Komentarze dnia
Like

Socjaliści Obamy dali łupnia epigonom Ameryki

17/10/2013
682 Wyświetlenia
0 Komentarze
16 minut czytania
Socjaliści Obamy dali łupnia epigonom Ameryki

Jerzy Urban „Dzieci są winne pedofilii bo prowokują (…). Istnieją wyuzdane 6-latki. Im to sprawia przyjemność, oczywiście jeśli nie wiąże się z przemocą bo nikt nie lubi na sobie przemocy, chyba, że jest masochistą. Ale tak to jest przyjemność dla dzieci i pedofil jest przyjemnym wujkiem. „…( źródło )

0


 

 

Daleki Wschód, zwłaszcza Chiny, to  – „miejsce skąd widać jutro”.  I nie chodzi tu o strefy czasowe. Skala i tempo przemian, gospodarczych, cywilizacyjnych, obyczajowych –  zapierają nam, Europejczykom dech w piersiach „….”Patrząc na to, co się dzieje w Chinach, o Europie można powiedzieć – to „miejsce skąd widać wczoraj”. „….”jeśli idzie o rynek pracy, to Europa jest dziś dla Chin „ubogą krewną „….”liczba chińskich studentów o ciągu ostatnich lat po prostu katapultowała! „….(źródło )

 

Senator USA Ron Paul „Główną przeszkodą utrudniającą dokonanie prawdziwej przemiany w Waszyngtonie jest opór przed przyznaniem, że kraj zbankrutował. „…”Wedle konwencjonalnych kryteriów moja przerywana kariera kongresmana, trwająca od 1976 do 2012 roku, przyniosła niewielkie rezultaty. Żadnych ustaw, żadnych budynków rządowych ani autostrad — i dzięki Bogu za to! Pomimo moich starań rząd rozrastał się w tempie wykładniczym, podatki nadal wzrastały, a bujny wzrost niezrozumiałych regulacji trwa „….”deficyt wzrasta pod niebiosa, szerzy się bieda, a uzależnienie od rządu federalnego jest większe niż kiedykolwiek wcześniej w naszej historii. „….”To wszystko odbywa się bez najmniejszej nawet troski o deficyt i zobowiązania bez pokrycia, które, jak podpowiada zdrowy rozsądek, nie mogą trwać zbyt długo. Wielkie, lecz nigdy nieprzywoływane, dwupartyjne porozumienie pozwala utrzymywać w tajemnicy te wydatki. Jedna strona nie odpuści nawet grosika z wydatków zbrojeniowych, druga natomiast nie pozwoli obciąć ani grosza z wydatków socjalnych. Obie strony zaś popierają bailouty, subsydia dla banków i korporacyjnej elity. Wydawanie trwa, a gospodarka słabnie i spirala upadku kręci się dalej. Rząd kontynuuje swoje fałszerstwa, a nasze wolności i bogactwo spalają się w ogniu wznieconym przez politykę zagraniczną niszczącą nasze bezpieczeństwo. „….” Autorytaryzm vs. Wolność Jeśli autorytaryzm prowadzi do nędzy, wojny oraz ograniczenia wolności jednostek, jeżeli jest kontrolowany przez bogate grupy interesu, ludzie powinni błagać o nastanie wolności. „….”Mam kilka przemyśleń odnośnie do tego, jak to się stało, że mieszkańcy takiego kraju jak nasz, niegdyś kraju ludzi wolnych i bogatych, pozwolili, aby wszystko upadło w takim stopniu. „….”Wolność, własność prywatna, oraz swoboda umów prowadzą do dobrobytu. Na początku naszej historii byliśmy tego świadomi. Jednak na początku XX wieku nasi politycy propagowali pogląd, że system podatkowy i monetarny muszą ulec zmianie, jeśli mamy sfinansować zwiększone wydatki krajowe i zbrojeniowe. Oto, dlaczego Kongres podarował nam Rezerwę Federalną i podatek dochodowy. Większość Amerykanów i wielu urzędników rządowych zgadzało się, że poświęcenie pewnych wolności było niezbędne, dla realizacji czegoś, co niektórzy nazywali „postępem „…..”Jednak szkody wyrządzane gospodarce rynkowej i walucie były niewidoczne i ciągłe. Musiał minąć długi czas, zanim nasze bogactwo zostało skonsumowane, waluta zniszczona, produktywność podkopana, a zobowiązania finansowe dotarły do punktu, w którym nie ma już odwrotu „….(źródło )

 

„W ocenie większości obserwatorów ostatecznie przyjęte porozumienie jest zwycięstwem Obamy i Demokratów. Ani przez moment nie ulegli bowiem szantażowi Republikanów i nie zgodzili się na ustępstwa ws. reformy systemu ochrony zdrowia tzw. Obamacare, która została przyjęta przez Kongres już trzy lata temu. Republikanie, których powszechnie obwinia za doprowadzenie do impasu, żądając utrącenia tej znienawidzonej przez nich reformy, nie uzyskali w ostatecznym porozumieniu z Demokratami niemal żadnych ustępstw. Demokraci odrzucili nawet ich postulat odłożenia wejścia w życie specjalnego podatku od urządzeń medycznych, z którego ma być m.in. finansowana reforma Obamacare. „…(źródło)

 

Profesor Piotr Jaroszyński „ Pełzający socjalizm w USA „ …”Z Jamesem P. Kellym, prezesem Centrum Solidarności na rzecz Prawa i Sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych, prelegentem XI Międzynarodowego Sympozjum “Cywilizacje wobec multikulturalizmu”, rozmawia prof. Piotr Jaroszyński  „…’Jak skuteczny jest socjalizm?

– Choć uważa się, że w Stanach Zjednoczonych panuje wolnorynkowy system kapitalistyczny, to od wielu lat socjalizm odciska piętno na naszej ekonomii. W coraz większym stopniu obywatele oczekują od rządu, że zapewni im żywność, mieszkania i opiekę zdrowotną. Rząd przejął kontrolę nad kilkoma większymi spółkami i mocno steruje pewnymi dziedzinami przemysłu, by osiągnąć określone cele. Ten “pełzający” socjalizm wiąże się ze wzrastającymi rządowymi podatkami i regulacjami, „….”Kto kontroluje najbardziej wpływowe media w Stanach Zjednoczonych?

– Przez długi czas, od lat 60. po 80., większość Amerykanów uważała, że media przekazują informacje w sposób bezstronny. Ale w latach 90. wielu Amerykanów zaczęło sobie uświadamiać, że główne programy informacyjne mają nastawienie liberalne”….”Jak można manipulować prawem w społeczeństwie demokratycznym?

Dzieje się to wówczas, gdy sędziowie (niewybrani demokratycznie, ale nominowani przez polityków) wydają wyroki bez uwzględnienia sensu praw, tak jak one zostały określone w procesie legislacyjnym lub jak były interpretowane we wcześniejszych wypadkach. Ten “sądowy nadaktywizm” burzy równowagę sił w demokracji. Prawem można również manipulować wówczas, gdy władza wykonawcza, poprzez swe możliwości regulujące na poziomie stanu lub państwa, nie wprowadza praw, które przeszły przez legislaturę lub które uzyskały poparcie sądu. A wreszcie przyjmując kolejne tomy skomplikowanych praw, które dla przeciętnego obywatela są niejasne i niezrozumiałe, ustawodawca może manipulować prawem. Co gorsza, działają różne prominentne lobby, które inicjują wprowadzanie kolejnych korzystnych dla siebie praw. Wiara w to, że obywatele Stanów Zjednoczonych mają przedstawicieli w wybranym przez siebie rządzie, jest coraz słabsza.”….(źródło)

 

 

 

The Economist „ Republikanie próbują ograniczyć pomoc żywnościową dla biednych „ …” Przed tym jak Fox News odkrył Jasona Greenslate , był on już jeszcze jednym kalifornijskim plażowym łajzą. Wytłumaczył on konserwatywnej Ameryce , że nie jest on zainteresowany w stałej pracy , a do tego otrzymuje 200 dolarów miesięcznie zapomogi żywnościowej .Co gorsze czasami wykorzystywał kupony żywnościowe do zakupu świeżych owoców morza. „ Tak zrodził się nowy zły potwór państwa opiekuńczego „ homarowi chłopcy „…..” Liczba osób, które domagają się otrzymywania bonów żywnościowych gwałtownie wzrosła „…” w lipcu 2007 roku było ich „…”26.6 miliona ,….w tym lipcu to już 47.8 miliona . Kosztuje to rocznie około 80 miliardów dolarów ….(źródło )

 

 

Prof. Paul Kengor „….”Poza tym Obama buduje nową klasę rządzącą, taką, dla której budżet jest źródłem środków do życia „…..”Obecnie klasa ta – której Obama zawdzięcza reelekcję – składa się z pracowników administracji na szczeblu federalnym, stanowym i lokalnym, pracowników związków zawodowych sektora publicznego; obywateli korzystających z bonów żywnościowych, opieki społecznej i zasiłków dla bezrobotnych, obywateli oczekujących od rządu zapewnienia opieki zdrowotnej i wielu innych. „….”nowa klasa stanowi znaczący i stale powiększający się odsetek ludności – i odsetek wyborców – którzy są zależni już nie tylko od rządu, ale wprost od Demokratów. Im bardziej ta grupa uzależnia się i rozrasta, tym bardziej przyczynia się do politycznego umocnienia liberalno-demokratycznych polityków w rodzaju Baracka Obamy. „…..”73 proc. nowych miejsc pracy utworzonych w USA w ciągu ostatnich pięciu lat powstało w sferze budżetowej. „….”Czy to jest komunizm? „…..”tendencję Ameryki do osuwania się w tamtą stronę lub przynajmniej w stronę socjalizmu „…..”Obamę wspierają komuniści” ….(więcej )

 

Mitt Romney mówił:Jest 47 proc. ludzi, którzy na mnie nie zagłosują choćby nie wiem co. Oni są z Obamą. To ludzie zależni od państwa, którzy mają mentalność ofiar i wierzą, że rząd ma się nimi opiekować. Wierzą, że mają prawo do opieki zdrowotnej, do jedzenia, do dachu nad głową i do wszystkiego, co tylko można sobie wymyślić. Nie jest moją robotą przejmować się tymi ludźmi. Nigdy ich nie przekonam, że powinni wziąć odpowiedzialność za swoje życie!”. ….(więcej )

 

 

—–

Mój komentarz

 

 

Senator USA Ron Paul „Główną przeszkodą utrudniającą dokonanie prawdziwej przemiany w Waszyngtonie jest opór przed przyznaniem, że kraj zbankrutował.

 

Mark Blyth „ 400 najbogatszych Amerykanów posiada więcej aktywów niż 150 milionów najuboższych Amerykanów”…(więcej )

 

Przymusowe ubezpieczenia jakie narzucił Amerykanom Obama to ostatni akord wprowadzenia ustroju zwanego socjalizmem niemieckim w Stanach Zjednoczonych . Zostało jeszcze wprowadzenie VAT u , ale to już będzie za kilka lat tylko formalność.

 

Pociągnie to za sobą upadek Ameryki. Cała sfera globu opanowana przez socjalizm niemiecki i religię polityczna jaka jest polityczna poprawność upada i zdycha . Jedynie Afryka, kraje arabskie Azja , w tym szczególnie Indie i Chiny i w pewnym senie Rosja są obszarami globu , gdzie nie panuje jako religia państwowa polityczna poprawność a gospodarczym ustrojem nie jest socjalizm niemiecki . Oczywiście podaję to w pewnym uproszczeniu .

 

 

Socjalizm rosyjski tym się różni od socjalizmu niemieckiego ,że tym pierwszym formalnie cała, lub prawie cała własność należy do państwa , a klasa panującą jest czerwona elita, zaś w socjalizmie niemieckim formalnie własność nie jest państwowa , ale podatki , zwolnienia subsydia , reglamentowany dostęp do kapitału , regulacje faktycznym posiadaczem małych i średnich firm robią państwo. W socjalizmie niemieckim klasa panująca jest oligarchia posiadająca prawie cała własność .banki, korporacje, ziemie , biurowce itd.

 

Gdyby nie gwałtowny rozwój Chin media by nam wmówiły ,że kryzys, nędza , totalitaryzm , polityczna poprawność to jet oczywistość historycznego rozwoju .

 

Rozwój robotyki, przemysłu kosmicznego, przemysłu drukarek 3d itd. zawdzięczamy właśnie Chinom . Zablokowany przez oligarchię na 40 lat rozwój przemysłu kosmicznego musiało się zakończyć z obawy przed zdominowaniem Księżyca przez Chińczyków .Zablokowanie przez oligarchię rozwoju przemysłu elektrowni jądrowych dobiega końca, bo Chińczycy coraz bardziej rozkręcają budowę . Blokada energetyki jądrowej związana jest z blokadą zależnego od energii elektrycznej przemysłu samochodów elektrycznych , którego technologie silenie rozwijają Chiny .

 

Złoża uranu są tak bogate na Księżycu ,że zostały odkryte przez Japończyków przez ich sondę z… orbity około księżycowej ( więcej )

 

Szumnie rozwijany związany z fanatyzmem ideologicznym kosztowny przemysł energii ekologicznej, czyli na przykład famy wiatrowe zaczyna być po cichu likwidowany nawet w Niemczech .

 

Czy Księżyc stanie się wielką kopalnią uranu? Najnowsze badania naukowe nie pozostawiają żadnych wątpliwości. „….”Naukowcy między innymi z Japonii, Stanów Zjednoczonych i Indii dokładnie skanują powierzchnię i wnętrze Księżyca za pomocą swoich sond. Celem jest oczywiście znalezienie pierwiastków chemicznych, które pozwolą eksploatować naszego naturalnego satelitę, kiedy ich zapasy skończą się na Ziemi.Jednym z głównych pierwiastków jest uran,”…”Potwierdzenie istnienia uranu w księżycowym gruncie otrzymaliśmy od Japończyków, a dokładniej od zarządzanej przez nich sondy Kaguya. „….”Naukowcy za pomocą niego tworzą szczegółowe mapy Księżyca pod kątem występujących tam cennych dla ludzkości minerałów. Dowiedzieliśmy, że występują tam m.in. magnez, potas, żelazo i tytan. Chociaż eksploatowanie Księżyca budzi wśród Ziemian wiele kontrowersji, to jednak pewne jest, że prędzej czy później człowiek zacznie wydobycie na dużą skalę, a wtedy nic nie będzie go w stanie powstrzymać. „…(źródło )

 

Polecam świetny film pokazujący problem upadku socjalistycznej Ameryki.

 

Video Alex Jones Upadek Republiki -Obama Lektor pl

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Twitte

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758