Komentarze dnia
Like

Świetne wieści dla nowych władz Kongresu Nowej Prawicy

03/11/2013
6074 Wyświetlenia
3 Komentarze
4 minut czytania
Świetne wieści dla nowych władz Kongresu Nowej Prawicy

(Nowa!) Nowa Prawica

Mijające tygodnie są dla Kongresu Nowej Prawicy wyjątkowo pomyślne i pracowite. Jak pokazują ostatnie sondaże, jak ten dla „Faktów” TVN, gdyby wybory odbyły się dzisiaj, weszlibyśmy do Sejmu z 5-procentowym poparciem! W pozostałych sondażach Nowa Prawica uzyskuje 5,4% i 5,6%, a według portalu ewybory.eu, z badań przeprowadzonych w dniach 28.10-31.10.2013 – nawet 5,8% poparcia.

0


 

Te optymistyczne informacje łączą się w czasie z ogólnokrajowym Konwentem Zwyczajnym KNP, który miał miejsce 26 października w Warszawie. Na spotkaniu podjęto bardzo ważne decyzje dotyczące dalszego funkcjonowania partii. Wybrano nowych wiceprezesów, a sam mianowałem sekretarza generalnego oraz skarbnika.

Nowy skład Zarządu wygląda następująco:
Prezes: Janusz Korwin-Mikke
I Wiceprezes: Artur Dziambor
II Wiceprezes: Stanisław Żółtek
III Wiceprezes: Jacek Wilk
IV Wiceprezes: Piotr Najzer
Sekretarz Generalny: Arkadiusz Oziębło
Skarbnik: Robert Oleszczak

Wszyscy zadeklarowali ogromny zapał do pracy i determinację, mającą doprowadzić Kongres Nowej Prawicy do sukcesów w nadchodzących wyborach.

 

Nowo wybrani Członkowie Zarządu KNP, już po konwencie, tak komentowali ostatnie sondaże wyborcze:

Stanisław Żółtek:

Nigdy nie przywiązywaliśmy większej wagi do sondaży, ale te obecne dają nam nadzieję, że teraz wszystkie ośrodki badań będą podawały badanym do wyboru Kongres Nowej Prawicy. Konsekwentnie od lat głosimy te same hasła i nie zamierzamy ich zmieniać tylko po to, by przypodobać się wyborcom, a później ich zawieść.


Piotr Najzer:

Kongres Nowej Prawicy wewnętrznie rośnie w siłę, a wzrost w sondażach potwierdza, że Polacy oczekują zmian i są na nie gotowi. Chciałbym, abyśmy zaczęli podnosić standardy poziomu dyskusji publicznej i skierować ją na tematy istotne.

 

Artur Dziambor:

Najnowsze sondaże pokazują, że zmiany są nieuniknione, a Polacy zaczynają patrzeć bardziej przychylnym okiem na partię, która od zawsze mówi, że ci, którzy są u władzy, nie wiedzą, co robić, aby kraj się rozwijał. Do wyborów europarlamentarnych nieco ponad pół roku. W tym momencie trwają prace nad najlepszym programem dla reprezentantów Polski. Jestem przekonany, że już w przyszłym roku Kongres Nowej Prawicy będzie znaczącą siłą na polskiej scenie politycznej.

 

Jacek Wilk:

Kongres Nowej Prawicy to partia młodych ludzi – największa ich część udziela poparcia właśnie nam. To właśnie oni, tak jak my, nie chcą życia na cudzy koszt i nie chcą wszechogarniającej „opieki” urzędników – chcą brać sprawy w swoje ręce, chcą być wolni i odpowiedzialni. Wszystkimi dostępnymi środkami będziemy do nich docierać i jeszcze mocniej przekonywać do idei wolnościowych. Musimy pokazać, że społeczeństwo wolnego wyboru – które chcemy budować w Polsce – jest największą szansą młodego pokolenia.

 

Arkadiusz Oziębło:

Wbrew powszechnej opinii scena polityczna w Polsce nie została „zabetonowana” przez partie mające ogromne subwencje budżetowe i praktycznie nieograniczone środki na marketing polityczny. Świadczy o tym dobry i powtarzalny wynik sondażowy Kongresu Nowej Prawicy, który jest wyraźnym sygnałem, że Polacy nie dają się już bezkrytycznie nabierać na wszystkie sztuczki stosowane przez PO, PiS, SLD, PSL i Palikota. Działania tych partii prowadzą Polskę wprost do bankructwa i uzależnienia od ekonomicznej kroplówki dodruku pustego pieniądza w Unii Europejskiej. My mówimy STOP monopolom, biurokracji, deficytowi budżetowemu i kreatywnej księgowości budżetowej. Czas wrócić do normalności w gospodarce oraz do efektywnego wolnego rynku.

 

 

Dziś o 20:00 spotkam się z Państwem jak zwykle na video-czacie – http://czat.nptv.pl/

 

W poniedziałek jestem gościem Fundacji Zygmuntowskiej w Krakowie – zapraszam na godz. 18.00 na wykład w Sali Fontanny Kamienicy „Pod Gruszką”, ul. Szczepańska 1.

PS: jeżeli ktoś chce zorganizować spotkanie ze mną – proszę pisać na adres meet_jkm@nowaprawica.org.pl

 

 

 

0

Janusz Korwin-Mikke

Blog Janusza Korwin-Mikke

1865 publikacje
0 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758