POLSKA
Like

Smolar Po usunięciu Kaczyńskiego Gowin na czele PiS

06/06/2013
465 Wyświetlenia
1 Komentarze
29 minut czytania
Smolar Po usunięciu Kaczyńskiego Gowin na czele PiS

„Premier pytany, czy zamierza zostać następcą obecnego szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso, odpowiedział, że powie o swoich planach w czerwcu, na pewno przed zjazdem Platformy.”…(źródło )   17 grudzień 2012 roku Smolar „Kiedyś Jarosław Kaczyński budził obawę, a ona ma w sobie pewną powagę. Dziś słyszymy żarciki i śmiech – powiedział Smolar. – Kaczyński się ośmiesza, a dla polityka nie ma nic gorszego niż śmiech. Tak kończy się kariera Jarosława Kaczyńskiego – dodał.”….(źródło )   04 czerwiec 2013 rok Wywiad z profesor Aleksandrem Smolarem „Konrad Piasecki: Pogodził się pan i oswoił z myślą, że PiS zmierza ku zwycięstwu i przejęciu władzy?Aleksander Smolar, politolog, szef Fundacji im. Batorego: Nie wiem, czy “pogodzenie się” jest dobrym słowem.“Są duże szanse, że PiS wygra następne wybory”Mnie […]

0


„Premier pytany, czy zamierza zostać następcą obecnego szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso, odpowiedział, że powie o swoich planach w czerwcu, na pewno przed zjazdem Platformy.”…(źródło )

 

17 grudzień 2012 roku Smolar „Kiedyś Jarosław Kaczyński budził obawę, a ona ma w sobie pewną powagę. Dziś słyszymy żarciki i śmiech – powiedział Smolar. Kaczyński się ośmiesza, a dla polityka nie ma nic gorszego niż śmiech. Tak kończy się kariera Jarosława Kaczyńskiego – dodał.”….(źródło )

 

04 czerwiec 2013 rok Wywiad z profesor Aleksandrem Smolarem „Konrad Piasecki: Pogodził się pan i oswoił z myślą, że PiS zmierza ku zwycięstwu i przejęciu władzy?Aleksander Smolar, politolog, szef Fundacji im. Batorego: Nie wiem, czy “pogodzenie się” jest dobrym słowem.Są duże szanse, że PiS wygra następne wyboryMnie się wydaje, że nie ma tu żadnej nieuchronności. Uważam zresztą, że są duże szanse, że PiS wygra następne wybory ze względu na obecną tendencję polityczną, ale nawet z tego wcale nie wynika, że PiS obejmie władzę.”….”Sytuacja polityczna też jest trudniejsza przez tą marginalną przewagę w Sejmie, która pozwala na istnienie tej większości, przy zagrożeniu ze strony Gowina i innych, którzy wyraźnie już stawiają na upadek Platformy. Oczywiście, to ogranicza pole manewru, ale ono istnieje. Ono może istnieć na dwóch planach: poprzez bezpośrednie zwrócenie się do społeczeństwa i presję na partie polityczne poprzez społeczeństwo, bądź też szukanie koalicjantów, nowych koalicjantów politycznych. Tu, w sposób oczywisty – bo zresztą widać, że premier o tym myśli – SLD i Miller to jest taki naturalny, możliwy przyszły koalicjant. „…..”Schetyna nie ma innej możliwości politycznego istnienia. On raczej próbuje zagwarantować dla siebie miejsce w Platformie i rangę, jaką zajmował. Ja myślę, że przede wszystkim to dotyczy tych paru osób, które związane są z Gowinem, ale to się może rozszerzyć. W sytuacjach schyłkowych nagle zawsze pojawiają się ci, którzy chcą sobie zabezpieczyć przyszłość i szukają gdzie indziej miejsca. „….”W tej chwili można powiedzieć, że mamy do czynienia z tendencją schyłkową, ale ona nie jest w żadnym wypadku nieuchronna. Niebezpieczeństwo jest podwójne: po pierwsze, że rzeczywiście nie będzie żadnej modyfikacji polityki i ta schyłkowa tendencja się tylko umocni. Druga, że psychologicznie społeczeństwo będzie przekonane, że to jest formacja już bez perspektyw i wobec tego przestanie wierzyć w Platformę. A polityka jest m.in. dziedziną samospełniających się proroctw. „….(źródło )

 

Paweł Chojecki „ Pierwszym wariantem jest droga wytyczona przez Aleksandra Smolara:
Od razu po głosowaniu nad związkami partnerskimi pomyślałem, że Jarosław Gowin może być przyszłym przywódcą zmodernizowanego PiS-u. Jeżeli nastąpiłoby odejście, wymuszone czy dobrowolne, Kaczyńskiego. PiS-u poszerzonego o konserwatywną część Platformy.”
„Wprost”, 25.02.
Co ciekawe, Smolar nawet nie próbuje ukryć faktu, że Gowin jest w tej rozgrywce typowym figurantem:Nigdy nie myślałem o Gowinie jako o poważnym polityku, raczej był typem „gadułki”, ideologa, nie polityka. Jednak w pewnym momencie zaczął on używać języka, powiedziałbym, „pisowskiego”, twardego. I to mnie zastanowiło. Powiedział: „Nie dbam o literę prawa”. To było szokujące, że mówi tak minister sprawiedliwości, bo to znaczy: „Nie dbam o prawo”. Wtedy zaczął się posługiwać językiem konfrontacyjnym, językiem dla mnie „pisowskim”. Dla mnie to było odkrycie nowego, politycznego Gowina.” j.w. „…..”„…zauważalna przez Polaków zmiana w rządzie to byłby powrót do rządu Grzegorza Schetyny”. RMF FM, 18.05.2013 „……”Dla Tuska Gowin „prorokuje” z kolei karierę zagraniczną:„Donald Tusk cieszy się wyjątkowo dużym autorytetem za granicą, co jest jego ogromnym osiągnięciem. To jest też atut dla Polski. To musi być decyzja pana premiera, czy chce ten atut wykorzystać, na przykład startując do PE i następnie będąc jednym z naturalnych kandydatów do najwyższych funkcji w instytucjach unijnych (…).„…(więcej )

 

„Szef SLD Leszek Miller ocenił w radiowej Jedynce, że koalicja PO-SLD byłaby bardzo trudna. „..”Miller mówił o tym, że jeśli Jarosław Gowin zdecyduje się odejść z rządu i z PO, część posłów mogłaby pójść za nim. Ocenił jednak, że jest to mało prawdopodobny scenariusz. – Gowin nie odjedzie – stwierdził.  „…”Czy jednak w takiej sytuacji PO mogłoby liczyć na wsparcie SLD? Miller przypomniał, że partie PO i SLD różni np. sprawa wieku emerytalnego, płacy minimalnej. – Trudno łączyć wodę z ogniem – powiedział Miller. – Aby koalicja miała sens, musi być spojona minimum zgodności programowej. SLD w takich kwestiach ważnych dla ludzi, jak gospodarcze i socjalne, ma inne zdanie niż koalicja PO-PSL – stwierdził Leszek Miller.” …(źródło )

 

„Profesor Śpiewak „Zresztą program KPP był całkowicie sprzeczny z interesami Polski . W imieniu Polaków oddawano Niemcom cały Śląsk , Gdańsk , Pomorze Nadwiślańskie „….”Ale nie tylko polscy komuniści oddawali znaczne połacie swojego państwa sąsiadom .Hasła o oderwaniu Alzacji i Lotaryngii od Francji , Sudetów od Czechosłowacji , okręgu Kłajpedy od Litwy , Tyrolu od Litwy wysuwane były przez partie komunistyczne Francji , Woch, Litwy , Czechosłowacji „…” Zastanawiające jest to ,że partie komunistyczne w Europie robiły ustępstwa niemal wyłącznie na rzecz Niemiec i Rosji , faktycznie wspierając przedwojenny , XIX wieczny podział Europy „…(więcej)

 

Tusk „Im dłużej jest się premierem, tym bardziej staje się w jakimś sensie socjaldemokratą. Bo kiedy się rządzi, to w żadne sposób nie można uciekać od odpowiedzialności za słabszych. W Polsce miliony ludzi potrzebują albo drogowskazu, albo opieki, albo pomocy, wrażliwość socjaldemokratyczna musi być obecna w praktyce rządzących. „….”Palikot ustawił się jakby poza granicą racjonalnej polityki, na marginesie. PiS, wiadomo, nie muszę niczego tu komentować. Na horyzoncie pozostaje tak naprawdę tylko SLD, jako ten domniemany, potencjalny partner. (…) wśród partii opozycyjnych SLD pod szefostwem Millera wydaje się, przy wszystkich garbach, partią umiarkowaną i obliczalną.”….”Tusk zapowiada wprowadzenie do końca kadencji rachunkowości i podatku dochodowego dla rolników, decyzje ws. OFE „w odpowiednim czasie” i ewentualną korektę budżetu w czerwcu. Wtedy też ma ogłosić swoje plany odnośnie ubiegania się o stanowiska europejskie. „….(źródło )

 

„SLD wydaje się przy wszystkich garbach partią umiarkowaną i obliczalną. To domniemany, potencjalny partner – powiedział premier Donald Tusk w wywiadzie dla “Polityki” ….”Premier Tusk przyznał w opublikowanej w środę w “Polityce” rozmowie z Mariuszem Janickim i Wiesławem Władyką, że gdyby z PO lub PSL odeszli jacyś posłowie i potrzebny był dodatkowy koalicjant, to jedynym możliwym sojusznikiem jest SLD. „….”Bo Palikot ustawił się na marginesie – poza granicą racjonalnej polityki. Premier zastrzegł jednak, że koalicja z SLD jest prawdopodobna raczej po wyborach w 2015 r. Do tego czasu koalicji PO-PSL uda się utrzymać większość w Sejmie. „….”W tej kadencji Sejmu jest to, całe szczęście, niemożliwe i takiej koncepcji nie biorę pod uwagę – mówił wczoraj Schetyna w Radiu ZET, dodając, że o koalicji będzie mogła być mowa jedynie, gdy “SLD się zmieni”. Pytany przez Monikę Olejnik, co miałoby się zmienić, Schetyna odpowiedział, że przywództwo, ponieważ dziś nad SLD “coraz bardziej intensywnie” unosi się PZPR-owski duch.”…..(źródło )

Oleksy „Tusk jest niezłym liderem. Umie omijać rafy, nawet udając głupiego „…..”Tak. PO będzie osłabiona, PSL jeszcze bardziej, tak więc jedyną możliwą koalicją będzie PO–SLD, bo Sojusz na odmianę się wzmocni. „…..”A PiS nie wygra wyborów? Jest tuż za plecami PO.
Może wygrać, ale nie będzie miało z kim rządzić. Polska scena polityczna jest zbyt nieruchawa, żeby wtargnął na nią ktoś nowy, kto mógłby wejść w koalicję z partią Jarosława Kaczyńskiego. Dlatego nawet gdyby PiS wygrało, to i tak w rezultacie będą rządziły PO i SLD. „…..” Kwaśniewski był autentycznie zafascynowany Palikotem, jego energią i umiejętnościami, które sprawiły, że wdarł się do parlamentu, że włożył kij w mrowisko w sprawach obyczajowych i obszedł SLD od lewej strony, bo był wyrazistszy niż my. Tak samo jak PiS w jakimś sensie obeszło SLD 
z lewa, jeżeli chodzi o sprawy socjalne. Ale dziś nie ma możliwości wywołania w Sojuszu aprobaty dla Palikota, chociażby dlatego, że on nie jest uważany za lewicę „…..(więcej )

—–

Mój komentarz

Trzech lewackich „komisarzy” IV Rzeszy na Polskę ; Smolar. Michnik i Urban odpowiedzialnych za propagandę , sterowanie menażerią polityczną i rządem oraz za ustanowienie socjalistycznej ideologii politycznej poprawności religia państwową w Polsce stanęli przed mrocznym widmem dojścia do władzy Kaczyńskiego.

Starym , wyleniałym lewackim psubratom wypadają intelektualne kły , bo w ich wywiadach brak dawnej finezji . Ich układanki są coraz wyraźniejsze i prymitywniejsze. Z pewności wpływ na styl i pośpiech z jakim próbują poskładać Ludowy Front Antykaczystowski ma rozkręcająca się spirala upadku gospodarczego i społecznego Unii , co może doprowadzić do rozpadu IV Rzeszy jeszcze zanim na dobre się utworzyła .

Lewacki komisarz prowadzący Tuska, Smolar zadecydował ,że Tusk zawrze koalicje z SLD. Przy tym manewrze warto pochylić się nad opisem europejskich partii socjalistycznych i lewicowych jaki stworzył profesor Paweł Śpiewak.

„Profesor Śpiewak „Zresztą program KPP był całkowicie sprzeczny z interesami Polski . W imieniu Polaków oddawano Niemcom cały Śląsk , Gdańsk , Pomorze Nadwiślańskie „….”Ale nie tylko polscy komuniści oddawali znaczne połacie swojego państwa sąsiadom .Hasła o oderwaniu Alzacji i Lotaryngii od Francji , Sudetów od Czechosłowacji , okręgu Kłajpedy od Litwy , Tyrolu od Woch wysuwane były przez partie komunistyczne Francji , Woch, Litwy , Czechosłowacji „…” Zastanawiające jest to ,że partie komunistyczne w Europie robiły ustępstwa niemal wyłącznie na rzecz Niemiec i Rosji ,

Czy partie socjalistyczne i lewacki od tego czasu coś się zmieniły. Służalczy stosunek funkcjonariuszy tych partii w stosunku do Niemiec i Rosji pokazuje że nic się nie zmieniło.

W tym kontekście warto przyjrzeć się dziwnej deklaracji Tuska

Tusk „Im dłużej jest się premierem, tym bardziej staje się w jakimś sensie socjaldemokratą.

Plan likwidacji rosyjskiej socjalistycznej partii jaką jest SLD i zastąpienia jej przez socjalistyczną niemiecka lewacka partię jaką jest Menażeria Palikota spalił na panewce. A byłoby tak ślicznie . Lewacki komisarz IV Rzeszy na Polskę wydawałby polecenia nie tylko szefowi rządu , ale także funkcjonariuszom wszystkich pozostałych partii z wyjątkiem PiS tworzących jeden wielki Obóz Pruski .

SLD stanowi wciąż zagrożenie, bo ponieważ nie podlega komisarzowi politycznemu IV Rzeszy na Polskę ,a na jego decyzje wpływ ma Rosja może „nieoczekiwanie” wejść w koalicję z „ Kaczorem „ .

Co prawda Oleksy już wiernopoddańczo zapowiedział ,że wejdzie w koalicję z Platformą i że Sld będzie trwało wiernie w Ludowym Froncie Antykaczystowskim . Ale Miller już tego nie deklaruje.

Stąd uruchomiono Urbana, który w wywiadzie z Czajkowską zaczyna wyciągać brudy na Millera.

Mechanizm socjotechniki jest prosty. Pokazuje się funkcjonariuszom i działaczom SLD pełne koryto i Millera, który stoi na drodze do tego ociekającego paszą , krwią polskich podatników koryta . Plan dodatkowo zakłada połączenie, a raczej przyłączeni SLD do Menażeria Palikota , w czasie którego niepewni towarzysze radzieccy zostaną „ zneutralizowani „ a reszta zapędzona do niemieckiego rydwanu będzie szerzyć i prać mózgi Polakom niemieckim euro socjalizmem , polityczną poprawnością .

Komisarz polityczny IV Rzeszy Smolar wydal polecenie Tuskowi , aby ten ustąpił miejsca Schetynie i udał się do Brukseli .Oczywiście jeśli wszystko pójdzie z Planem

„Premier pytany, czy zamierza zostać następcą obecnego szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso, odpowiedział, że powie o swoich planach w czerwcu, na pewno przed zjazdem Platformy.

Plan zbudowania pruskiej partii Giertycha , a później Zbieraniny Gowina spalił na panewce . Zbieranina Gowina w sondażach mogła liczyć na …3 procent .

W tej sytuacji „najarany „ Smolar wysunął plan postawienia Gowina na czele PiS . Oczywiście po usunięciu Kaczyńskiego .

Z tekstu Pawła Chojeckiego Smolar „ Od razu po głosowaniu nad związkami partnerskimi pomyślałem, że Jarosław Gowin może być przyszłym przywódcą zmodernizowanego PiS-u. Jeżeli nastąpiłoby odejście, wymuszone czy dobrowolne, Kaczyńskiego. PiS-u poszerzonego o konserwatywną część Platformy.”
„Wprost”, 25.02.
Co ciekawe, Smolar nawet nie próbuje ukryć faktu, że Gowin jest w tej rozgrywce typowym figurantem:Nigdy nie myślałem o Gowinie jako o poważnym polityku, raczej był typem „gadułki”, ideologa, nie polityka.

Tutaj chciałbym podziękować Pawłowi Chojeckiemu ,że wyłowił Smolara w stanie „delirium „ w jakim snuł swoje fantasmagorie ( blog Pawła Chojeckiego )

Do śmiechu może nam jednak nie być jeśli to co traktujemy jako bełkot „ Jeżeli nastąpiłoby odejście, wymuszone ….. Kaczyńskiego” nie jest jednak bełkotem a instrukcją . Co przytomnie zauważył WAWA w komentarzu do tekstu „ Orban bierze za pysk niemieckie media. Dekolonizuje Wegry „

Wawa „mocny tekst i kilka refleksji. nie dziwie, ze PIS zagwarantowal Kaczynskiemu profesjonalna ochrone…slowa Smolara powinny byc dzwonkiem alarmowym dla wszystkich bez wzgledu na poglady polityczne, mamy tu do czynienia albo z bezczelnoscia, albo sluzby daja sygnal……(źródło )

video 

KOD DOSTĘPU – J. Urban: nie wierzę Millerowi

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

Smolar .To oczywiste. To świadome samoograniczenie suwerenności państw członkowskich, by lepiej zarządzać wspólną suwerennością. To elementy federalizacji UE. Tyle że to scedowanie części suwerenności nie na rzecz innych państw, ale ponadpaństwowej wspólnoty, której jesteśmy członkiem”….”Wroński Czyli Europa buduje się na warunkach niemieckich. Smolar Bo to jest Europa na niemieckich warunkach. W tym sensie, że Niemcy reprezentują rygorystyczny stosunek do finansów publicznych”…..”To zrozumiałe, że Niemcy postawiły warunki. Niemcy mają prawo do samoobrony. Wcześniej mówiono, że o Europie decyduje ośBerlin Paryż, teraz dominuje Berlin, choć Paryż odgrywa ważną rolę.”.. ..(więcej )

Smolar w wywiadzie z Moniką Olejnik „Lider PiS to człowiek nieprzewidywalny i nieobliczalny – tak Jarosława Kaczyńskiego ocenia znany politolog. Uczony twierdzi też „”Jarosław Kaczyński jest nieprzewidywalny, niekontrolowalny, nieobliczalny i niebezpieczny dla Polski” – powiedział Monice Olejnik Aleksander Smolar, prezes Fundacji im. Stefana Batorego „…”Smolar zdradził też, jaką taktykę obierze Prawo i Sprawiedliwość w nadchodzących wyborach. “…”Do 10. kwietnia będą milczeć, a potem zagrają w surmy i ruszą na Platformobolszewika.” „…(więcej)

Prof. Smolar uważa, że powołanie międzynarodowej komisji “w ogóle nie jest konieczne”. Alternatywnym rozwiązaniem są, jego zdaniem, konsultacje rządu z międzynarodowymi ekspertami ds. katastrof lotniczych.Prezes Fundacji Batorego uważa, że powołanie komisji międzynarodowej w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy tupolewa byłoby “podważeniem wiarygodności państwa polskiego i oznaczałoby, że państwo polskie nie jest w stanie dojść do prawdy”Smolar skrytykował również publikację “Rzeczpospolitej”. Gazeta napisała we wtorek o śladach trotylu znalezionych na prezydenckim Tu-154M. – Redaktor naczelny “Rzeczpospolitej” powinien zniknąć w tej chwili ze stanowiska – uważa profesor.”….(źródło )

„Prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, a zarazem wybitny znawca polskiej sceny politycznej dokonał w programie „Gość Radia ZET” subiektywnej analizy dokonań premiera Tuska. Rozliczenie partii rządzącej było jednak bardziej łaskawe niż ocena działań Jarosława Kaczyńskiego. Prof. Smolar nie widzi w liderze PiS reformatora. „….”Dwa lata rządu PiS i okres sprawowania bezpośrednio premierostwa przez Jarosława Kaczyńskiego pozbawił mnie jakichkolwiek złudzeń. A jeżeli była jeszcze odrobinka, to sposób, w jaki on zakończył kampanię prezydencką, po takim pokojowym względnie okresie kampanii prezydenckiej, wiraż, który on przeprowadził, brutalność z jaką to uczynił, wyraźnie wskazuje, że on jest po pierwsze nieprzewidywalny, niekontrolowalny, nieobliczalny, i że jest po prostu niebezpieczny dla Polski – przekonuje publicysta. Znacznie przychylniej spojrzał na rządy w wykonaniu premiera Donalda Tuska. – Niedocenianą i zresztą przez ten rząd niepodkreślaną często zasługą i wielką zaletą było i jest stabilizowanie instytucji demokratycznych i stosunku do państwa prawa – przez to, że to był przewidywalny rząd, że przez trzy lata nie zrobili nam kuku, niczego nie zrobili co by nas zaskoczyło, przeraziło – ocenia.Politolog ma nadzieję, że PO odzyska pełnię władz fizycznych i charakterologicznych i nie da się propagandzie PiS. Rząd Tuska jest bowiem lepszy od alternatywy jaką jest PiS. Partia Kaczyńskiego zaraz po 10 kwietnia rozpocznie wdrażanie przedwyborczej taktyki. – W surmy zagrają bojowe i znów ruszą na Platformobolszewika, (…)  już nie mogę uwierzyć w rozsądek działań – stwierdza. „…(źródło )

„Wczoraj sam Smolar , jeden z naczelnych kapłanów totalitarnej politycznej poprawności   w panice ,że Polacy  nie pozwolą się jeszcze bardziej okradać ,że nie zgodzą  się na podniesienie wieku emerytalnego  ,nie zgodzą się na zagnanie ich do pracy praktycznie aż do śmierci   wystąpił , w TVN , aby wskazać pomniejszym ideologom, pomniejszym guru ,że „reforma wsteczna „ musi być przeforsowana . Groził Pawlakowi , że zostanie usunięty  z koalicji  jeśli nie poprze zagnania starszych Polaków do roboty . „…(więcej )

„Na wizji Smolar stwierdził , że Kaczyński delegitymizuje premiera , prezydenta , że Kaczyński jest antysystemowy . „…(więcej)

Gazeta Polska. Grzegorz Wierzchołowski „ Kogo boi się Bronisław Komorowski” ….”Państwu polskiemu grozi wiele niebezpieczeństw, takich jak zapaść demograficzna, kryzys gospodarczy czy terroryści – dowiadujemy się z Białej Księgi. Ale oprócz tych oczywistych zagrożeń eksperci Bronisława Komorowskiego (wśród których znajdujemy takie osobistości, jak: Stefan Niesiołowski, Włodzimierz Cimoszewicz, Tadeusz Mazowiecki i Tomasz Hypki) dostrzegli także inne zjawiska grożące „erozją porządku publicznego, systemu prawnego i systemu wartości”……”„Za szczególnie niebezpieczne uznać należy nasilanie się postaw indywidualnych i ruchów społecznych o wyraźnie ekstremistycznym charakterze. Sytuacje te wymagają podjęcia właściwych działań ze strony władz, ponieważ nieprawidłowo sterowana, negatywna energia społeczna może zostać »zagospodarowana« przez siły niechętne lub wręcz wrogie państwu. Sterowanie – na przykład z zewnątrz – emocjami sfrustrowanych czy wykluczonych warstw społeczeństwa może stanowić istotne zagrożenie dla stabilizacji gospodarczej, a tym samym dla bezpieczeństwa państwa” „…..”– ostrzegają autorzy Białej Księgi. Wyjaśniają przy tym, że „ekstremizm” pojedynczych osób i ruchów społecznych wynika z niskiego poziomu zaufania w relacjach międzyludzkich. Stąd już tylko mały krok do wskazania palcem na główną partię opozycyjną, której środowisko polityczne Komorowskiego od lat zarzuca sianie „nieufności” i „ekstremizm” (nawet neutralne hasło: „Obudź się, Polsko”, pod którym 29 września 2012 r. przemaszerował PiS, zostało określone przez prezydenckiego doradcę Tomasza Nałęcza jako „hasło hitlerowców z lat 30.”). „….”Ale według twórców Białej Księgi również potencjalny elektorat PiS – czyli ludzie rozczarowani lub pokrzywdzeni sześcioletnimi rządami PO – stanowią nie lada zagrożenie dla III RP: „W społeczeństwie polskim systematycznie narasta – m.in. w wyniku wysokiego bezrobocia wśród najmłodszych i najstarszych grup ludności w wieku aktywności zawodowej – zjawisko rozwarstwienia ekonomicznego i towarzyszące mu poczucie frustracji, niesprawiedliwości społecznej, odrzucenia, niespełnienia oczekiwań i ambicji oraz niemożności osiągnięcia celów. Tego rodzaju odczuciom czasem towarzyszyć mogą zachowania agresywne i destrukcyjne, negujące porządek społeczny”. ……”Wśród ekspertów Białej Księgi Bezpieczeństwa Narodowego znajduje się wiele osób zarejestrowanych według IPN jako tajni współpracownicy (TW) lub kontakty operacyjne (KO) komunistycznych służb specjalnych. Chodzi m.in. o Zdzisława Lachowskiego (zarejestrowanego jako TW Służby Bezpieczeństwa o ps. Zelwer), Andrzeja Karkoszkę (figuruje on w aktach komunistycznej bezpieki jako jej wieloletni TW o ps. Eta, Karaś i Markowski), Romana Kuźniara (zarejestrowanego jako KO ps. Uniw), Adama Rotfelda (w okresie PRL zarejestrowanego przez wywiad PRL pod ps. Rot, Ralf, Rauf, Serb) i Andrzeja Towpika (zarejestrowanego jako KO ps. Spokojny oraz jako TW ps. Zel).
Nie dziwi więc, że autorzy Białej Księgi poważnie ubolewają nad faktem, że tak wielu Polaków nie chce współpracować z organami państwa i wstydzi się donosicielstwa. „…..(źródło)

video „KOD DOSTĘPU – J. Urban: nie wierzę Millerowi „

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Smolar dalej w roli kretyna!

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816