BIZNES
Like

Start projektu “Anuluj Mandat” – czyli systemowa walka z systemem fotoradarów

18/04/2014
2694 Wyświetlenia
23 Komentarze
7 minut czytania
Start projektu “Anuluj Mandat” – czyli systemowa walka z systemem fotoradarów

Szanowni Państwa, przedstawiam zaprojektowane przeze mnie udogonienie dla wszystkich nękanych przez mandaty z fotoradarów, czyli automatyczny system pomocy prawnej o nazwie “Anuluj Mandat”. Od dzisiaj każdy obywatel, który otrzymał wezwanie alternatywne typu ABCD, wezwanie na stawienie się w charakterze podejrzanego lub świadka, wyrok nakazowy czy zaproszenie na rozprawę sądową będzoe mógł sam wygenerować sobie potrzebny wniosek, zgodny z aktualnym stanem  stanem prawnym i według najskuteczniejszych stworzonych przeze mnie modeli postępowania.

0


Z radością i nadzieją na zmiany prezentuję moją autorską aplikację znajdującą się pod adresem https://3obieg.pl/mandaty/

Zapoznajcie się i korzystajcie z:

logo_anuluj_mandat_przezroczystetlo

 

gdzie znajdziecie aktualne wzory dokumentów dotyczące niemal wszystkich etapów walki z mandatami.

Moim zamierzeniem jest, by system “Anuluj Mandat” stał się systemową odpowiedzią na system bezprawnego łupienia obywateli przez Straż Miejską, Straż Gminną i Głównego Inspektora Transportu Drogowego za pomocą fotoradarów, pod pretekstem dbałości o bezpieczeństwo drogowe. Rzecz w tym, że fotoradary nie poprawiają bezpieczeństwa, gdyż nie przerywają wykroczeń piratów drogowych, zdejmują z dróg funkcjonariuszy zajmując ich podpisywaniem tysięcy wezwań przy biurkach i nie identyfikują sprawców – karani są przeważnie właściciele pojazdów, w 50% niewinni.

Urządzenie, które miało pomóc w rejestracji wykroczeń w miejcach o wyjątkowo wysokim ryzyku wypadków drogowych i przyczynić się do zdejmowania nogi z gazu, stało się powszechną maszynką do robienia pieniędzy, ukrywaną lub stawianą w miejscach zaskakujących. Tak by zaskoczyć kierowcę, by nie zdążył wyhamować lub nie miał szans dostosować się do nagłej zmiany organizacji ruchu drogowego, bez narażania się na ryzyko kolizji drogowej. Bezduszne i bezprawne służby wypracowały sobie przy tym cały system manipulacji i zastraszania, bazując na niskiej świadomości prawnej obywateli, by pieniądze płynęły nawet w przypadku, gdy zdjęcie ledwo zarejestrowało tył samochodu. Jeśli kierowca się nie przyzna (a nie musi) zapłaci właściciel samochodu, bo nie chciał Straży Miejskiej donosić na własną żonę, a przy okazji jeszcze jako świadek, w formie kary porządkowej, bo nie mógł się stawić na przesłuchanie 300 km od miejsca zamieszkania. Wszystko jedno kto płaci i za co, byleby zapłacił. Bo wszak chodzi o kasę, a nie bezpieczeństwo.

W roku 2013 fotoradary zrobiły 2,5 mln fotografii, a tymczasem ilość wykroczeń drogowych wzrosła, wraz ze wzrostem ukaranych i wzrostem ilości pieniędzy wypompowanych z kieszeni obywateli. Powstał quasi-podatek, przynoszący prawdopodobnie ponad 1 mld zł. przychodu budżetom gmin i Budżetowi Skarbu Państwa. Naszym kosztem. Przy czym, jak wykazałem wielokrotnie w artykułach pisanych od sierpnia 2013, co potwierdził Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 12.12.2013 a ostatnio Trybunał Konstytucyjny w wyroku z dnia 12.03.2014, wezwania typu quiz zwane “mandatami”, tak naprawdę mandatami nie są, za to są wystawiane bez podstawy prawnej. Ergo, wszelkie karanie nas na ich podstawie i występowanie przeciwko nam jest bezprawne. Zaznaczam, że wyroki Sądu Najwyższego (a o jednym z nich mówimy) są głównym źródłem wykładni prawnej dla sądów w Polsce. W przypadku orzeczenia TK sprawa jest jeszcze bardziej jednoznaczna, bo każdy wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest ostateczny i bezwzględnie obowiązujący (art. 190 ust. 1 Konstytucji RP). Mimo to, wymienione służby ścigające obywateli na podstawie fotoradarów, absolutnie się nie stosują do obowiązującego prawa, wyroku Sądu Najwyższego i wyroku Trybunału, masowo i wielokrotnie popełniając przestępstwa, czując się bezkarnymi przy całkowitym pobłażaniu prokuratury.

Jak powiedziałem na wstępie, niniejszym udostępniam Państwu wzory dokumentów, dzięki którym będziecie mogli podjąć równoważną walkę z tym bandyckim systemem. Każdy z nich jest sprawdzony i posiada wysoki wskaźnik skuteczności (co oczywiście nie oznacza, że działa zawsze) – dowód: https://3obieg.pl/z-mandatem-z-fotoradaru-mozna-wygrac. Wszystkie te wygrane sprawy są potwierdzeniem metody, którą udostepniam systemem za symboliczną cenę, robiąc w ten sposób Państwu i sobie prezent świąteczny. Nigdy nic wartościowego nie otrzymacie Państwo za darmo od prawników, ale ja obserwując zainteresowanie ( i szczerze mówiąc nie dając już rady odpowiadać na wszystkie maile) doszedłem do wniosku, że przy spodziewanej ilości można zejść z ceny. Oczywiście możliwość mojego wsparcia osobistego przy sprawach nietypowych lub zbyt mocno zaawansowanych (np. apelacja) wciąż istnieje i w tym celu udostępniłem w systemie formularz kontaktowy. Ponadto, do każdego dokumentu dodaję jako załączniki, treści opublikowanych wyroków SN i TK, aby czytelnicy i osoby odpowiedzialne za umorzenie bezprawnego postępowania nie musieli ich szukać po Internecie.
Ponadto dałem też szereg darmowych porad prawnych w FAQ systemu.

 

Zapraszam do zapoznania się z tym projektem, korzystania masowo i polecania innym. Myślę, że teraz wspólnie, bez ograniczeń związanych z moimi mozliwościami odpowiadania na korespondencję pozbawimy łupów Mundurowych Zbójów Drogowych, a i każdy z nas skorzysta na tym finansowo.

 

Czego Państwu i sobie życzę

 

Tomasz Parol

 

Ps. proszę o wszelkie uwagi, komentarze i propozycje zmian, gdyż stronę będziemy szlifować i uzupełniać o nowe dokumenty oraz porady, wynikające z okoliczności, wiedzy i doświadczenia prawniczego oraz Waszego zapotrzebowania.

 

Ze szczególną radością oczekuję zjadliwych komentarzy dyżurnych funkcjonariuszy, które będą dowodem, że się boją wyschnięcia źródełka.

 

A teraz wejdź i zobacz https://3obieg.pl/mandaty/

 

system_anuluj_mandat

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

23 komentarz

 1. Zapraszam też na fanpage systemu na facebooku
  https://www.facebook.com/anulujmandat?
  >>>
  W tej chwili skorzystało 106 osób. Myślę, że dzięki temu już nie zdarzą się takie sytuacje, że ktoś pisał do mnie w przedostatni dzień terminu a ja maila odczytałem dopiero 3 dni później.
  >>>
  Przeczytajcie też moją ofertę wsparcia indywidualnego w formularzu kontaktowym https://www.3obieg.pl/mandaty

  0
 2. Avatar Agata

  No walczymy, walczymy. Zobaczymy czy skutecznie. Ludziska trochę wiary we własne siły!!!

  0
 3. Więcej zyskamy masowo niż pojedyńczo. A że jednocześnie dostaję feetback od czytelników, to tworzę najlepszy samouczący się system, będący zawsze na bieżąco.

  0
 4. A czy opłata jest jednorazowa, czy np gdy przyjdzie wezwanie od innego organu to ponownie trzeba wpłacić 30,75 zł ?

  0
  • Każdy dokument; przyjdzie od innego organu, w innym czasie, w trochę innej sprawi itd. – użytkownik otrzyma dokument aktualny i spersonalizowany. Natomiast są też przewidziane bonusy, proszę przeczytać zakłądkę “Kontakt”.

   0
 5. brawo Tomku.Moim marzeniem byloby spowodowanie bankructwa cwanych gmin z cwanymi burmistrzami i wypedzenie cwanych straznikow na trawke.Jakos od dziesieciu lat nie slyszałem zeby jakis straznik złapał malujacych na murach,blokach etc mimo ze straty z tego tytułu to miliony.Najwyzej przejada sie samochodem po ulicy w trójke w jednym samochodzie.,

  0
 6. Avatar Mariusz

  Witam
  Chcę poinformować wszystkich, że w Sąd Rejonowy w Choszcznie umorzył postępowanie wobec mnie za zdjęcie z fotoradaru. Oskarżycielem była Straż Miejska z Kalisza Pomorskiego. Na prawdę można z nimi wygrać. Nie bójcie się sądów. Pan Tomek robi świetna robotę.
  Pozdrawiam wszystkich

  0
 7. szkoda tylko że w Polsce nie uznaje się precedensów.

  0
 8. racja, nie pomyślałem o tym.

  0
 9. Panie Tomaszu jesteś Wielki. Dzięki podpowiedzią P. Tomasza wygrałem sprawę w Sądzie Apelacyjnym w Przemyślu (okręgowym) za wykroczenie z art. 96 par. 3 po przegraniu sprawy z powództwa naszej pazernej Straży Miejskiej w sądzie rejonowym w Przemyślu (piszę z małej litery bo na to zasługuje). Nie szkodzi, że trochę mnie to kosztowało nerwów w sądzie rejonowym (sędzina stwierdziła, że obrona była oparta na niewłaściwej interpretacji prawa he he he) ale warto było powalczyć. I nawet nie musiałem się podpierać najnowszymi wyrokami SN i TK. wystarczyła argumentacja w apelacji od wyroku SR. Są jeszcze na świecie normalni Sędziowie. Pozdrawiam.

  0
 10. Avatar Karol

  Witam – co w przypadku jeśli podpisałem już mandat wystawiony przez straż miejską? mandat jest z monitoringu miejskiego – czy w takim przypadku mogę domagać się zwrotu pieniędzy ? z zajęcia technicznego z mojego konta bankowego?

  0
 11. Witam,proszę o pomoc w sprawie ,,fotki” z Gminy Żalno w której nigdy nie byłem,na fotce jest inny samochod niż posiadam a podobieństwo jest tylko w nr,rejestracyjnych ale i tu różni je jedna cyferka,co mam robić?

  0
 12. Proszę o pomoc w następującej sprawie;dostałem pocztą mandat od straży gminnej z Żalna za,,prędkość”,problem jest taki że nigdy tam nie byłem a na fotce jest inny samochód niż mój tylko różni się jedną cyferką w nr.rejestracyjnym.Odpisałem i odesłałem moje oświadczenie no i…lipa.Dodam że mieszkam około 500 kilometrów od tej miejscowości i dla mnie to za duży koszt by jechać tam i ,,wykladać kawę na ławę”-co robić?-z góry dzięki za pomoc.

  0
 13. …ta strona to też ,,pic na wodę”,
  po co się reklamować?

  0
 14. Avatar kefir

  Panie Tomaszu doskonale Pan wie że wyrok SN z 12 grudnia 2013r. na który się pan powołuje jest słabym argumentem ponieważ SN 04 kwietnia 2014r. sygn. akt V
  KK 378/13 zajął zupełnie inne stanowisko! A dodatkowo powołał się w uzasadnieniu na wyrok z 12.12.2013 i tym samym przywrócił SM uprawnienia oskarżyciela publicznego do występowania z wnioskiem do Sądu za niewskazanie kierującego. Praktycznie żaden z wyroków które Pan prezentuje na tej stronie jak i w serwisie Anuluj Mandat, nie jest po dacie ogłoszenia kwietniowego wyroku SN. Z pewnych źródeł wiem, że sądy na nowo wróciły do wymierzania kar z niewskazanie sprawcy wykroczenia. Dlaczego więc wprowadza Pan w błąd i naraża ludzi na dodatkowe koszty, wystarczy że państwo łupi z obywateli co tylko się da. Wnioski generowane przez system anuluj mandat doczekają się finału w sądach najwcześniej w przyszłym roku 2015 i niestety będzie to smutny finał wali szarej jednostki z aparatem pazernego państwa, aktualne orzeczenia sądowe to potwierdzają.

  0
 15. Avatar Bartłomiej

  Co zrobić gdy już się dostało wyrok nakazowy, lecz w części oskarżenia (obwinienia) zawiera on dane innego (nie mojego) wykroczenia (w moim przypadku innego miejsca, innej rejestracji samochodu i innej przekroczonej prędkości)? Czy można zwrócić się do sądu o sprostowanie wyroku? Czy będzie to skutkowało rozpatrzeniem sprawy w trybie zwyczajnym? Jakie mogą być tego konsekwencje finansowe (czy będę musiał zapłacić więcej niż 70 zł)?

  0
 16. Avatar Emil

  Szanowni przyjaciele 🙂
  Podpowiedzcie jak uniknąc koniecznosci stawienia się w siedzibie w siedzibie sm – wniosek o przesłuchanie mnie w moim miescu zamieszkania został przez sm odrzucony
  problem w tym że Pan Komendant nie wierzy w tożsamosc podanego mu jako kierującego Białorusina
  Nie chcę żeby wymusił na mnie cos czego nie powinienem powiedziec – wyłuszczył mi w rozmowie tel że chce miec moje zeznania na pismie,podpisane przezemnie pod rygorem karalnosci a potem zajmie się sprawą niezawisły sąd
  Prawdopodobnie miał na mysli przyjazny jemu “niezawisły” sąd rejonowy
  liczę na pomysły nietypowe bo wiadomo że kroki prawne na nich nie działają
  Z wam góry dziękuje

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816