Bez kategorii
Like

Smoleńsk: Tak, wszystko według planu?

17/06/2011
188 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Wszystko według planu. Na kursie i na ścieżce.

0


 To nie jest to mój temat ale:

Jeżeli zakładamy, że wizyta prezydencka 10 kwietnia 2010 była zaplanowana i przygotowana na wszystkie ewentualności, to widać wyraźnie, że program wizyty przebiegł zgodnie z planem, czego dowodem jest uhonorowanie uczestników realizacji tego planu. 

Gdyby w trakcie wizyty prezydenckiej w Katyniu i w drodze do Katynia i z powrotem do Warszawy nastąpiło jakieś odstępstwo od planu, doszłoby zapewne do wyciągnięcia konsekwencji służbowych, ukarania i zapewne dymisji w zależności od rangi i skutków odstępstw od planu. Ale nic podobnego się nie zdarzyło. 

Nikt nikomu nie ma nic do zarzucenia chyba właśnie z tego powodu, że wszystko przebiegło dokładnie według planu. Szczególnie, gdy chodzi o plan ochrony Prezydenta RP przez BOR, przy koordynacji planu takiej właśnie w skutkach a nie innej ochrony przez głównego koordynatora służb specjalnych. Ja innego powodu nagradzania zamiast ukarania uczestników i realizatorów tego planu się nie dopatruję.

Wnioskuję więc, może fałszywie, że właśnie taki a nie inny efekt wizyty delegacji prezydenckiej w ościennym kraju był wynikiem nie tylko dokładnej zgodności z planem, ale był nawet więcej niż zadowalający dla jego autorów i realizatorów.

 

No, może z jednym wyjątkiem, jeden prokurator został odsunięty od zaplanowanego śledztwa. Bo każde śledztwo ma również jakiś plan.

 

 

PS. Napisałem z potrzeby wypowiedzi, z punktu widzenia lekarza specjalisty, który również ma zawsze jakiś interdyscyplinarny plan diagnostyki i terapii i w zależności od wyników leczenia pacjentów jest awansowany lub karany. Zgodnie z zasadą priorytetu ochrony zdrowia i życia pacjenta.

Inne zapisy autora:

0

Miroslaw Kraszewski
Miroslaw Kraszewski

Przenikliwy.Pisze o malo znanej patologii. Od stanu wojennego jestem glownie w Niemczech gdzie reaktywuje sie od roku 2000 politycznie sterowana kulture i Eksport NEOkultury - Wiodacej Kultury Niemiec - DEUTSCHE LEITKULTUR, zakazy jezyka polskiego

94 publikacje
70 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816