BIZNES
Like

Sondaże, ach sondaże, sympatią Was nie darze ale…

26/05/2013
804 Wyświetlenia
7 Komentarze
4 minut czytania
Sondaże, ach sondaże, sympatią Was nie darze ale…

Wszystko zaczyna się od pytania a pytanie zaczyna się od założenia, że osoba ankietowana odpowie na to pytanie sposób przemyślany, zgodny z własnymi przekonaniami i wiedzą oraz odpowiedź będzie przemyślana w tym danym momencie prowadzenia sondażu.

0


Wszyscy znamy ostatnie sondaże, w których ewidentnie PiS króluje. Z tym wynikiem w pełni się zgadzam, ma mnóstwo uzasadnień i w logiczny sposób można wyciągnąć wnioski, że Prawo i Sprawiedliwość może pochwalić się największą grupą czynnych wyborców. Część zwolenników PO nie pójdzie na wybory z prostej wygody życia, część ich byłych wyborców zagłosuje zapewne na pomniejsze Partie ale też duża część po prostu zagłosuje na PiS chociażby z powodu zwyczajnej zdrady ich przez PO.

Ongiś żyłą w opinii publicznej opinia, że część wyborców PiS w sondażach nie przyznaje się, iż będzie głosować na tą partię. Teraz sytuacja jest zgoła odwrotna i jeszcze bardziej dobitna. Część wyborców PO wstydzi się przyznać do dalszego sympatyzowania z tą frakcją a część po prostu ze wstydu przed samymi sobą po prostu nie pójdzie do wyborów wcale.

PO nosi potężną, wielce ważącą, kulę u nogi. I nie jest to wcale Donald Tusk, który chyba się już szykuje na opuszczenia okrętu zwanego Polska. Ową kulą u nogi, właściwie obydwu nóg PO jest to co już zrobili i ciągnie się dalej oraz to co mają zrobić i już unosi się na tym powiedzmy fetor. Np. Pani Minister(ra) Mucha. Wszyscy wiemy, że chodziło o ładną buźkę na Euro 2012. Ok to się da zrozumieć ale do tego potrzebne było duże merytoryczne zaplecze a nie pozostawienie wszystkiego na łaskę kogoś bez kompetencji. Dalej wymieniać można zakończenie bardzo dobrego programu dopłat do pożyczek mieszkaniowych Rodzina na Swoim. Program miał być zastąpiony systemem dopłat do wkładu własnego pod nazwą Mieszkanie dla Młodych MDM. Właściwie można by tu się bardziej zagłębić bo to istotne. Uogólnię: wpierw każe się bankom aby te wymagały od klientów co najmniej 10%. 10% to bariera nie do pokonania do większości młodych osób. I tu rząd ma pomóc w uzyskaniu kredytu w banku, pomóc w tym co wpierw sam utrudnił. Dopłaty MDM to właśnie dopłata tych brakujących 10% do wkładu własnego. Ale mało tego, jak donoszą kredyty-chwilowki (pracownicy firmy o tej nazwie) mimo wielkich sprzeciwów dopłaty obejmą tylko i wyłącznie nowe deweloperskie mieszkania a te znajdują się tylko w dużych miastach w mniej więcej tylko połowie powiatów. Tak więc chcąc mieć kredyty hipoteczne z dopłata połowa osób potencjalnie objętych dofinansowaniem będzie musiała wyjeżdżać bardzo daleko, pozostawiać swoje rodziny na wsiach mniejszych miasteczkach i kupować drogie mieszkania deweloperskie bo rząd nie pozostawia wyboru.

Kombinacje z finansami prywatnymi dobrze wychodzą w Tuskolandzie. Dopuszczanie do rynku banku z ofertą parabankową czyli pożyczka bez BIK-u dla tych, co nie spłacili innych kredytów oferowana za zgodą KNF to wyraźny sygnał, że faktycznie liczy się tylko duży biznes a oszustwa kiedy są legalne i składają się na PKB są czymś dobrym. Obywatel

Analitycy coraz głośniej mówią, że kolejne wybory bezsprzecznie wygra partia Jarosława Kaczyńskiego. Jedynym ratunkiem dla tonącego okrętu PO zdaje się trójkoalicja z SLD i PSL i ewentualnie z Ruchem Palikota. Taka koalicja ma szansę przetrwać tylko parę miesięcy z powodu własnych, sprzecznych z Tuskowymi, interesów.

 

Inne zapisy autora:

0

Mizuho
Mizuho https://3obieg.pl

8 publikacje
7 komentarze
 

 1. Wiem z kontaktów prywatnych, że do wyborów nie pójdą (na dzień dzisiejszy) nie tylko rozczarowani PO, lub jeśli pójdą to głosować na kogoś nowego, ale także wielu zwolenników SLD dla których odejście pieszczoszka Kalisza i brak Kwacha jest nie do przyjęcia.

  0
 2. Sondaże sondażami, ale jak długo otwarty będzie medialny parasol nad obecną władzą i jak długo media będą krytykować opozycję nie dostrzegając słonia w składzie porcelany, tak długo szanse na realne zmiany na polskiej scenie politycznej są znikome. Jak to ujął Jan Hartman: “Tusku, musisz, obiecaj k… ludziom lody albo co” (czy coś w tym stylu).

  Cóż, pożyjemy – zobaczymy.

  0
 3. Całkiem trafny artykuł – mając też na uwadze, gdzie doszło do referendów w miejscowościach gdzie PO miało większość i po głosowaniu stracili stanowisko burmistrza miasta (np Elbląg). W Warszawie stanowisko HGW jest też zagrożone

  0
 4. Jest w ogóle ciekawe jakie decyzje podejmie naród gdy mu się da możliwoś wypowiadać bezpośrednio

  0
 5. Nie jest tak źle w PiS – owskim światku. Jarkacz swoje, a fajterzy parlamentarni swoje.
  „W poniedziałek 27 maja br. w Warszawie pod Ministerstwem Sprawiedliwości o godz. 15.15 odbędzie się konferencja prasowa rapera Andrzeja”Żuroma” Żuromskiego “założyciela Akcji Stop Pomówieniom i współzałożyciela Ruchu Niepokonani 2012
  (obraz sprawy pod tym linkiem) http://www.petycjeonline.com/stoppomowieniom 

  pt.:„Aresztujcie mnie, albo uniewinnijcie !!!”

  zmieleni jaworski

  W konferencji wezmą udział dodatkowo min: Andrzej Jaworski Poseł na Sejm RP, Paweł Kukiz lider inicjatywy Zmieleni.pl i Platformy Oburzonych.

  0
 6. “Sondaże, ach sondaże” pobożne życzenia polityków , o przepraszam robione dla polityków nie mające nic wspólnego z sytuacja rzeczywistego poparcia.To takie sprytne urabianie publiki pod wybory oczywiście nie będącymi demokratycznymi w państwie o demokracji wadliwej .
  Jarmarczny” fashion show” na politycznym ringu mający cele marketingowe pokazując dobitnie sztuczny podział kraju .A ja wam powiem ze największa zaobserwowaną i to prawdziwa grupa ludzi jest elektorat nie chodzący na żadne wyborcze kuglarskie przedstawienia polityczne .
  To elektorat Mający Wszystko w Dupie .To czemu się tej grupy na duże D nie uwzględnia ?

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816