Bez kategorii
Like

Sprawozdanie z pierwszych dwóch miesięcy działania

31/01/2011
318 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Pomysł Polskiej Tea Party – ruchu, który integrował by Polaków wokół konserwatywnych i wolnościowych wartości, bez względu na to jakie partie preferują, powstał pod koniec października 2010 r. Mamy przełom roku 2010/2011 r. Czas na podsumowanie naszych pierwszych działań i przedstawienie  planów na najbliższą przyszłość. Pierwsze dwa miesiące istnienia to przede wszystkim był czas w którym staraliśmy się zorganizować. Odbyły się dwa spotkania organizacyjne, wyklarowała się grupka osób, która chce konkretnie działać w ramach Polskiej Tea Party, systematycznie przybywa nam fanów na Facebooku, których jest już ponad 800. Rozpoczęły się pracę nad profesjonalną stroną internetową, która ma być gotowa na przełom stycznia i lutego, przygotowaliśmy wstępny projekt statutu (Tea Party ma być ruchem nieformalnym przy którym będzie działać stowarzyszenie – […]

0


Pomysł Polskiej Tea Party – ruchu, który integrował by Polaków wokół konserwatywnych i wolnościowych wartości, bez względu na to jakie partie preferują, powstał pod koniec października 2010 r. Mamy przełom roku 2010/2011 r. Czas na podsumowanie naszych pierwszych działań i przedstawienie  planów na najbliższą przyszłość.

Pierwsze dwa miesiące istnienia to przede wszystkim był czas w którym staraliśmy się zorganizować. Odbyły się dwa spotkania organizacyjne, wyklarowała się grupka osób, która chce konkretnie działać w ramach Polskiej Tea Party, systematycznie przybywa nam fanów na Facebooku, których jest już ponad 800. Rozpoczęły się pracę nad profesjonalną stroną internetową, która ma być gotowa na przełom stycznia i lutego, przygotowaliśmy wstępny projekt statutu (Tea Party ma być ruchem nieformalnym przy którym będzie działać stowarzyszenie – rzecz konieczna aby móc pozyskiwać fundusze, które w raz z rozwojem będą niezbędne). Prowadziliśmy rozmowy na temat poparcia z kilkoma znanymi politykami z różnych opcji i dziennikarzami. Poparcie „autorytetów” jest możliwe, ale chyba najpierw nasz ruch musi jeszcze „urosnąć”.

W tym okresie podjęliśmy się też dwóch konkretnych akcji. Pierwszą był protest „mikołajowy” przeciwko podwyzce VAT zrealizowany wspólnie ze stowarzyszeniem KoLiber. Nagrania z protestu można obejrzeć na Youtube:

Drugą lobbing na rzecz zachowania Izby Pamięci płk. Kuklińskiego.

Trwają pracę nad uruchomieniem monitoringu posłów – publikowania na stronie internetowej wyników kluczowych głosowań w sprawach którymi będzie się zajmował ruch. A przed wyborami planujemy opracowanie czegoś takiego jak latarnik wyborczy, tylko z naszymi pytaniami, takimi bardzo konkretnymi a nie na poziomie ogólnym. Przykładowo czy jeśli ktoś zostanie posłem to poparłby ustawę całkowicie zakazującą aborcji, czy poparłby bon oświatowy.

Chcemy ruszyć z akcją zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem w sprawie Jednomandatowych okręgów wyborczych. Zastanawiamy się też nad przygotowaniem projektu zmieniającego obowiązującą ustawę o przemocy w rodzinie i odrębnego projektu ustawy regulującą kwestie obecności pornografii i przemocy w przestrzeni publicznej ( w mediach, na billboardach, w kioskach ).

Planujemy uruchomić newsletter, który spinałby informacje o najciekawszych akcjach i wydarzeniach o charakterze konserwatywno-wolnościowym podejmowanym przez różne ruchy.

Tym działaniom będą towarzyszyć aktywne starania o poszerzanie bazy sympatyków i „aktywistów”, tworzenie nieformalnych struktur w różnych miastach Polski. Im będzie nas bowiem więcej, tym bardziej będziemy zyskiwać na wiarygodności, tym większe będziemy mieli przebicie, tym łatwiej będzie nam organizować różne akcje.

Pragniemy też zadbać o zaplecze eksperckie, które pozwoliłoby na merytoryczną analizę działań posłów w interesujących nas obszarach oraz na przygotowywanie własnych inicjatyw.

Polska Tea Party ma być ruchem oddolnym. Cały czas jesteśmy więc otwarci i liczymy na Wasze pomysły i inicjatywy.

0

Polska Tea Party

Polska Tea Party odwoluje sie do idei, które poruszyly serca milionów Amerykanów, tworzacych konserwatywny ruch patriotyczny Tea Party. http://www.facebook.com/PolskaTeaParty, polskateaparty(at)gmail.com, zgloszenia: http://tiny.cc/8cesi

2 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758