Bez kategorii
Like

SOCJALIZM ZRUJNUJE NAWET AMERYKĘ

03/01/2013
443 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Kobieta potrafi podobno uczynić z mężczyzny milionera. Pod warunkiem, że wcześniej był miliarderem. Co potrafi uczynić socjalizm z Ameryką???

0


Amerykanie, walcząc z fiskalnym clifem,  szukają oszczędności budżetowych. A tymczasem z raportu przygotowanego przez  Congressional Research Service (CRS) wynika, że prawie dwa i pół tysiąca z tych, którzy w 2009 roku pobierali zasiłek dla bezrobotnych, żyło w gospodarstwach domowych o rocznym dochodzie przekraczającym milion dolarów!!!  Co prawda to tylko 0,02% z 11,3 mln amerykańskich podatników, którzy zgłosili wówczas dochód z racji korzystania z ubezpieczenia dla bezrobotnych, ale absurd pozostaje absurdem.  Takich, którzy korzystają z zasiłku, choć dochód w ich rodzinach przekraczał 100 tys. rocznie USD było prawie milion! 

18 gospodarstw domowych, których dochód przekraczał 10 mln USD, pobrało świadczenia o średniej wysokości 12.333 dolarów. 74 gospodarstw, które deklarowały dochód między 5 mln a 10 mln dolarów, otrzymało świadczenia w wysokości 18.351 dolarów. Średnio osoba bezrobotna z rodziny o dochodzie przekraczającym 1 mln dolarów, przez około 37 tygodni pobierała świadczenia na kwotę 11.113 dolarów.
 
W większości stanów USA prawo do pobierania świadczeń dla bezrobotnych przysługuje przez 26 tygodni. Niedawno Kongres wydłużył ten okres do 99 tygodni!!!
 
W grudniu ubiegłego roku Izba Reprezentantów przyjęła ustawę autorstwa republikańskiego kongresmena z Michigan, Dave’a Campa, zgodnie z którą indywidualny podatnik uzyskujący dochód ponad 1 mln USD, lub członek gospodarstwa domowego o dochodzie ponad 2 mln USD, zapłaci podatek w wysokości 100% od uzyskanego świadczenia. To znaczy najpierw mu wypłacą, a potem zabiorą. Od wypłacania i zabierania są inne urzędy i inni urzędnicy więc bezrobocie się nie zwiększy.
 
Kobieta potrafi podobno uczynić z mężczyzny milionera. Pod warunkiem, że wcześniej był miliarderem. Co potrafi uczynić socjalizm z Ameryką???
0

Robert Gwiazdowski

120 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758