Bez kategorii
Like

Sowiecki agent Jaruzelski jako „Homo sovieticus militaris”

29/03/2012
536 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Sowiecki agent Jaruzelski: Człowiek, który doczołgał się do władzy za pomocą węchu, znajdując na każdym etapie odpowiedniego pana. Za pomocą powiązań z pajęczyną wojskowych służb wywiadowczych, takich jak GRU, Smiersz czy Informacja Wojskowa.

0


 

Sowiecki agent Jaruzelski jako "Homo sovieticus militaris"Aby lepiej zrozumieć dlaczego Jaruzelski wprowadził stan wojenny, nie wystarczy znać historii jego powiązań z pajęczyną wojskowych służb wywiadowczych, takich jak GRU, Smiersz czy Informacja Wojskowa. Trzeba choć trochę przyjrzeć się jego osobowości, a ta jest raczej nieskomplikowana.

 

Mówimy o homo sovieticus militarus, a więc personie produkowanej i klonowanej przez kolonializm sowiecki na masową skalę. Że zacytujemy Aleksandra Kwaśniewskiego: "Był mistrzem działań pozornych. Zwykle tak się ustawiał, by unikać podejmowania decyzji. Zawsze był tam, gdzie najspokojniej. Chyba to głównie wyniosło go na szczyty władzy. Był 'bezpiecznie’ nijaki. A przy tym był kunktatorem. Jest to więc schemat człowieka, jakich wiele wokół nas, człowieka, który doczołga się do władzy za pomocą węchu, znajdując na danym etapie kariery odpowiedniego pana." 

Paweł Zyzak, historyk, publicysta, autor "Gorszy niż faszysta"

 

 

Wojciech Jaruzelski – z nominacji zbrodniarzy z sowieckiego Kremla: generał tzw. Ludowego Wojska Polskiego, wieloletni minister obrony PRL, a w końcu premier i prezydent PRL oraz współtwórca stanu wojennego odpowiedzialny za mordowanie polskich patriotów. Jaruzelski był później także  współtwórcą SB-eckiego cyrku nazwanego "okrągły stół".

 

W czasie tego medialnego show zwanego "okrągły stół" uzgodniono przekazanie przez komunistów władzy w PRL agenturze SB, która miała zagwarantować nomenklaturze z sowieckiej partii komunistycznej zwanej PZPR bezkarną grabież oraz przejęcie majątku państwa.Podejmując się napisania książki o Wojciechu Jaruzelskim, Lech Kowalski sięgnął do samego źródła, czyli archiwów wojskowych LWP. Obraz, jaki się z nich wyłonił jest zupełnie inny niż ten, jaki latami był utrwalany przez zsowietyzownych hagiografów Jaruzelskiego.

 

Wiele argumentów podawanych w obronie decyzji agenta Jaruzelskiego okazało się nieprawdą. Analiza zebranych materiałów rysuje prawdziwy przebieg kariery Jaruzelskiego w armii – od szlaku bojowego na Berlin, przez polowanie na działaczy ruchów antykomunistycznych, walkę z Kościołem katolickim i antysemickie czystki w armii — po krew przelaną podczas stanu wojennego.

 

Książka jednocześnie podważa rozpowszechniane przez postsowiecką propagandę przekonanie o wybitnym talencie dowódczym Jaruzelskiego ukazując, jak za wszelką cenę dążył do realizowania wszystkich zbrodniczych wytycznych komunistycznych przywódców sowieckich."Jaruzelski. Generał ze skazą" to zapis wojskowej i politycznej drogi sowieckiego agenta Jaruzelskiego na sam szczyt władzy w PRL, gdzie rządził jako sowiecki namiestnik. Ceną, jaką przyszło zapłacić Polakom i Polsce za decyzje tego sowieckiego zbrodniarza w mundurze polskiego generała — było także wydanie setek miliardów dolarów na potrzebne jedynie sowieckim zbrodniarzom zbrojenia mające wspomagać zbrodniczy atak armii sowieckiej na Europę Zachodnią.Jest to biografia prawdziwa."Jaruzelski Wallenrodem nie był — trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Jaruzelski był oficerem w służbie imperium sowieckiego od lat młodości do emerytury." 

Norman Davies, autor m.in. "Bożego igrzyska"

 

"Odkrywane wciąż nowe fakty ze skrzętnie fałszowanego życiorysu Jaruzelskiego jedynie potwierdzają i uzupełniają główne tezy książki płk. Kowalskiego." 

dr hab. Sławomir Cenckiewicz, autor "Długie ramię Moskwy"

 


Zob, także:

— Cenckiewicz o zdrajcach z sowieckich służb: Informacji Wojskowej, Zarządu II Sztabu Gen. LWP, WSW i WSI — "Można ich pokonać"

 

— Sławomir Cenckiewicz o WSI, sowieckich i komunistycznych zbrodniarzach w PRL oraz o swojej książce "Długie ramię Moskwy"

 

Film dokumentalny opowiadający historię tworzenia się III RP z jej patologiami

Rok 1979. Jan Paweł II: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi". Film dokumentalny opowiadający historię tworzenia się III RP, 
jej zrębów instytucjonalnych, ustrojowych i gospodarczych.


 Grzegorz Braun – Historia i film   Rozmowy niedokończone — TV Trwam

 

Inne zapisy autora:

0

Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758