Artykuły redakcyjne
Like

Solidarni po EUropejsku

14/06/2017
875 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Solidarni po EUropejsku

Jak u Orwella – są równi i równiejsi.

0


Komisja Europejska wszczyna postępowanie między innymi wobec Polski w związku z nieprzyjmowaniem „kwot” uchodźców. Przypomnijmy zatem, że brak zgody na przesiedlenia uzasadniany jest niemożnością weryfikacji tożsamości „uchodźców” i związanego z tym potencjalnego zagrożenia „incydentami” terrorystycznymi.

Wbrew pozorom jest to całkowicie zgodne z pojęciem solidarności i wartości europejskich, prezentowanych przez samych unijnych biurokratów.

Polskie władze są tak samo solidarne w kwestii „uchodźców”, jak Komisja Europejska jest solidarna z Polską i państwami bałtyckimi przyjmując niekorzystne warunki negocjacji z Rosją na temat Nord Stream 2.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1775299,KE-przyjela-niekorzystny-dla-Polski-mandat-do-negocjacji-z-Rosja-na-temat-Nord-Stream-2-Przerzuca-odpowiedzialnosc-na-inne-kraje

Ba, polskie władze powołując się na potencjalne zagrożenie zamachami, robią dokładnie to samo, co europosłowie: „Eurodeputowani boją się zamachu terrorystycznego i ze względów bezpieczeństwa zastanawiają się nad zburzeniem obecnej siedziby PE i wybudowaniem nowej. Koszt: pół miliarda euro z kieszeni europejskich podatników…”

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/aktualnosci/news-siedziba-pe-do-wyburzenia-europoslowie-kwestionuja-bezpiecze,nId,2405631

Jak to było? „Trzeba zburzyć Bastylię, zanim się ją zbuduje na nowo”?

A skoro we wstępie nawiązałem do Orwella i jego „Roku 1984”, to może towarzysze komisarze i europosły przypomną ludowi utrzymującemu to towarzystwo, które to zwierzątka u Orwella były „równiejsze”? I dlaczego?

Inne zapisy autora:

0

Michał Nawrocki
Michał Nawrocki https://www.3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816