Bez kategorii
Like

Solidarna Polska o autostradach, paraolimpiadzie, transmisji TVP

11/09/2012
377 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Komunikaty prasowe z dzisiejszych konferencji Solidarnej Polski

0


 

Konferencja prasowa – 1. Pierwsze czytanie projektu Solidarnej Polski o bezpłatnych autostradach.

 

Solidarna Polska opowiada się za przywróceniem bezpłatnych autostrad. Autostrady są elementem każdego nowoczesnego państwa. Warto przytoczyć tutaj przykład naszego zachodniego sąsiada- Niemiec gdzie są podstawą narodowej gospodarki. To drogi najbezpieczniejsze pod względem konstrukcyjnym. Wypadków jest tam zdecydowanie mniej niż na innych drogach. Istniejące na autostradach bramki do uiszczania opłat utrudniają przyjazd karetek pogotowia w wypadku potrzeby ratowania ludzkiego życia. W wypadku wprowadzenia na danym odcinku opłat ruch przenosi się na drogi lokalne co skutkuje ich niszczeniem i jednocześnie obciąża samorządy kosztem ich remontu. Bezpłatne autostrady wspomagają także rozwój gospodarczy. Zdaniem Solidarnej Polski autostrada nie jest dobrem ekskluzywnym i powinna być dostępna dla wszystkich.

 

Konferencja prasowa – 2. Wniosek o wyrównanie nagród dla Paraolimpijczyków

 

Nasi paraolimpijczycy zajęli 9 miejsce w klasyfikacji medalowej. Wynik 36 medali budzi szacunek, zwłaszcza że jest ponad 3-krotne lepszych on sportowców pełnosprawnych. Solidarna Polska jest zaniepokojona nierównomiernym traktowaniem sportowców pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Oburza nas fakt że Polska jako jedyny kraj w Europie nie prowadziła transmisji z Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Naszym zdaniem Telewizja  Polska w tym wypadku nie wywiązała się ze swojej misji programowej. Jej obowiązkiem jest pokazywanie ważnych dla Polaków wydarzeń sportowych. Zdaniem Solidarnej Polski karygodne są olbrzymie dysproporcje w wysokości nagród finansowych za medale. Solidarna Polska dostrzega, że kwoty gratyfikacji zostały sformułowane na niekorzyść sportowców niepełnosprawnych. Apelujemy do premiera by zadbał o zgodne z konstytucją traktowanie polskich sportowców.

 

Konferencja prasowa – 3. Brak transmisji el. MŚ w piłce nożnej

 

Opowiadamy się za bezpłatnym dostępem do transmisji z ważnych wydarzeń sportowych w polskiej telewizji. Solidarna Polska uważa, że transmitowanie meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w systemie PPV, które można swobodnie tłumaczyć jako „płać i płacz”, jest niezgodne z ramami misji programowej wykonywanej przez TVP. Polscy kibice zasłużyli na możliwość obserwowania swoich reprezentantów. Uważamy że słabe wyniki Kadry podczas Euro 2012 nie są winą kibiców. Natomiast sądzimy, że wprowadzenie opłaty za oglądanie tak ważnego wydarzenia jest karaniem niewinnych kibiców. Według Solidarnej Polski system PPV nie powinien obowiązywać podczas transmisji wydarzeń z udziałem kadry narodowej.  

0

Solidarna Polska

Oficjalny blog polityczny partii Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro

19 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758