanych obecnie , jak i rejestrujących się na portalu w przyszłości otrzyma na dzień dobry 50* (gwiazdek) , którymi będzie mógł oceniać publikowane na NE posty. Warunkiem zamieszczenia jakiegokolwiek komentarza pod postem będzie wcześniejsze ocenienie go, a zatem przyznanie gwiazdek 1-5 (czyli tak jak dotychczas). Te gwiazdki "wpływają na konto autora posta , a więc zasilają Jego zdolność oceniania innych. Zauważmy, że nawet dając 1* uszczuplamy swój budżet i zasilamy budżet nielubianego autora. Ale wówczas spychamy jego notkę do piwnicy, bowiem po lewej stronie SG będa umieszczane kolejno notki o najwyższej ocenie.Po prawej będą się pojawiać jak dotychczas notki według czasu zamieszczenia. I tak będzie wyglądać SG. Bez żadnych "areopagów" tylko z podziałem na dwie strony -prawą i lewą. Autorzy o znanych nazwiskach, czy tzw "celebryci" będą musieli konkurować ze wszystkimi blogerami na tych samych zasadach. Wierzę w to ,że niektórzy doskonale dadzą sobie radę i będą wysoko oceniani. A co z takimi osobami jak np JKM, który ma co prawda sporą rzeszę sympatyków (w tym niżej podpisany) ale znacznie większą liczbę zdecydowanych wrogów? Teksty Jego będą zapiwniczane, co mi nie przeszkodzi Go czytać , bo mam w zakładce "ulubieni autorzy" i nie muszę ani oceniać ani komentować Jego wpisów. A zawodowi trolle , którzy bezustannie zalewają jego bloga złośliwymi komentarzami szybko "wyczyszczą " się z otrzymanych gwiazdek i na skutek tego,że sami niczego nie publikują będą musieli "doładować konto".

 Doładowanie konta będzie odpłatne. Portal będzie zasilał konto BiKa po uprzednim przelewie pieniężnym  w kwocie 50 zł za kolejne 50 gwiazdek. Może to też odbywać się za pomocą sms.Tu potrzebna odpowiednia umowa z jakimś operatorem kom.Tak więc trolle nie wnoszący żadnych własnych treści na NE a uprzykrzający życie blogerom będą w istotny sposób współfinansować działalnośc portalu.

 Oprócz tego portal może pobierać coś w rodzaju "podatku pogłównego" ,czyli uszczuplać co miesiąc o 1 % stan posiadania gwiazdek każdego BiKa (przynajmniej 1*) , co wzmoże walkę o gwiazdki uatrakcyjnieniem treści, a outsiderom przyspieszy konieczność doładowywania konta (o ile chcą komentować ,a więc oceniać publikowane tu notki)

 W ten sposób można ograniczyć koszty administrowania portalem do absolutnego minimum. Moderatorzy będą niepotrzebni. Rozmieszczeniem notek na SG będzie zajmować się społeczność Nowego Ekranu , a nadużycia zgłaszane przez BiK-ów powinny wpływać pocztą do autora bloga, na którym doszło do takiego zdarzenia i niech ten osobiście decyduje jakie treści toleruje u siebie, a jakie usuwa.

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
prawi co wiec

trzydziestokilkulatek, Katolik ,chlop z dziada pradziada, wolnosciowiec.

74 publikacje
4 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758