Komentarze dnia
Like

Sprawa rozwodowa w PiSie

07/12/2014
296 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Sprawa rozwodowa w PiSie

W końcu wyszło szydło z worka. Kancelaria Sejmu i jej formularze, nieodpowiedzialne media, przedwyborczy antypisowski spisek tudzież panowie Halicki i Sikorski są odpowiedzialnymi za wyrzucenie 3 posłów z Prawa i Sprawiedliwości. Były rzecznik partyjny twierdzi:

„Działaliśmy cały czas w zgodzie z prawem, obyczajem parlamentarnym i powszechnie przyjętymi zasadami. W żadnym z tych setek komentarzy o rzekomych wyłudzeniach, oszustwach, nadużyciach nie było słowa prawdy.”

0


 

Pan Hofman w swoim wywiadzie u dobrych znajomych z „wPoltyce” nie wspomina ani słowem o decyzji Prezesa, czyli Komitetu Politycznego tej partii o jednogłośnym głosowaniu za wyrzuceniem prominentnej trójki członków PiSu z partyjnych szeregów. Nie wspomina również ani słowem o niewykorzystanej możliwości zaprezentowania tej linii obrony przed sądem koleżeńskim. O czym wspominał zresztą rzecznik Mastalerek:

Trzej posłowie mają jeszcze możliwość odwołania się do koleżeńskiego sądu partyjnego. Będzie można złożyć wyjaśnienia”. Wyjaśnień panowie nie złożyli. Może Po Prostu nie zależało im za bardzo na członkostwie tej partii? Któż to może wiedzieć?

Pan Hofman jest nie w ciemię bity. Nie pojawia się przed kamerami narażając się na dociekliwe pytania ale konsultuje z prawnikami i parowcami komu i gdzie można wsadzić szpilkę aby odwrócić uwagę od prostych faktów: brało się grube pieniądze aby trochę zarobić. Zgodnie z OBYCZAJEM PARLAMENTARNYM  I OGÓLNIE PRZYJĘTYMI ZASADAMI. A jakie te zasady są w naszym kraju to można się przecież dowiedzieć z dziesiątków jeśli nie setek blogów na salonie24

Fakty:

„Jak ustalił reporter Radia ZET Jacek Czarnecki, politycy kupili bilety lotnicze na przelot tanimi liniami z Warszawy do Madrytu dla ośmiu osób na ponad dwa tygodnie przez otrzymaniem zgody na wyjazd samochodem i na prawie miesiąc przed pobraniem zaliczki w wysokości 19 779 zł.”.

Można jeszcze dużo czytać w wywiadzie o formularzach, nieodpowiednich oczywiście, o chronieniu żon przed tabloidami składając nieprawdziwe oświadczenia, można mówić o używaniu tzw. „skrótów myślowych” zamiast Po Prostu powiedzenia prawdy, można kłamać mówiąc, Przy czym w przypadku podróży do Madrytu de facto decyzja o skorzystaniu z samolotu zapadła w ostatniej chwili” chociaż bilety dla 8 osób zostały w Ryanair kupione miesiąc przed wylotem. Wszystko przecież można powiedzieć w swojej obronie zamydlając sprawę i próbując pozbyć się poczucia własnej odpowiedzialności.

Ja się skończy sprawa Hofmana & co szybko się nie dowiemy. Prokurator nie jest Radą Polityczną PiSu i decyzji nie wyda w ciągu 3 dni. Będzie się jeszcze działo.

Inną sprawą jest rozwód. Nie, nie ten z PiSem bo tutaj „papież” już się wypowiedział. Ale ten z własną żoną no bo właściwie to przecież żony są za wszystko odpowiedzialne! To przecież za sprawą rozrabiających w samolocie żon sprawą zainteresowali się reporterzy. No i potoczyła się kula śniegowa zmiatając „niewinnych” posłów.

Kiedy w końcu powie Hofman prawdę i przyzna się, że to wszystko przez te białogłowy? Gdyby nie one to On właśnie tłumaczył by nam dziś dlaczego PiS przegrał / wygrał (niepotrzebne skreślić) wybory i na skutek jakich to spisków ludzie nie stawiali krzyżyka tam gdzie powinni. No ale to nie pierwszy raz w Historii połowice „mężów stanu” odgrywają tak pierwszoplanową rolę. Niektórym przed laty, za takie wpadki, głowy ścinano. Na szczęście te czasy bezpowrotnie minęły J.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
lchlip

182 publikacje
12 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816