Bez kategorii
Like

Stowarzyszenie „Prawda i Wolność” z Gorlic

04/12/2012
507 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Stowarzyszenie „Prawda i Wolność” powstało w Gorlicach w 2004 roku. Od kilku lat „Prawdzie i Wolności” przewodniczy Marian Strugała.

0


Nie ma na Ziemi Gorlickiej innej organizacji, która z taka determinacją broniłaby pokrzywdzonych przez władze obywateli. A skala nieprawości, czego dowodzi archiwum Stowarzyszenia, już dawno przekroczyła masę krytyczną. To nie są incydentalne błędy władzy administracyjnej, samorządowej czy wymiaru sprawiedliwości. Tutaj trzeba bić na alarm. Tutaj nie można już mówić o przypadkowych działaniach.

O przyczynach powołania do życia Stowarzyszenia „Prawda i Wolność” tak mówi przewodniczący Marian Strugała:

Przez lata od początku III RP doświadczaliśmy wielu nieprawidłowości, czy wręcz przestępczych działań władz na terenie naszego powiatu gorlickiego. I dlatego w 2004 roku zdecydowaliśmy się założyć Stowarzyszenie „Prawda i Wolność”. Nasza Deklaracja Programowa i Statut określają kierunki działania tej organizacji. Staramy się świadczyć pomoc członkom Stowarzyszenia. Pomagamy także osobom niezrzeszonym w Stowarzyszeniu. Najczęściej naszą pomocą otaczamy osoby starsze, chore, nieporadne życiowo.

W naszej działalności zwracamy szczególną uwagę na zagadnienia dotyczące niedopełnienia obowiązków, nadużywania uprawnień oraz działania na szkodę obywateli naszego powiatu podejmowane przez władze samorządowe, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji, przez sądy, przez prokuraturę. Niestety media i czasopisma działające i ukazujące się w naszym regionie z „Gazetą Gorlicką” i TV Gorlice na czele nie chcą informować czytelników i widzów o wielu rzeczywistych obywatelskich problemach. Wystarczy, że zaczynamy protestować przeciwko działaniom urzędników i polityków, wytykać im błędy i bezprawie, wtedy natychmiast popularne periodyki nabierają wody w usta. Można powiedzieć, że dziennikarze tych podobno „wolnych” mediów skorumpowali się z elitą władzy i pod żadnym pozorem nie będą tej władzy krytykowali.

Stowarzyszenie „Prawda i Wolność” boryka się z wieloma kłopotami. Także finansowymi. Mariana Strugałę za jego działalność spotykają szykany a nawet groźby. Władze w wielu sprawach działają niezwykle konsekwentnie, jak prokuratura gorlicka, która umarza kolejne postępowania, a sąd, na podstawie niejednokrotnie sfabrykowanych dowodów, wydaje skrajnie niesprawiedliwe orzeczenia. Tutaj na „Nowym Ekranie”, na moim blogu, pojawiło się już wiele konkretnych przykładów przestępczych działań władz w powiecie gorlickim, ot choćby w artykule pt. „Święte prawo własności” – choć nie tylko.

Na koniec jeszcze jedna deklaracja przewodniczącego Mariana Strugały:

 

Uważamy, że mamy jeszcze do spełnienia służebne i ważne role w edukacji, kulturze, gospodarce i polityce. Pragniemy, aby nasza wiedza i umiejętności były wykorzystywane dla dobra wspólnego. Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi środowiskami, którym bliskie są ideały współpracy i tolerancji w życiu publicznym.

Tak jak przed laty, również i obecnie opowiadamy się za twórczym udziałem w krzewieniu demokracji, sprawiedliwości i praworządności. Tym wartościom pozostaniemy wierni.

Będziemy pomagać nie tylko członkom Stowarzyszenia, ale wszystkim obywatelom potrzebującym pomocy.

 

Stowarzyszenie „Prawda i Wolność”

38-300 Gorlice, Rynek 15/9

tel. 018 352 27 07

KRS 0000214 451, NIP 738 198 53 20, REGON 492954014

 

Jeśli wśród Czytelników „Nowego Ekranu” znajdą się chętni pomóc Stowarzyszeniu „Prawda i Wolność” w Gorlicach przewodniczący Marian Strugała prosi o kontakt na podany powyżej adres. O ten sam kontakt Stowarzyszenie apeluje do wszystkich pokrzywdzonych obywateli z Powiatu Gorlickiego, którzy nie potrafią samodzielnie poradzić sobie ze swoimi urzędowymi kłopotami.

 

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758