Bez kategorii
Like

Spółdzielczy postęp

19/01/2013
440 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

W siedzibie bialskiej firmy odzieżowej „Bialcon” powstała spółdzielnia socjalna „Progres”, pierwsze tego typu zrzeszenie w powiecie bialskim

0


 Dzięki zaangażowaniu senatora Grzegorza Biereckiego oraz

posła Adama Abramowicza spółdzielnia rozpoczyna swoją działalność w branży rękodzielniczej. Grzegorz Sacharuk, prezes „Progresu” mówi, że zatrudnienie w bialskiej spółdzielni znalazło pięć osób. – Panie będą szyć, haftować, wykonywać zlecenia na potrzeby firmy „Bialcon”. Chcemy też szukać zamówień na zewnątrz. A w przyszłości nie wykluczamy innych form działalności – zapewnia Sacharuk. Jedną z osób, która zaczyna swoją przygodę z „Progresem” jest Ewa Kijora. – Wcześniej pracowałam jako księgowa, ostatnio byłam bezrobotna. Aktualnie wykonujemy aplikacje na ubrania do ko-   lekcji „Bialconu” – powiedziała nam Kijora. Przypomnijmy, że takie jednostki działają w oparciu o ustawę z dnia 27 IV 2006 roku o spółdzielniach socjalnych (Dz. U. Nr 94,  poz. 651), przy tworzeniu której ogromny wkład ma senator Grzegorz Bierecki. To właśnie podlaski senator jako pierwszy ekspert w Polsce propagował idee spółdzielni socjalnych. – W Polsce doczekaliśmy się ponad 200 spółdzielni. Jestem pewien, że ten projekt wniesie wiele dobrego na Podlasie. W każdym razie, jestem do dyspozycji i chętnie pomogę w dalszych działaniach – zapowiedział Grzegorz Bierecki.

Spółdzielnia socjalna to forma spółdzielni pracy. Przedmiotem jej działalności jest prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa w oparciu o pracę członków w celach społecznej i zawodowej reintegracji. Spółdzielnie mają więc zwiększać szanse bezrobotnych, niepełnosprawnych i innych kategorii osób podlegających marginalizacji na zatrudnienie oraz poprawę ich sytuacji materialnej i życiowej.

 

Inne zapisy autora:

0

Grzegorz Bierecki
Grzegorz Bierecki

Blog Ruchu Poparcia Grzegorza Biereckiego; Grzegorz Bierecki - Twórca i założyciel Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w Polsce - instytucji finansowej zrzeszającej ponad 2,2 miliony gospodarstw domowych z aktywami ponad 15 miliardów zł. Posiada 20-letnie doświadczenie związane z rynkiem finansowym w Polsce. Od 11 lat jest członkiem Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU) z siedzibą w Madison (USA), a więc jednej z największych i najbardziej liczących się w świecie organizacji finansowych ze 100 krajów z aktywami ponad 1,5 biliona dolarów.

19 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816