Komentarze dnia
Like

Śpiewak. Korwin będzie przystawką w koalicji z Kaczyńskim

04/06/2014
952 Wyświetlenia
4 Komentarze
20 minut czytania
Śpiewak. Korwin będzie przystawką w koalicji z Kaczyńskim

Paweł Śpiewak” Korwin Mikke to umysłowy kibol „….”A więc PiS wygra wybory parlamentarne w 2015 roku 
i przejmie władzę? To jest prawdopodobne. Nawet jeżeli koalicjantem tej partii miałby być Janusz Korwin-Mikke. Ale Kaczyński pokazał już, że przystawki się zjada, a ludzie, których może ewentualnie wprowadzić do Sejmu Korwin-Mikke, nie będą mieli doświadczenia politycznego i w tym sensie staną się łatwi do rozgromienia. Poza tym lider Nowej Prawicy ma nieprzyjemny charakter, więc ludzie będą od niego uciekali.”…”A czy jego dobra passa przetrwa rok? Będzie teraz częściej bywał w mediach i może zrazić do siebie ludzi dziwacznymi opiniami.

0


Nie sądzę. Raczej będziemy mieli do czynienia z powtórką z historii Andrzeja Leppera. Im bardziej media go krytykowały, tym bardziej jego obrońcy utwierdzali się w przekonaniu, że to wartościowy polityk. Ten mechanizm wyznawczy, który działał w Samoobronie, zadziała też w kręgu Korwin-Mikkego. Już w tych wyborach podczas zbierania funduszy na kampanię było widać, że sympatycy Nowej Prawicy są gotowi do daleko idących poświęceń, byle tylko ich wódz wygrał.Czy ewentualne rządy PiS i Nowej Prawicy będą katastrofą dla Polski?
Byłbym tu ostrożny w ocenie. Wśród inteligencji panuje histeria, że jak PiS dojdzie do władzy, to będą się działy straszne rzeczy. Ja w to nie wierzę”….”Może sukces wyborczy Korwin-Mikkego to jest wynik tego braku reprezentacji? Na Korwin-Mikkego głosowali głównie ludzie młodzi z wykształceniem minimum średnim, a więc niezachowujący się odruchowo. Dlatego uważam, że wynik wyborczy Nowej Prawicy jest formą protestu przeciwko obecnym partiom. Ale tych wyborców przyciągnęła też potrzeba ideologii. Bo Korwin-Mikke prezentuje silną, agresywną ideologię. To jest umysłowy kibol, który serwuje ludziom potwornie prostacki przekaz, mocno faszyzujący, z elementami siły. Jest to atrakcyjne dla ludzi wkurzonych na wszystko, a ich liczba stale rośnie. U Korwina otrzymują proste odpowiedzi na swoje pytania.„…..”Jak to możliwe, że ludzi pociąga silna ideologia, skoro od lat głosują na PO, która jest wyzuta z wartości ideowych? Właśnie dlatego. W PO są ludzie od Danuty Hübner po Romana Giertycha, a więc prawie każdy może się w niej zmieścić. A ci, którzy tego nie akceptują, mają teraz Nową Prawicę i jej lidera, który ku radości wielu wyborców jest taką bardziej chamską wersją Janusza Palikota. Przy Korwin-Mikkem każdy inny polityk wygląda jak uosobienie powagi i rzeczowości. Zyskuje na tym głównie PiS, bo Jarosław Kaczyński jawi się na tym tle jako centrysta. Ale prawdziwym problemem jest kontekst europejski, bo partie eurosceptyczne wygrały te wybory. To jest nowa jakość w PE, a Korwin- Mikke jest znakiem nowego czasu.„…””Plus Minus” – magazyn „Rzeczpospolitej” – napisał o mnie, że należę rzekomo do kabalistów (kompletna bzdura, autor artykułu nie ma pojęcia, czym jest Kabała „…”Nie boi się pan niekompetencji PiS-owskich kadr? Niektórzy mają takie obawy, ale powszechnie wiadomo, że PiS szuka kandydata na ministra finansów wśród prezesów banków. „….”Bo teraz nie mam poczucia, że w polityce ktoś dba o moje interesy, np. o dobry poziom ochrony zdrowia, skoro na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu muszę czekać dwa, trzy tygodnie. Jako pracownik naukowy mam poczucie, że sposób reformowania szkół wyższych jest absolutnie katastrofalny. Albo inny przykład – mojej sześcioletniej wnuczki nie przyjmują do pierwszej klasy, bo urodziła się we wrześniu, a nie w czerwcu. To jest absurdalne. Czasami mam wrażenie, że gdyby żadnego rządu nie było, to życie toczyłoby się tak samo. „….”Europa poszła daleko na drodze do integracji, a elity, które to zaprojektowały, oderwały się od obywateli. Tak samo było w Polsce podczas transformacji – elity solidarnościowe miały wizję tego, dokąd zmierzamy, a ludzie widzieli wyłącznie rosnące bezrobocie. I w rezultacie SLD wygrywał wybory.Ale wytyczonego kierunku nie zmieniał. A Oczywiście. I w Europie będzie tak samo.”..”rozmawiał Eliza Olczyk ….(źródło)

„Prawie 300 osób od 3 w nocy stało w kolejce W Brzegu, żeby zarejestrować się do okulisty, w ramach kasy chorych. Pacjentów zapisywano na drugie półrocze bieżącego roku. NFZ żąda od placówki wyjaśnień, a chorzy mówią tylko: To skandal! „…(źródło )

„Konrad Kołodziejski Zabobon w czasach racjonalizmu '…”Nowoczesność z jej kultem wiedzy i rozumu znika nam w oczach. Niegdysiejsi liberalni racjonaliści tak żarliwie zwalczający Kościół za szerzenie przesądów religijnych, tak straszący powrotem do średniowiecza z zadziwiającą przychylnością odnoszą się dziś do lewitujących talerzyków i leśnych guseł. Janusz Palikot widywany był za to z czerwoną nitką kabalistów oplecioną na przegubie ręki. Bliższa analiza zdjęcia wykazała wprawdzie, że jest to raczej czerwony pasek od zegarka, ale niewykluczone, że tak wygląda zegarek kabalisty. Czerwone nitki noszą też polskie celebrytki przewijające się na łamach pism dla gospodyń domowych. Przykład dała im Madonna.Trudno powiedzieć, czy pod wpływem Madonny znalazł się również prof. Paweł Śpiewak, znany i ceniony socjolog, onegdaj poseł, bo i on nie ukrywa nitki na ręku. Nitka ta – jak można się dowiedzieć ze strony kabalistów – „używana jest jako ochrona przed Złym Okiem, które ma ogromną negatywną moc. Odnosi się do wrogich, negatywnych spojrzeń, które czasem kierowane są w naszym kierunku przez otaczających nas ludzi. Zazdrosne oczy i złe spojrzenia wpływają na nas, uniemożliwiając nam realizację naszego pełnego potencjału w każdym aspekcie życia”.Jeśli więc szanowany profesor uniwersytetu odczuwa potrzebę „aktywowania tarczy ochronnej” przed złymi mocami, to jak tu nie uwierzyć tym, których nawiedzają zjawy.”…(źródło )

„Naukowcy nauczyli się kasować i przywracać wspomnienia. Wiedza ta przyda się w leczeniu alzheimera. Może też pomóc ofiarom przestępstw „…(źródło )

Po skandalicznym, dwuletnim opóźnieniu otwarcia nowego lotniska w Berlinie, niemieckie media ujawniają kolejne skandale – tym razem korupcyjne i domagają się dymisji szefa spółki, która jest właścicielem portu lotniczego oraz nadburmistrza Berlina, który spółkę nadzoruje.Lotnisko Berlin Brandenburg (BER) miało być chlubą niemieckiej stolicy, a stało się symbolem chaosu, nieudolności oraz fuszerki. Teraz także symbolem korupcji.”…(źródło )

————–
Mój komentarz

Paweł Śpiewak „Czasami mam wrażenie, że gdyby żadnego rządu nie było, to życie toczyłoby się tak samo. „…”Europa poszła daleko na drodze do integracji, a elity, które to zaprojektowały, oderwały się od obywateli. Tak samo było w Polsce podczas transformacji – elity solidarnościowe miały wizję tego, dokąd zmierzamy, a ludzie widzieli wyłącznie rosnące bezrobocie. I w rezultacie SLD wygrywał wybory.Ale wytyczonego kierunku nie zmieniał. Oczywiście. I w Europie będzie tak samo”.
……………..

Czy racje ma Śpiewak ,że dojdzie do koalicji Kaczyńskiego z Korwinem Mikke , i czy rzeczywiście Kaczyński sprowadzi Korwian Mikke i jego posłów do roli przystawki .

Niepokoi mnie ogromna kampania reklamowa , jaka zrobiły Korwinowi Mikke media reżimowe . To powinno zastanowić Korwin Mike nie ma żadnych wyrobionych , sprawnych , pewnych ideowo i nie sprzedajnych ludzi wokół siebie . Jedne z jego najbliższych współpracowników i liderów Kongresu nowej Prawicy jest od chyba dwudziestu lat …bezrobotny. Korwin Mikke ma poważny problem psychiczny jakim choroba narcyzmu i podstawową cechą działaczy tej partii musi być uwielbienie dla wodza . Kandydatów na posłów , czyli tych ,którzy posłami zostaną z poznamy w ostatniej chwili i namaści ich sam wódz .Będą to raczej na pewno ostatnie wybory Korwin Mikke , gdyż w następnych będzie miał prawi osiemdziesiąt lat Struktura .partii i regulamin jest skonstruowany tak ,że wystarczy dwóch agentów ulokowanych koło Korwin Mikke , aby ustawić cały skład osobowy posłów KNP , a po odsunięciu się Korwina Mikke z polityki będzie można kontrolować całkiem już silną parte prawicową . O tym że coś się złego dzieje wokół Korwin Mikke ,że staje się on przedmiotem manipulacji najlepiej świadczy poparcie jakie Korwin Mikke udzielił oligarchiom i koncernom zachodnim posiadającym OFE . Do tego Korwin Mikke sprzeciwia się pozbawieniu oligarchów ich władzy politycznej poprzez uderzenie podatkami w ich koncerny,a także w interesie koncernów chce utrzymać VAT i podnieść jego wysokość , co pozwoli urzędom skarbowym dalej maltretować kontrolami Polaków i wyniszczać ich finansowo .

I zapewniam państwa ,że dziwne z pozoru poglądy Korwin Mikke dotyczą niezwykle istotnych spraw , kluczowych dla likwidacji ustroju socjalistycznego kwestii . Dzięki gigantycznemu propagandowemu wsparciu Korwina Mikke uderzono w Ruch Narodowy , który w innej sytuacji przejąłby sporą cześć elektoraty antysystemowego . Wsparcie jaki Korwin Mikke otrzymał od socjalistycznych mediów pozwala podejrzewać ,że mamy do czynienia z misterną operacją przejęcia kontroli nad anysystemowym elektoratem , a w szczególności nad jego wolnorynkowym segmentem .

Wolałbym się pomylić , wolałby, aby Korwin Mikke stworzył silny zespół , który byłby w stanie przeprowadzić ograniczanie socjalistycznego państwa . Tym bardziej że system się wali , co dostrzega nawet Śpiewak ,. Służba zdrowia umiera , a urzędnicy , a nie rodzice decydują o losie dzieci .

Dla przestrogi przypomnę sprawę Giertycha, który jak sam się przyznał była popychadłem Tuska w rządzie Kaczyńskiego . Analogia ta nie dotyczy Korwina, ale z pewnością będzie dotyczyć jego posłów na Sejm .

Giertych ” Część Polaków zawsze tęskniła za silną władzą. Raz mniej, raz bardziej.Takim momentem był 2006 r., stąd wzięła się moja bliska współpraca z PO, z Donaldem Tuskiem. Myśmy wtedy obalili próbę konstytucyjnego zamachu stanu, który robił Lech z Jarosławem Kaczyńskim.”…..”Akurat. Wróćmy do tego konstytucyjnego zamach stanu, co to było?
Próba doprowadzenia do zmiany władzy przy wykorzystaniu konstytucyjnych instrumentów, ale wbrew duchowi prawa. PiS próbował na początku 2006 r. doprowadzić do przyspieszonych wyborów, grając terminami ustawy budżetowej.Nawiasem mówiąc, orędownikiem tej próby był mój przyjaciel Michał Kamiński. Pięć klubów się temu sprzeciwiało: PO, SLD, Samoobrona, PSL i my.Myśmy wtedy okupowali salę posiedzeń w Sejmie, dyżury mieliśmy, bo baliśmy się, że zamkną ją na klucz. Myśmy mieli już dogadanego nowego marszałka, Bronisława Komorowskiego, miał być przegłosowany przez 300 posłów, ale trochę wbrew procedurze..”…..”Wszystko w panice przed wyborami.– Tak, nie ukrywam.PiS miał wtedy w sondażach pod 50 proc. Myśmy wszyscy wiedzieli, że po wyborach mieliby większość w Senacie i w Sejmie. Przy prezydencie Lechu Kaczyńskim oznaczało to władzę totalną.”……”Kiedy się panu tak przestawiło, że PiS to wróg?– Nigdy nie byłem sojusznikiem PiS. To ja doprowadziłem jego rząd do upadku.Był pan jego koalicjantem.
W 2005 r. byłem pewien, że będzie PO-PiS, a my będziemy budować opozycję i czekać na swój czas.Gdy Donald, pamiętam ten Konwent Seniorów, przyszedł i powiedział, że nie wchodzi do rządu i będą tylko pozorować koalicyjne rozmowy, to mi się świat zachwiał. Miałem pomysł, żeprzerobię partię na bardziej konserwatywno-liberalną, będziemy atakować od strony opozycji.Jak mi to Donald powiedział, powstało pytanie – co dalej z Ligą. Wszyscy pchali nas do rządu. Miałem rozłam wewnętrzny, który doprowadził do wyjścia sześciu posłów i groził dalszym odchodzeniem.Wtedy zrozumiałem, że Liga to trup. Byłem przed dylematem:albo wejdę w koalicję i będę czekał, albo mnie załatwią. Moja cała strategia od wejścia do rządu sprowadzała się do tego, żeby być pupilem Kaczyńskiego, żeby zapomniał wszystko to, co było, te walki. A to dlatego, że uważałem, że Kaczyński będzie chciał nas zabić, a miał prokuraturę, Ziobrę, miał wszystko.I moja jedyna nadzieja była w tym, że dojdzie do kryzysu, zanim mnie rozwali.Rozwali?– To znaczy aresztuje. „…”Rzeczywiście, czasem wchodził pan w konflikt z PiS, np. z Kluzik-Rostkowską.
– Ale wszystko z prawej strony,żeby przekonać Jarosława, że moje porozumienie z PO jest niemożliwe. Bez przerwymi zarzucał, że ja mam kontakty z Tuskiem...I słusznie zarzucał.
– Nie dało się ukryć.Wyszło, że Tusk był u mnie w domu. A to od razu lądowało na biurku u Jarka.I w związku z tym ja musiałem obchodzić go od prawej strony, żeby miał pewność, że niemożliwe jest porozumienie z PO Zostawmy to. Mówię o strategii partii. Żeby zejść z linii strzału. W czerwcu 2007 r. wszystko się ważyło.Miałem w PiS człowieka, któremu do dziś jestem wdzięczny, w komitecie politycznym, wiedziałem, co oni myślą, nie byłem głuchy, dokładnie wiedziałem, co rozważa Kaczyński. Słynny kret? On nadal tam jest? Nie powiem kto, ale nie był to ani Michał Kamiński, ani Adam Bielan, a raczej ktoś, kto ich w tym czasie bardzo zwalczał. I dokładnie wiedziałem, gdzie będą uderzać. Więc w czerwcu 2007 r. już prawie była decyzja, że to my idziemy pod nóż, był przeciek, że będą zatrzymywać Wierzejskiego. Ale pogadałem z Ziobrą i zasugerowałem mu, że są ciekawsze tematy. Krótko mówiąc, Ziobro się przekonał, że lepiej Jarka przekonać do drugiego frontu, czyli ataku na Samoobronę.Jak pan przekonał Ziobrę?
– To moja tajemnica.I gdy Jarosław rzucił się na Leppera, dla mnie to był po prostu moment, w którym powiedziałem: „Teraz albo nigdy”. Albo go załatwię, albo mnie wsadzi do więzienia, taka była alternatywa. Ja już wiedziałem, że prokuraturę mają całkowicie podporządkowaną, na telefon.
Pamiętam, jak byłem przesłuchiwany w aferze gruntowej i pani prokurator okręgowa, która mnie wezwała jeszcze jako posła pod groźbą doprowadzenia, przesłuchując mnie, co chwila dzwoniła: – Tak, panie ministrze, tak, panie ministrze. Totalnie mieli podporządkowane też służby.”.. …(więcej )

video Brzeg: 200 osób czekało w kolejce do okulisty
video Grzegorz Braun zdejmuje demokracji kalesony!

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
Rozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „

Rozpocząłem pisanie VI rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758