Bez kategorii
Like

SUTANNA w KTÓREJ ZGINĄŁ ks.prof.drhab. RYSZARD RUMIANEK 10.04.2010 pod Smoleńskiem

15/01/2013
491 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

W Muzeum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie można było obejrzeć kolekcję pamiątek związanych z osobą śp. Rektora UKSW ks. prof. dr. hab. Ryszarda Rumianka, który zginął w katastrofie lotniczej pod smoleńskiem 10.04.2010 r.

0


Piszę, że można było obejrzeć, ponieważ obecnie Muzeum jest postawione w stan likwidacji. W zbiorach muzeum znalazły się części Jego ubrania, w tym sutanna i pas prałata. Natomiast siostra ks. R. Rumianka, pani Barbara Cichocka wraz z mężem, przekazała do Muzeum rzeczy osobiste Zmarłego, które miał przy sobie w czasie tragicznego lotu, w tym różaniec (z Jerozolimy), chusteczkę do nosa, grzebyk, ramkę od aparatu komórkowego i dwa dokumenty (w tym polisa ubezpieczeniowa na wyjazd za granicę w kwietniu 2010). Ponadto Państwo Cichoccy podarowali Muzeum zestaw pamiątek i dokumentów związanych z osobą śp. ks. prof. R. Rumianka. Niewątpliwie kolekcja ta stanowiła najcenniejszą część zbiorów Muzeum.

Domek w ktorym mieściło się Muzeum

Urna z ziemią z miejsca katastrofy samolotu pod Smoleńskiem

Sutanna ks.prof.dr hab. Ryszarda Rumianka w której zginął 10.04.2010 pod Smoleńskiem

 

Pas ks. prałata Ryszarda Rumianka – ocalał z katastrofy, różaniec (z Jerozolimy) chusteczka do nosa, grzebyk, ramka od telefonu komórkowego) dwa dukumenty (w tym polisa ubezpieczeniowa na wyjazd za granicę w kwietniu 2010 r)

Brewiarz "Liturgia godzin" – został przygotowany przed lotem do Katynia przez ks. Prałata R. Rumianka  do czytań na Niedzielę w Oktawie Wielkanocy (tj. 11 kwietnia 2010)

Ksiądz Rektor podczas studiów w Jerozolimie

W tle widok na Górę Oliwną w Jerozolimie

Tablica ze zdjęciami  96 osób tragedii pod Smoleńskiem 10.04.2010

 

Pamiątki z Ziemi Świętej (2006-2009r.)

 

0

ewinia

50 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758