Globalnie i Lokalnie
Like

Stop Islamizacji! Pikieta w Gdańsku

02/07/2016
665 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Stop Islamizacji! Pikieta w Gdańsku

30 czerwca Liga Obrony Suwerenności zorganizowała w Gdańsku pikietę przeciwko polityce imigracyjnej władz miasta. Protest ten był odpowiedzią na procedowaną tego dnia uchwałę w sprawie przyjęcia na terenie miasta Gdańska Modelu Integracji Imigrantów.

0


2 główna

 

Model ten opiera się na wizji Gdańska, jako miasta wielokulturowego oraz na współdziałaniu miejskich instytucji w celu „integracji migrantów i umiędzynarodowienia miasta”. Liga Obrony Suwerenności sprzeciwia się sprowadzaniu do Polski imigrantów z obcego kręgu kulturowego oraz dostrzega zagrożenia z tym związane, których najdobitniejszym przykładem są dramaty rozgrywające się w państwach zachodniej Europy. Etniczna i religijna jednolitość jest naszą największą zaletą oraz gwarantem bezpieczeństwa, o którym pomarzyć dziś mogą kraje, które wiele lat temu postawiły na politykę integracji i asymilacji muzułmanów. Władze Gdańska beztrosko powielają dziś błędy zachodu, fundując Polakom multikulturowy tygiel, który za kilkanaście – kilkadziesiąt lat przerodzi się w miejsce zgoła niepodobne do pięknego Gdańska, jaki znamy dziś.

 

Dlatego postanowiliśmy czynnie zaprotestować przeciwko nieodpowiedzialności i arogancji władz miejskich, które nie pytając o zdanie mieszkańców Gdańska, poza garstką osób uczestniczących w tzw. konsultacjach społecznych (100 osób), zamierzają realizować swoje chore wizje kosztem Gdańszczan. Pikieta rozpoczęła się o godz. 8.30 i trwała do godz.11.00. W tym czasie w siedzibie Rady Miasta Gdańska przy ulicy Wały Jagiellońskie odbywała się sesja, na której procedowano między innymi wspomnianą uchwałę imigracyjną. W trakcie protestu do zgromadzonych manifestantów przemawiał Przewodniczący LOS Wojciech Podjacki, który w żywiołowy sposób przedstawił nasze stanowisko w tej sprawie. Pomimo wczesnej pory i dnia roboczego w proteście wzięło udział kilkadziesiąt osób. W tym działacze KNP, Partii Korwin i Kukiz 15. Przybyli też liczni przedstawiciele mediów. Wojciech Podjacki wystąpił tego dnia w Forum Panoramy Gdańskiej, gdzie odniósł się do tematu naszego protestu.

 

Nagranie programu Forum Panoramy znajdą Państwo TUTAJ.

 

Więcej informacji oraz galeria zdjęć na naszej stronie: lospolski.pl

0

Liga Obrony Suwerenności http://www.lospolski.pl

Polska partia polityczna o profilu patriotycznym.

252 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758