HYDE PARK
Like

System ERP w logistyce — poznaj 4 zastosowania

27/12/2021
396 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
System ERP w logistyce — poznaj 4 zastosowania

Przedsiębiorstwa zaliczane do największych w Polsce zatrudniają po kilkaset i więcej pracowników. Można sobie wyobrazić jak ważny, ale i skomplikowany jest proces komunikacji czy nadzorowania efektywności wszelkich procesów firmowych.  Automatyzacja procesów wewnętrznych i przepływu informacji jest tutaj nie tylko pożądanym, ale i dostępnym  rozwiązaniem. Czym jest ERP dla przedsiębiorstwa? Jaką rolę odgrywa w logistyce? ERP – wygoda i kontrola działania W każdym przedsiębiorstwie chodzi o to, by zbudować strategię, która pozwoli zwiększyć atrakcyjność i konkurencyjność firmy. Nowoczesne rozwiązanie informatyczne pozwalają osiągać lepsze wyniki finansowe, zdobywać nowych klientów, utrzymywać z nimi dobre relacje oraz oferować atrakcyjniejsze warunki zatrudnienia. Oprogramowanie ERP, czyli Enterprise Resource Planning to rozwiązanie dla firmy w obszarze zarządzania zasobami. Dotyczy to gromadzenia, przechowywania, analizy i interpretacji wszelkich informacji […]

0


Przedsiębiorstwa zaliczane do największych w Polsce zatrudniają po kilkaset i więcej pracowników. Można sobie wyobrazić jak ważny, ale i skomplikowany jest proces komunikacji czy nadzorowania efektywności wszelkich procesów firmowych. 

Automatyzacja procesów wewnętrznych i przepływu informacji jest tutaj nie tylko pożądanym, ale i dostępnym  rozwiązaniem. Czym jest ERP dla przedsiębiorstwa? Jaką rolę odgrywa w logistyce?

ERP – wygoda i kontrola działania

W każdym przedsiębiorstwie chodzi o to, by zbudować strategię, która pozwoli zwiększyć atrakcyjność i konkurencyjność firmy. Nowoczesne rozwiązanie informatyczne pozwalają osiągać lepsze wyniki finansowe, zdobywać nowych klientów, utrzymywać z nimi dobre relacje oraz oferować atrakcyjniejsze warunki zatrudnienia. Oprogramowanie ERP, czyli Enterprise Resource Planning to rozwiązanie dla firmy w obszarze zarządzania zasobami. Dotyczy to gromadzenia, przechowywania, analizy i interpretacji wszelkich informacji związanych z prowadzonymi w firmie procesami. Jedna wspólna dla wszystkich baza danych zawiera wszelkie potrzebne dla pracownika na konkretnym stanowisku informacje. Dlaczego tego typu oprogramowanie sprawdza się w logistyce?

Dlaczego logistyka wymaga usprawnienia?

Logistyka to taki obszar w firmie, od którego decyzji zależy to, czy firmie uda się osiągnąć jak największe korzyści kosztem jak najmniejszych strat. Wszystko to przy zachowaniu zasad ekonomii i ergonomii. Zwiększenie produkcji, dynamika rozwoju, usprawnienie transportu czy przepływu informacji – wszystko w rękach logistyki. System ERP poprawia takie procesy jak zamawianie, wytwarzanie, dystrybucja, przepływ informacji, dokumentów, raportów czy finansów. Na jakie konkretnie zastosowania systemu ERP w logistyce możemy liczyć?

Obszary zastosowania ERP w logistyce

  1. Produkcja powinna być zawsze na wysokim poziomie. System ERP enova365 w tym obszarze pozwala określać koszty produkcji, terminarz wytwarzana konkretnych produktów, kontrolę procesów produkcyjnych, ustalanie poziomu zapasów, zarządzanie zmianami w produkcji. ERP pozwala też na określenie strat, które mogą pojawić się w tym procesie.
  2. Spedycja to obszar, w którym automatyzacja procesów i zintegrowany przepływ informacji ma ogromne znaczenie. System ERP umożliwia pełną obsługę zlecenia, od przyjęcia go od klienta, wygenerowanie dokumentów, faktur i raportów po równoległe podjęcie działań z obszaru transportu – określanie przewoźników, kierowców, tras.
  3. Finanse w firmie trzeba mieć zawsze pod kontrolą. Dlatego ERP pomaga przy wprowadzaniu nowych rozwiązań w dziedzinie księgowości, przepływu dokumentów, przygotowywaniu raportów. Moduł finansowo – księgowy w ERP pozwala na kontrolę wszelkich transakcji i operacji gospodarczych, które mają miejsce w firmie.
  4. Obsługa klienta i jej poziom definiowane są przez zaufanie klientów. Niski poziom obsługi pociąga za sobą wcześniej czy później osłabienie pozycji firmy na rynku. System ERP pozwala na gromadzenie danych o klientach, szybkie przetwarzanie zamówień, przepływ dokumentów w formie elektronicznej.

Systemy ERP zapewniają przy tym wysoką przejrzystość  procesów i kontrolę na wszystkich etapach realizacji. Dodatkowo narzędzia tego systemu jednoczą poszczególne sektory w firmie, stwarzając podwaliny pod porządek i zorganizowanie, które z kolei usprawniają podejmowanie decyzji krótko i długoterminowych.

0

kampanieonline

239 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758