Bez kategorii
Like

Strasburg. Na wokandzie: ludobójstwo w Katyniu

12/07/2011
131 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu dopuścił skargi katyńskie. Teraz rozpoczyna się WIELKIE CZEKANIE na wyrok. Pojawia się szansa na ujawnienie dokumentów, nadal skrywanych przed rodzinami ofiar.

0


Rosja to nie Europa. We Włoszech niedawno skazano kilku starców z Wehrmachtu za zbrodnie na ludności cywilnej w Toskanii. Tymczasem ludobójstwo w Katyniu dotąd jest zbrodnią bezkarną*. Decyzja ETPC zaskoczyła (pozytywnie) jak się wydaje Ireneusza Kamińskiego – może

 
Wielka Izba Trybunału
 
wypowiedzie się w sprawie najohydniejszej, bo latami utajnianej zbrodni ludobójswa w II WS. Zdaniem pełnomocnika skarżących to sukces („rzadko się zdarza, że Europejski Trybunał Praw Człowieka "przyjmując skargę do rozpoznania i wydając decyzję o dopuszczalności,
 
następnie
 
nie podziela racji skarżących", ale p – Taka sytuacja może mieć oczywiście miejsce, natomiast zdarza się niezwykle rzadko – zwrócił uwagę. Decyzja Trybunału umożliwia rozpatrzenie w Strasburgu zarzutów wobec władz Rosji dotyczących zbrodni katyńskiej.
 
* (nie jedyną)
 

 
 
Post scriptum: Katyń to czerwona płachta na Rosję, orzeczenie Trybunału stanowi zaskoczenie. Teraz wszystko zależy od rządu w Warszawie – albo forsować będzie medialnie pamięć o zbrodni, albo podwinie ogon i wystawi gdzieś w Polsce kolejny pomnik bolszewikom poległym w walce z obrońcami ojczyzny.
 

 
Najbardziej wzruszyło mnie „ekumeniczne nabożeństwo”. Kto reprezentował obrządek leninowski wyznania marksistowskiego?
 
Pamięci mego Stryja, Kazimierza Iwickiego, tych słów kilka poświęcam.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Jan Bogatko

polityka dla zaawansowanych

523 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816