Bez kategorii
Like

Swiecenie pierwszego dnia tygodnia, czyli swiecenie tohu – skotos, bohu – abussos?

20/01/2013
1326 Wyświetlenia
19 Komentarze
8 minut czytania
no-cover

(3) I pobłogosławił Bóg dzień siódmy, i poświęcił go, bo w nim odpoczął od wszelkiego dzieła swego, którego Bóg dokonał w stworzeniu. (Rodz.2:3)

0


 

Nie ma w Biblii nakazu swiecenia pierwszego dnia tygodnia. W Przykazaniach Boga jest mowa o zachowywaniu szabatu – siodmego dnia tygodnia, a NIE pierwszego.

 

Nie ma bibijnej przyczyny, aby w miejsce siodmego dnia wprowadzac pierwszy dzien tygodnia.

 

Przyjmuje sie, ze swiecenie pierwszego dnia tygodnia pochodzi od Konstantyna I Wielkiego:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konstantyn_I_Wielki

Trudno powiedziec kto wprowadzil pierwszy dzien tygodnia jako dzien swiety, ale na pewno swietowanie tego dnia nie jest biblijne. A jednak wiekszosc chrzescijan spotyka sie w tym dniu, celebruje ten dzien, uwaza ten dzien za swiety.

 

Pan Jezus NIE Zmarwtychwstal pierwszego dnia tygodnia, bo Zmartwychwstal ZANIM kobiety przyszly do grobu. Napisalam o tym w mojej notce: KTÓREGO DNIA TYGODNIA ZMARTWYCHWSTAL JEZUS CHRYSTUS?

 

Pamietajmy o tym, ze Bog ustanowil DZIEN SIODMY juz w RAJU, ten dzien nie jest ustanowiony dla Judejczykow, ale dla CZLOWIEKA, juz w RAJU, juz dla Adama i Ewy!

 

”(3) I pobłogosławił Bóg dzień siódmy, i poświęcił go, bo w nim odpoczął od wszelkiego dzieła swego, którego Bóg dokonał w stworzeniu.” (Rodz.2:3)

 

Dlatego Pan Jezus Powiedzial:

” To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu.” (Mr.2:27)

 

Pan Jezus Powiedzial:

” (28) Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu. ” (Mr.2:28)

 

Czy Pan Jezus, ktory jest PANEM SZABATU zniosl szabat, czy ZNIOSL Przykazania Ojca?

 

”(17) Lecz łatwiej niebo i ziemia przeminą, niż żeby jedna kreska miała odpaść z Prawa.” (Luk.16:17)

 

Czy Apostolowie zniesli Przykazania Boga? Czy mowili, ze NIE wszystkie z 10 Przykazan obowiazuja?

 

” (10) Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko przykazanie, ponosi winę za wszystkie.” (Jak.2:10)

 

Szabat – siodmy dzien tygodnia ustanowil Bog dla nas, dla ludzi, przypomina nam on o tym, ze Bog jest Stworca wszystkiego.

 

” (2) A gdy Bóg ukończył w dniu szóstym swe dzieło, nad którym pracował, odpoczął dnia siódmego po całym swym trudzie, jaki podjął. (3) Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym; w tym bowiem dniu odpoczął po całej swej pracy, którą wykonał stwarzając. (4) Oto są dzieje początków po stworzeniu nieba i ziemi. ” (Rodz.2:2-4)

 

Ale jesli wiekszosc chrzescijan  celebruje pierwszy dzien tygodnia, warto sprawdzic w Biblii co takiego wydarzylo sie w tym dniu, coz takiego swietuja chrzescijanie?

 

Bo jesli nie zachowuja dnia siodmego na pamiatke, ze Bog stworzyl WSZYSTKO i ustanowil TEN dzien dla nas ludzi, ustanowil PO Stworzeniu czlowieka, to coz takiego celebruja, co Bibial mowi nam o pierwszym dniu?

 

W tytule tej notki uzylam slow hebrajskich i greckich, znacza one to samo hebrajskie tohu przetlumaczono w Septuagincie na skotos, a hebrajskie bohu na greckie abussos.
Oto dlaczego:

 

” (2) A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność (hebr. tohu, gr.skatos) była nad otchłanią (hebr,bohu, gr.abyssos) , a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód.  ” (Rodz.1:1,2)

 

http://interlinearbible.org/genesis/1-2.htm
http://apostolic.interlinearbible.org/genesis/1.htm

 

Ciemnosc i otchlan byla pierwszego dnia. NIE bylo zycia, nie bylo roslin…, a najwazniejsze NIE bylo CZLOWIEKA!
Siodmy dzien tygodnia jest dla CZLOWIEKA, po stworzeniu czlowieka zostal ustanowiony. Pamietajac o tym dniu pamietamy o wielkim dziele Bozym, o Stworzeniu przez Boga Wszystkiego!

 

tohu : http://biblesuite.com/hebrew/8414.htm

bohu: http://biblesuite.com/hebrew/922.htm

skotos : http://biblesuite.com/greek/4655.htm

abussos: http://biblesuite.com/greek/12.htm

 

abyssos :  1) bottomless, 2) unbounded, 3) the abyss: a) the pit, b) the immeasurable depth, c) of Orcus, a very deep gulf or chasm in the lowest parts of the earth used as the common receptacle of the dead and especially as the abode of demons
http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=G12&t=KJV

 

Ponizej podaje wersy z Biblii gdzie w Nowym Testamencie wystepuje slowo abyssos:

Kiedy Pan Jezus wyganial zle duchy:

”(31) Te prosiły Jezusa, żeby im NIE kazał odejść do Czeluści (abyssos).” (Luk.8:31)

 

”(7) albo: Kto zstąpi do otchłani (abyssos)?” (Rzym.10:7)

 

”(1) I zatrąbił piąty anioł; i widziałem gwiazdę, która spadła z nieba na ziemię; i dano jej klucz od studni otchłani (abyssos).  (2) I otwarła studnię otchłani (abyssos). I wzbił się ze studni dym jakby dym z wielkiego pieca, a słońce i powietrze zaćmiły (skotoó – skotos) się od dymu ze studni.” (Ap.9:1)

http://biblesuite.com/greek/4656.htm

 

'(11) I miały nad sobą jako króla anioła otchłani (abyssos), którego imię brzmi po hebrajsku Abaddon, po grecku zaś imię jego brzmi Apollyon (Niszczyciel).” (Ap.9:11)

 

 ”(7) A gdy już złożą swoje świadectwo, zwierzę wychodzące z otchłani stoczy z nimi bój i zwycięży, i zabije ich.” (Ap.11:7)

 

” (8) Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani (abyssos), i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie.” (Ap.17:8)

 

”(1) I widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani (abyssos) i wielki łańcuch w swojej ręce.  
(2) I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
 (3) I wrzucił go do otchłani (abyssos), i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.” (Ap.20:1-3)

 

Musle, ze kazdy powinien sprawdzic dokladnie co napisano w Biblii i zastanowic sie nad tym,
co takiego celebruje i dlaczego, czy spelniam wole Boga, czy wole czlowieka, czy spelniam Przykazania Boga…, czy slucham nauki Zbawiciela, czy nauki ludzi, bo jak powiedzieli Apostolowie: ”Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz.5:29)

 

0

Bara-bar http://trzeciobieg.com

'' Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. (;Mat.11:27)

17 publikacje
2 komentarze
 

  1. Pingback: ralph lauren polo

  2. Pingback: CHEAP MINI IPAD

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758