Globalnie i Lokalnie
Like

Swastyki w niemieckich lasach

13/07/2013
1127 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Swastyki w niemieckich lasach

Pamietacie jak to niemieckie komuchy wpadły do Polski by zwalczać  polskich “faszystów” ? Może zrobiliby lepiej gdyby wzięli w garść siekiery czy motorowe piły i przelecieli się po swoich lasach. Tu u nich kwitnie faszyzm i w przenośni i dosłownie. Ponad 20 lattemu, ogrodnik wewschodnich Niemczechodkrył powstawające wlesie zbiorowiska drzewwkształcie swastyki. Od tegoczasu szereg innychleśnychswastykzostałoznalezionew Niemczech ipoza, ale utrzymuje  się tajemnicę ichpochodzenia. Podobno winne są modrzewie. Günter Reschke z  Branderburgii był pierwszymktoryzauważył ichunikalneformacje. Informacje o tym podała w2002  roku gazeta SüddeutscheZeitung.  Okazuje się jednak że  wcześniej stypendysta   firmyReschke ÖkolandDederow,odkrył formacjedrzew w kształcie  swastyki w 1992 roku. Wtedy zajmował  się badaniem krajobrazu  ze zdjęć lotniczych w celu  projektowania liniinawadniających. Znalazł wówczas  zespół 140modrzewistojących w gęstymlesie, otoczonych przezsetki innych drzew.Jednakmiały onezasadnicząróżnicę: wszystkieinne  […]

0


Pamietacie jak to niemieckie komuchy wpadły do Polski by zwalczać  polskich “faszystów” ? Może zrobiliby lepiej gdyby wzięli w garść siekiery czy motorowe piły i przelecieli się po swoich lasach. Tu u nich kwitnie faszyzm i w przenośni i dosłownie.

Ponad 20 lattemu, ogrodnik wewschodnich Niemczechodkrył powstawające wlesie zbiorowiska drzewwkształcie swastyki. Od tegoczasu szereg innychleśnychswastykzostałoznalezionew Niemczech ipoza, ale utrzymuje  się tajemnicę ichpochodzenia.

Podobno winne są modrzewie. Günter Reschke z  Branderburgii był pierwszymktoryzauważył ichunikalneformacje. Informacje o tym podała w2002  roku gazeta SüddeutscheZeitung.  Okazuje się jednak że  wcześniej stypendysta   firmyReschke ÖkolandDederow,odkrył formacjedrzew w kształcie  swastyki w 1992 roku. Wtedy zajmował  się badaniem krajobrazu  ze zdjęć lotniczych w celu  projektowania liniinawadniających.

Znalazł wówczas  zespół 140modrzewistojących w gęstymlesie, otoczonych przezsetki innych drzew.Jednakmiały onezasadnicząróżnicę: wszystkieinne  tobyłysosny. Modrzew w  odróżnieniu od sosny,mazmieniający się Obserwowane z pewnej wysokości ukazują  obraz , ktorego nie widać z ziemi. Struktury ukladu tych drzew były łatwe do  rozpoznania z  powietrza.

 

 

Takie pomysły nie sa całkiem nowe. Byc może nawiązuja do  tradycji:

 

 

Prawdą jest że we wschodnich Niemczech nie było nadmiaru prywatnych  samolotów z ktorych można byłoby rozpoznać  swastyki. Ale samolotów wojskowych  był raczej nadmiar. I co? Nie latały? Nie fotografowały ? Nikt tych fotek nie  analizował. A przez tyle lat po “obaleniu” muru tez nic nie dalo sie  zrobić”

Wmawia się że to podobno był prezent urodzinowy dla Hitlera. To co?  Czekają że właściciel się zgłosi czy też może czekają na jego spadkobiercę – by  mieć już gotowy upominek.

  Swastyka (dewanagari स्वस्तिक, transliteracja  svastika, transkrypcja swastika, 卐) – znak zazwyczaj w kształcie równoramiennego  krzyża, o ramionach zagiętych pod kątem prostym. Nazwa swastika pochodzi z  sanskrytu i oznacza „przynoszący szczęście” (swasti – powodzenie, pomyślność, od  su – „dobry” i asti – „jest”, -ka sufiks rzeczownikowy).  Obecnie w krajach Europy i obu Ameryk symbol ten  kojarzony jestprawie wyłącznie z Adolfem Hitlerem i  nazizmem.

Natomiast w Azji jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i  pomyślności. Może więc dyktatorzy Europy pielęgnują ten “talizman” aby przynióśł  im pomyślność w budowie IV Rzeszy ?

PS. Zdarzaja się i takie “kwiatki”

untitled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przypadek?

Czy raczej nie ?

To baraki US Navy w Kalifornii, zbudowane w 1967 . Wypatrzony przy pomocy Google Maps. Informacja glosi : “Google Maps Causes US Navy To Change Its Swastika Building.”  Po tym  nałożono na nie kamuflaż.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816