Bez kategorii
Like

Spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego Jackiem Kurskim Monachium 18.09.2011 – video

21/09/2011
373 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

W niedzielę 18 września Polonia Monachijska gościła kolejnego znakomitego gościa . Do Monachium na zaproszenie Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego przybył europoseł Jacek Kurski.

0Na spotkanie w  sali przy kościele św. Józefa przybyło wielu Polaków dla których losy ojczyzny nie są obojętne, a patriotyzm nie jest tylko hasłem na sztandarze.

Głównym tematem spotkania  były nie tylko sprawy międzynarodowo – europejskie jak to określił europoseł , ale przede wszystkim sytuacja Polski na arenie międzynarodowej.

Polityka zagraniczna, ekonomiczna czy sprawy pakietu klimatycznego znalazły swoje miejsce w wystąpieniu Jacka Kurskiego. Krytyczna  ocena polskiej prezydencji w Unii Europejskiej oraz brak efektów tej prezydencji to główne zarzuty europosła  pod adresem partii rządzącej. Grzechem głównym zdaniem gościa jest podporządkowanie tej prezydencji tylko wyborom parlamentarnym w Polsce.

Zgromadzeni mieli  wiele pytań dotyczących zamachu smoleńskiego, polityki zagranicznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz planów powyborczych Prawa i Sprawiedliwości.

Jak się w trakcie tego spotkania okazało w latach 1987-1988 Jacek Kurski spędził w Monachium cztery miesiące.

Dlatego nie mogło również zabraknąć osobistych wspomnień europosła z pobytów w Monachium a w szczególności  opowieści o spotkaniach z  przebywającym wówczas na emigracji Jackiem Kaczmarskim.

Na koniec, zgromadzeni w sali przy kościele św. Józefa mieli okazję poznać talent wokalny europosła Kurskiego.

Dla wszystkich zainteresowanych szczegółami, poniżej zamieszczam zapis video z tego spotkania .

BB

Szczególne podziękowania za organizację spotkania z europosłem Jackiem Kurskim dla Społecznego Komitetu  Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w Monachium.

 

 

NowyEkran.TV

część pierwsza

 

 

NowyEkranTV

 Część druga

 

 

 

 

oraz mały bonus

0

Bartolini Bart

Rodacy- nasz rzad stoi nad przepascia pomózmy mu zrobic krok na przód. Pomozecie?

40 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758