Artykuły redakcyjne
Like

Świr, świr świergolą ptaki …

09/12/2015
513 Wyświetlenia
2 Komentarze
3 minut czytania
Świr, świr świergolą ptaki …

… na Nowym Świecie 72 w Warszawie. Złośliwi twierdzą co prawda, że tylko wtedy, gdy widzą idącego do/z pracy dyrektora Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN dr hab. Piotra Krajewskiego.

0


Gazeta Wyborcza praktycznie co dnia od wyborów wygranych przez PiS przedstawia jakieś straszydełko, mające naiwnym wierzącym PiS otworzyć oczy. Oczywiście wg nadredaktora Michnika wtedy POwinni ujrzeć ogrom błogostanu, jaki za sprawą Tuska i reszty spływał na Naród i Ojczyznę.
Niestety, argumenty nadredaktora jedynie mogą śmieszyć.
Oto w ostatnim piątkowym wydaniu gw dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN dr hab. Piotr Krajewski przestrzega przed Elbanowskimi i ich ideą.

Jeśli obowiązek szkolny przesuniemy o rok, to dzieci obecnie rozpoczynające edukację o rok później zaczną pracować. Dla przykładu przeanalizujmy sytuację dziecka, które w przyszłości planuje studia i pracę na etat po ukończeniu studiów. Jeśli pójdzie do szkoły jako sześciolatek, to zacznie pracować w wieku 23 lat. Jeśli natomiast zacznie edukację jako siedmiolatek, to rozpocznie pracę dopiero rok później – w wieku 24 lat. Przy niezmienionym wieku emerytalnym siedmiolatek będzie pracował rok krócej. Odłoży więc niższe składki na ZUS i na OFE. Oznaczać to będzie albo konieczność obniżenia emerytur, albo konieczność podwyższenia wieku emerytalnego. Pozostaje jeszcze trzecie wyjście, równie niepopularne – podwyższenie składek na ZUS. Tak więc decyzja o podniesieniu wieku rozpoczęcia edukacji szkolnej wpłynie na pogorszenie przyszłej sytuacji naszych dzieci. Ich przyszłe emerytury, konieczność pracy w podeszłym wieku lub poziom płaconych składek.

http://wyborcza.pl/1,75968,19290020,siedmiolatki-otrzymaja-nizsze-emerytury.html#ixzz3tm9v9laY

m

Idąc tym tokiem myślenia dobrze by było, aby do szkoły trafiały już dwulatki. Wtedy pracę, i to po studiach, zaczynałyby w wieku 19 lat. Ba, a gdyby obowiązek szkolny wprowadzić już w wieku prenatalnym?
Prawda, jak bardzo zwiększyło by to emerytury naszym wnukom?

6336910_psychopata

,

Nie dajmy się zwariować.
Przepowiednia Krajewskiego może zacząć się spełniać około 2075 roku. Tymczasem ZUS nie doczeka 2020 roku, a poza tym mało kto, łącznie z ekonomistą – profesorem, dożyje by móc sprawdzić przepowiednię.
Krajewski zatem pieprzy bez sensu tak samo, jak rządzący w PRL obiecujący weteranom „ruchu robotniczego” komunizm w ciągu najbliższych 30-40 lat, choć byli to ludzie już po 70-tce. ..

.

Niestety, takich Krajewskich jest więcej.

/

/

Wystarczy czytać „wyborczą”.

/

/

9.12.2015

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

2 komentarz

 1. Avatar Piotr

  Przeciez, o ile sie nie myle, nauka w Polsce obecnie trwa DLUZEJ, niz przed reforma szkolnictwa Buzka (gimnazja). To p. profesorowi nie przeszkadza?..

  0
 2. A może wrócić do starych dobrych wzorów? Siedmioletnia (dla niektórych pięcioletnia) podstawówka + 3 lata zawodówki lub 4 lata liceum lub 5 lat technikum.
  Jak pamiętam, to niektórzy z kolegów z mojej męskiej podstawówki powinni zakończyć edukację najwyżej na 5 klasie, bo już wcześniej intelektualnie “wysiadali” i nawet dwukrotne “repetowanie” klasy (było coś takiego) im nie pomagało. Siedem lat w jednej szkole, to i tak dużo!
  Żurek Janusz

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816