Artykuły redakcyjne
Like

Stan wyjątkowy

15/01/2016
494 Wyświetlenia
5 Komentarze
5 minut czytania
Stan wyjątkowy

Wypowiedzi polityków unijnych: Niemca Schulza i Holendra Timmermansa oraz aktywności Komisji Europejskiej, która wezwała rząd PiS-u na brukselski dywanik, nie wolno lekceważyć. Liczne głosy, dochodzące z obozu władzy, nawołujące do bagatelizowania problemu, bo Bruksela nie ma dostatecznie udokumentowanych i rzetelnych informacji o strategii i zakresie polskich reform albo, że są to niegroźne, wyłącznie propagandowe „gry i zabawy“ unijnej administracji, radzę miedzy bajki włożyć. Bo w całej tej grze nie chodzi tylko o pogrożenie Jarosławowi Kaczyńskiemu palcem i niewinną, pozbawioną jakichkolwiek ewentualnych sankcji sugestię, żeby jednak zawrócił z obranej drogi i przestawił zwrotnicę na bezpieczny, znany doskonale od 25 lat, tor „liberalnej demokracji“. Uważam, że słowa i działania unijnych frontmenów to najprawdziwsza groźba i zapowiedź walki z polskim rządem na śmierć i życie. „Unici“ uzyskali w ostatnich latach na polskiej szachownicy znaczną przewagę w polu i nie o przewagę pionów chodzi, ale figur. Niestety jestem o tym głeboko przekonany, że skolonizowana przez obce (głównie niemieckie) „rynki finansowe“ Polska w zreformowanej wersji, wymarzonej przez Jarosława Kaczyńskiego, może nie wytrzymać ekonomicznej presji Berlina i Brukseli a właściwie ich „cichociemnych“ mocodawców, którzy tym finansowym interesem kręcą. Nie po to Leszek Balcerowicz z Januszem Lewandowskim w pocie czoła pracowali, przez te wszystkie lata, wcielając w życie projekt kolonizacji kraju nad Wisłą,  żeby Jarosław Kaczyński obrócił to liberalne ciepełko w proch i pył i podniósł Polskę z kolan?

0


 

Jaką armią tak naprawdę dysponuje Pan Kaczyński, że wybrał się na tę wojnę o wolność i suwerenność? Kilka milionów golców, którzy oddali głos na Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich wyborach? Wolne żarty! Może chcociaż skarbiec państwowy zastał zasobny? Też nie, bo przecież wiemy, że Polska i jej obywatele toną w gigantycznych długach. A może stoi za nim murem samorządowy i administracyjny aparat państwa i niezawisły (sędziowie) i niezależny (prokuratorzy) wymiar sprawiedliwości? Uff, ręka mi drży, ale musze wyklikać na klawiaturze, że „nie“! A w tym czasie Schulz zdaje się mówić, że ręka podniesiona przez PiS na nasze pieniądze, wpływy i transfery zostanie odrąbana. I nie żartuje. Bajania eurokratów o obronie podobno zagrożonej w Polsce demokracji, to tylko rozmiękczanie pisowskiej armii, podkopania jej morale. Następne ciosy mogą być wyprowadzone w kierunku bardzo wątłych, żeby nie powiedzieć prawie bezbronnych struktur ekonomicznych „wolnego od 25 lat“ państwa polskiego. Wystarczy tak niewiele, na przykład spekulacyjny atak na naszą narodowa walutę i rząd Prawa i Sprawiedliwości odchodzi w niebyt a zbawca Narodu Ryszard Petru wjeżdża do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na białym koniu!

Czy po ostatnich wydarzeniach w Brukseli mamy już stan wojenny, czy dopiero wyjątkowy? Jarosław Kaczyński musi sobie zadawać to pytanie, bo podejmuje kroki nadzwyczajne, bo wie, że sytuacja jest bardzo groźna. I trudno go podejrzewać o naiwną wiarę, że świat, który go otacza jest w gruncie rzeczy szlachetny a na końcu zawsze wygrywa dobro. Dlatego słusznie dokonuje centralizacji struktur władzy. Do Ministerstwa Obrony Narodowej posłał najmocniejszego ze swoich ludzi. Służbę cywilną chwycił za twarz, żeby zneutralizować postplatformerską administrację, której nie jest w stanie, z obiektywnych powodów, szybko wymienić a wie, że „nie zamienią się w kawior pędraki, bo układ taki“. Jak się wydaje Trybunałem Konstytucyjnym będzie rządził, bo go podzielił. Stare, klasyczne, dobre metody. W mediach, co widać słychać i czuć, czystka aż miło. W policji audyt i postępowania dyscyplinarne, bo „psy“ musza się bać, a jako, że „pochodzą z patologicznych rodzin“, to już wiedzą, co to znaczy strach. Fala im nie zaszkodzi, a tylko wyprostuje. Tu i tam trzeba złamać kilka kręgosłupów, bo na ideową lojalność nie ma co liczyć, a na oportunizm i serwilizm, a jakże! I dlatego trzeba prokuraturę z powrotem przywrócić do Ministerstwa Sprawiedliwości pana Zbyszka i uświadomić tymczasem rzeszy szmatławców w prokuratorskich togach, że „skończyło się rumakowanie“ i sitwiarstwo z lokalnymi władzami i gangsterską mafią od Bałtyku po Tatry.

Jednak wszystko te działania nie wystarczą, jeśli bardzo szybko ludzie w Polsce nie dostaną odrobiny więcej chleba i  trochę igrzysk. Takie przekupstwo zawsze się opłaci. Bo skoro oddali głos na PiS, to przecież też im się coś od życia należy!

Mamy niewielkie szanse na końcowy sukces „dobrej zmiany“, ale mamy. Putin walczy na kilka frontów a Merkel i jej unitów coraz bardziej osaczają imigranci. Powtórka z nocy sylwestrowej w Kolonii tuż, tuż, Frau Merkel! W Warszawie na Kolonię na razie sie nie zanosi natomiast wygląda na to, że Amerykanie nie rezygnują z sojusznika tkwiącego na rubieżach NATO skoro w Redzikowie k. Słupska wreszcie rozpocznie się, już za chwilę, bo na wiosnę, budowa tarczy antyrakietowej. Amerykanie są nam potrzebni, bo mogą także skutecznie zablokować wszelkie ekonomiczne działania obstrukcyjne europejskich banksterów i innej liberalnej swołoczy wobec Polski. Tylko, czy Amerykanie to wiedzą? Może uda im się to jakoś wytłumaczyć…

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

 1. Avatar gola.dupa.tuska

  Panie Prezydencie, Panie Prezesie, rozpocznijcie procedurę WYJŚCIA Polski z tej diabelskiej unii. Na chuj nam ta rakowata narośl na dupie?

  0
 2. Avatar Piotr-Pierre

  Dzien dobry Panu. Wczoraj wieczorem rozmawialem o Polsce ze swoimi francuskimi sąsiadami. Sa to ludzie otwarci, interesujacy się poliytyką o prawicowych pogladach. Zaczęła się rozmowa od placenia podatków. Moi rozmówcy nie pojmują – dlaczego polski rząd powiéksza podatki filiom francuskuch sieci marketów i banków. Przecież – uslyszalem argument – banki i markety olacą naprawdę wysrubowane (to jest prawda) podatki do budżetu Francji, a “skoro Polska jest w Unii to i ona korzysta z tych pieniędzy, bo dochidy budżetowe francuskie trafiajá i do niej.
  Trudno mi bylo wyjasnić, ale odwolalem się do tego, ze wszyscy (poza ich uczacą się nastoletnią córką, która brala udział w rozmowie) pracujemy. Tu, we Francji, jesli nasze dochody spadną np. ponizej sumy czynszu plus media, dostajemy (czasową) dopłatę z budzetu. W Polsce nie dostajemy NIC. Tu, jesli z powodu np. przewleklej choroby musimy zmienic pracę na gorzej platną, Panstwo z budzetu dopłaca nam róznice w wyplacie (!), w Polsce w takiej sytuacji nie dostajemy NIC, a zwykle ladujemy w przytulku. Tu, jesli chcemy podniesc kwalifikacje, idziemy na szkolenie, kurs, a na utrzymanie w czasie jego trwania daje nam.. francuski budżet. Tu, gdy wynajmujemy-kupujemy nowe mieszkanie, mozemy liczyc na pomoc, dopłatę od panśtwa ( z budzetu). A w Polsce? itd itd.
  W odpowiedzi uslyszalem, ze to wszystko tu WYWALCZYŁY Zwiazki Zawodowe, a przecież Polska ma już takie Wolne silne zwiazki (mój rozmówca nie mógl sobie przypomnieć nazwy “Solidarność”). No wlasnie…

  0
 3. Avatar nieżyt

  Ach ci Niemcy, ten Rockefeller, ten Rotschild, ten Morgan, ten Goldman Sachs! Niemcy po wojnie zostały tak dokładnie zdenazyfikowane, zdemilitaryzowane i zdemokratyzowane, że az zdegermanizowane. Oni są stale pod okupacją wojskową i cywilna Ameryki i moga sobie tylko wyobrazac wlasna politykę
  To Ameryka pozwala im na przedwojenne granice w konstytucji, bo nam te ziemie oddała tylko w tymczasowe zarządzanie, i od Ameryki zależy, kiedy to zarządzanie się skończy.
  Ciekawe, czy z powodu tarczy antyrakietowej zamkną może otwarte przejście z Kaliningradem?
  Nie ma co sie podniecać krzykami jewrokomisarzy w tym politycznym teatrze, w ktorym przyszlo nam żyć.

  0
 4. Avatar amateo

  Podzielam poglad z autorem.
  Obawiac sie nalezy, gdyz:
  – nigdy nic takiego nie zaistnialo i moga sobie robic co chca bo nie ma punktu odniesienia. Ot beziemy krolikami doswiadczalnymi na ktorych bedzie sie Unia uczyc dokrecac srube.
  – jak przegnie to bedzie tylko: sorry
  – Jak IRL zagrozila wyjsciem bankow – to cichaczem jej pomogli (IRL to taki przedsionek USA), My walczymy bezposrednio z hersztem ktory ma swoj folwark tutaj – nikt za nami sie nie opowie.
  – do tego pukinie nas od tylu Rosija – spoko, wymysla nastepny powod – i tym samym nabija sobie pinktoe w GER
  ********************************************************************************************************************
  Pamietam jak dzis dzien wejscia do UE – pytalem sie po co nas tam chca – tos wiadomo ze ten burdel rozwalimy;
  *********************************************************************************************************************
  Jak wybuchla afera z tymi masami emigrantow, zastanawialism sie wszyscy kto za tym stoi. Obstawialem ze to Moskwa z pomoca Ankary. Troche afera z samolotem mnie zbila z tropu, ale to tylko sciema.
  Putin skacze z radosci – dostal “bonus”. Nie spodziewal sie ze GER chcac przykryc swoje problemy wywloka POL przed szereg i zaczna policzkowac
  ********************************************************************************************************************************************************************************************************************************************
  Pierre-Piotr, otoz chyba wszyscy sa w blogim stanie niewiedzy. Czemu tak wazne jest gdzie odprowadza sie podatki? Z powodu konstrukcji budzetu EU. Poprawcie mnie, jesli sie myle, bo siedzialem w tym temacie tak w latach 2000-2004 i cos moglo sie zmienic (przsunac).
  Otoz skladka odprowadzona do budzetu EU byla podzielanona na skladowe: zdecydowana wiekszosc byla oparta na VAT – wplywy z tego tytulu do kasy danego Panstwa (stad tak bardzo czlonkom Uni zalezalo by Vat wszedzie byl taki sam, by nie bylo stawki VAT 0, podniesienie stawki na sprzet medyczny etc etc). Druga skladowa byly chyba cla. Trzecia to podatki dochodowe – byla to skladowa chyba 15sto procentowa.
  ******
  U nas jest pustynia – VAT jest nasz jak wydmuszka, jak pieniadz nie ma pokrycia w dobrze materialnym, nie produkujemy, my generujemy VAT uslugami. To takie puste pieniadze. Tu dla mnie zgadza sie matematyka: od zawsze ZERO pomnozone przez dowolna cyfre dawalo ZERO. Natomist wg arytmetyki unijenej – nasz pusty VAT mnozony daje wieksza liczbe – czyli jest bez znaczenia ze u nas “tylko kupa gruzu” wydumany VAT od tego gruzu trzeba placic.
  Jak zaczniemy produkowac, jak zaczniemy sciagac podatki od unijnych form – to bedzie znaczylo ze pieniedzy bedzie przybywac.
  **********************************************************************************************************************Ja sie zastanawiam, czemu by tutaj nie pojsc va banque. Inflacja do 10%, drukowac siana ile wlezie i puszczac na rynek. Nie chca GER placic podatkow – to niech im montownie padna na pysk. Wtedy bedzie mozna je znacjonalizowac za grosze. Ludzie beda cierpiec? A teraz cudownie maja? Sa miejsca dla muslimow to i wytrzymaja nastepna fale emigracji z POL. Wartosc PLN spadnie – to i skladka odprowadzona do budzetu EU bedzie dazyc do zera….
  ******

  0
 5. Pingback: Bat Brukseli i Banksterów – PeritusNet Info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217