Bez kategorii
Like

Strefa zakazu lotów nad Libią

18/03/2011
298 Wyświetlenia
0 Komentarze
58 seconde czytania
no-cover

    Rada Bezpieczeństwa ONZ wprowadziła strefę zakazu lotów nad Libią. Za  przyjęciem rezolucji głosowało 10 państw, 5 wstrzymało się od głosu (Rosja, Chiny, Indie, Niemcy i Brazylia). Rezolucja daje prawo do ochrony mieszkańców Libii „wszelkimi dostępnymi metodami, poza lądową inwazją” przed atakami sił wiernych Kaddafiemu. Zaostrzono też embargo na dostawy broni, dając prawo do inspekcji podejrzanych statków płynących do tego kraju.     Biorąc pod uwagę postępy wojsk libijskich w kierunku Benghazi, myślę że nalotów można się spodziewać nawet w ciągu najbliższych godzin. Inne zapisy autora: Opuszczam gościnne progi NEWWIII (znowu) odwołanaDwaj “rewolucjoniści” i politykaOjczyna, honor, BógZalety elektrowni atomowych – kolejne

0


    Rada Bezpieczeństwa ONZ wprowadziła strefę zakazu lotów nad Libią. Za  przyjęciem rezolucji głosowało 10 państw, 5 wstrzymało się od głosu (Rosja, Chiny, Indie, Niemcy i Brazylia). Rezolucja daje prawo do ochrony mieszkańców Libii „wszelkimi dostępnymi metodami, poza lądową inwazją” przed atakami sił wiernych Kaddafiemu. Zaostrzono też embargo na dostawy broni, dając prawo do inspekcji podejrzanych statków płynących do tego kraju.

    Biorąc pod uwagę postępy wojsk libijskich w kierunku Benghazi, myślę że nalotów można się spodziewać nawet w ciągu najbliższych godzin.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
lukasmaster

NULL

19 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816